Kouzlem a mečem

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi

Na letošní podzim chystáme vydání subtilní fantasy hry na hrdiny pro rolovými hrami nedotčené hráče a milovníky "old school" hraní. Naším cílem je vydat kompaktní až minimalistickou hru, která bude:

a) jednoduchá na pochopení
b) rychlá na přípravu

Herní systém vychází z minimalistického rpg Dungeon Squad, na jehož vydání se nám podařilo ujednat licenci. Systém je lehce rozšířený, ale zachovává si podobnou míru abstrakce jako předloha.

Aby hra byla dobře použitelná, vyjde jako boxík obsahující všechny důležité doplňky a vychytávky, včetně sady lehce zdobených kostek.

V současné chvíli probíhá testování pravidel, ladění výchozích dobrodružství a práce na grafice. Pakliže by se kdokoli měl zájem na vývoji podílet, rádi pomoc uvítáme. Název produktu momentálně není definitivně stanoven (pracovně tomu říkáme "Brutální řežba" 8) ), v záhlaví této diskuze je umístěna anketa současných nejzajímavějších návrhů. pokud máte jiný nápad, sem s ním!
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 10. 2010, 10:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Dneska KaM naživo od 10.00 záznam poté na https://youtu.be/CJhYCkjlfEM
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

A je tu další ze skvělých momentů - pokračování hraní v systému KaM. Jste očekáváni dobrodruzi a fandové. https://youtu.be/AdnndB3TEQA
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Protože nové Kouzlem a mečem se od toho původního do značné míry odchyluje, zvažujeme, že hře dáme nové jméno. Co říkáte na "Kobky"?
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Vito »

skaven píše: 23. 11. 2019, 17:25 Protože nové Kouzlem a mečem se od toho původního do značné míry odchyluje, zvažujeme, že hře dáme nové jméno. Co říkáte na "Kobky"?
IMHO Nerušil bych zajetou značku. Ale pokud by to bylo formou podtitulu jako "Kouzlem a mečem: Kobky", nebo "Dračí doupě: Plus". Tak mi to nebude vadnit a produkty budou rozpoznatelné.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od York »

KaM II?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16256
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od MarkyParky »

"Kobky" prosím néééé.

Né, že bych si chtěl nějak uzurpovat obyčejná jména, ale mám rozepsané oldschoolové "Hrdiny a Kobky".
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Vito píše: 23. 11. 2019, 17:52 IMHO Nerušil bych zajetou značku. Ale pokud by to bylo formou podtitulu jako "Kouzlem a mečem: Kobky", nebo "Dračí doupě: Plus". Tak mi to nebude vadnit a produkty budou rozpoznatelné.
To by se mi asi víc líbilo:

KOBKY
kouzlem a mečem

Ale buďme realisté, značku Kouzlem a mečem zná třeba 100 lidí maximálně. Když vyšumí, neštěkne po ni ani pes.
MarkyParky píše: 23. 11. 2019, 19:21 "Kobky" prosím néééé.

Né, že bych si chtěl nějak uzurpovat obyčejná jména, ale mám rozepsané oldschoolové "Hrdiny a Kobky".
Nedám! Už jsem si k nim pořídil i doménu :) Původně byla určena pro překlad Maze rats, ale u Kam II mi přišla lépe využitá.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16256
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od MarkyParky »

Skaven píše:Nedám! Už jsem si k nim pořídil i doménu :) Původně byla určena pro překlad Maze rats, ale u Kam II mi přišla lépe využitá.
Nojo, jdu hledat jiný název.

A příště se nebudu tak držet zpátky s publikací :)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

MarkyParky píše: 23. 11. 2019, 20:52
Skaven píše:Nedám! Už jsem si k nim pořídil i doménu :) Původně byla určena pro překlad Maze rats, ale u Kam II mi přišla lépe využitá.
Nojo, jdu hledat jiný název.

A příště se nebudu tak držet zpátky s publikací :)
Sirien už mě taky peskoval, že měl v plánu Kobky použít :D Tak dlouho to leželo ladem a teď o ně bude pranice...
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Log 1=0 »

skaven píše: 23. 11. 2019, 21:19
Sirien už mě taky peskoval, že měl v plánu Kobky použít :D Tak dlouho to leželo ladem a teď o ně bude pranice...
No, vzhledem k tomu, že dva ze tří rváčů vydáváš ty, to nezní jako férový boj :D
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Máme tady první veřejnou verzi pravidel hry s pracovním názvem Grimoár, která bude nástupcem původního Kouzlem a mečem. Rozhodli jsme se, že vyvíjet budeme pokud možno co nejvíce otevřeně, takže odkrýváme karty - zde je verze 0.1.3 - budeme velice rádi za vaši zpětnou vazbu!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Markus »

Hele, jenom jsem to prolistoval, ale... "Svíce vydrží den?" To máš nějaké supersvíčky.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Markus píše: 7. 12. 2019, 11:21 Hele, jenom jsem to prolistoval, ale... "Svíce vydrží den?" To máš nějaké supersvíčky.
https://www.hunker.com/13411124/how-lon ... andle-last
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Pro novou hru máme i nové vlákno, směřujte prosím feedback tam.
Jekyll
Příspěvky: 177
Registrován: 1. 3. 2019, 19:56

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Jekyll »

skaven píše: 7. 12. 2019, 10:59 Máme tady první veřejnou verzi pravidel hry s pracovním názvem Grimoár, která bude nástupcem původního Kouzlem a mečem. Rozhodli jsme se, že vyvíjet budeme pokud možno co nejvíce otevřeně, takže odkrýváme karty - zde je verze 0.1.3 - budeme velice rádi za vaši zpětnou vazbu!
Chápem to správne, že KaMII vo forme, ako sme tie beta pravidlá testovali nebude? :(
Som Knihobôľ
Stvoril som pre Zapovězené země Lyset a Kolosovu vyhňu
Hrám: Zapovězené země/DnD 5e
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů