Kouzlem a mečem

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi

Na letošní podzim chystáme vydání subtilní fantasy hry na hrdiny pro rolovými hrami nedotčené hráče a milovníky "old school" hraní. Naším cílem je vydat kompaktní až minimalistickou hru, která bude:

a) jednoduchá na pochopení
b) rychlá na přípravu

Herní systém vychází z minimalistického rpg Dungeon Squad, na jehož vydání se nám podařilo ujednat licenci. Systém je lehce rozšířený, ale zachovává si podobnou míru abstrakce jako předloha.

Aby hra byla dobře použitelná, vyjde jako boxík obsahující všechny důležité doplňky a vychytávky, včetně sady lehce zdobených kostek.

V současné chvíli probíhá testování pravidel, ladění výchozích dobrodružství a práce na grafice. Pakliže by se kdokoli měl zájem na vývoji podílet, rádi pomoc uvítáme. Název produktu momentálně není definitivně stanoven (pracovně tomu říkáme "Brutální řežba" 8) ), v záhlaví této diskuze je umístěna anketa současných nejzajímavějších návrhů. pokud máte jiný nápad, sem s ním!
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 10. 2010, 10:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

A teď zcela na rovinu: kdo hrajete KaM tak, že jdete a rabujete vagony peněz, aby jste vyšperkovali postavu? Znáte někoho, kdo tak hraje? KaM není drd na roky, ale spíše na víkend, dva tři měsíce, intermezza...
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

PetrH píše: 15. 8. 2018, 07:56 A teď zcela na rovinu: kdo hrajete KaM tak, že jdete a rabujete vagony peněz, aby jste vyšperkovali postavu? Znáte někoho, kdo tak hraje? KaM není drd na roky, ale spíše na víkend, dva tři měsíce, intermezza...
Tohle imho neni otazka na spravnem miste. Pokud chci hru orientovat na mlade hrace a novacky, musim se ptat hlavne jich... Zkuseny hrac si hru umi kocirovat dle svych predstav, me ale zajima, jak hru hraje druzinka novacku a nezkuseny PJ
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

Samozrejme to nedokazu posoudit, ja na mlade lidi hrajici kam nenarazil, mozna ty jako prodejce budes mit vic dat o vekovem slozeni kupujicich?
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

PetrH píše: 15. 8. 2018, 09:40 Samozrejme to nedokazu posoudit, ja na mlade lidi hrajici kam nenarazil, mozna ty jako prodejce budes mit vic dat o vekovem slozeni kupujicich?
To nemám, u nákupu nezjišťujeme věk nakupujících, navíc kupující zpravidla nerovná se ten, kdo hru nakonec hraje...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od PetrH »

tak pak nezbude než udělat průzkum jak eu a poslat to všem, kdo si to koupil, po celém modroknize a pod.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Paul »

tak pak nezbude než udělat průzkum jak eu a poslat to všem, kdo si to koupil, po celém modroknize a pod.
Já se ve dvojici dotazníků ptal na DrD+ s tím, že cílovka byla poněkud omezená. I tak se mi podařilo nasbíraz před 50 odpovědí. Pokud to nebude nějak moc náročné na dotázané (např. Pouze pro...) na některých místech na Internetu by to výsledky dodat mělo.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Dotazník na specifickém místě internetu ti vyplní pouze specifická část hráčů dané hry.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Paul »

Dotazník na specifickém místě internetu ti vyplní pouze specifická část hráčů dané hry.
Specifické míto na internetu měly být Hry na Hrdiny.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Paul píše: 16. 8. 2018, 14:47
Dotazník na specifickém místě internetu ti vyplní pouze specifická část hráčů dané hry.
Specifické míto na internetu měly být Hry na Hrdiny.
I tam chodí jen menšina hráčů, a silně pochybuji, že to je reprezentativní vzorek.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Paul »

Pracující logaritmus píše: 16. 8. 2018, 15:46 I tam chodí jen menšina hráčů, a silně pochybuji, že to je reprezentativní vzorek.
Možná. Ale lepší místo neznám. $D
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Průzkum o tom, jak si vedla první verze hry by možná byl zajímavý, ale tím, že vyšla před osmi lety mi příjde, že ten správný čas na získávání informací už jsme jaksi prokaučovali...
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Paul »

skaven píše: 16. 8. 2018, 16:41 mi příjde, že ten správný čas na získávání informací už jsme jaksi prokaučovali...
Proto poletíme na Slunce v noci a zeptáte se na druhou verzi. :wink:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Paul píše: 16. 8. 2018, 17:08
skaven píše: 16. 8. 2018, 16:41 mi příjde, že ten správný čas na získávání informací už jsme jaksi prokaučovali...
Proto poletíme na Slunce v noci a zeptáte se na druhou verzi. :wink:
Mi osobne v tuto chvili prijde vhodnejsi testovat na mladsich hracich a divat se, co to udela...
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Jedna citace z rozhovoru s Jasonem Morningstarem:
'Something else that is key to Dungeon Squad: there's a lot of shopping. Big shopping lists. In my experience people—particularly young people—really love shopping for equipment and spending their hard-earned loot. Since they like this, I made it a part of the game.'
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouzlem a mečem

Příspěvek od Paul »

Poslušně hlásím, že mí hráči kategoricky odmítli jakékoli návrhy na téma "zrušíme peníze, pojedeme na měšce a podobně". I mě se to nějak víc zamlouvá s počítáním, když nad tím tak přemýšlím...
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti