Kouzlem a mečem

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Kouzlem a mečem

Příspěvek od skaven »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi

Na letošní podzim chystáme vydání subtilní fantasy hry na hrdiny pro rolovými hrami nedotčené hráče a milovníky "old school" hraní. Naším cílem je vydat kompaktní až minimalistickou hru, která bude:

a) jednoduchá na pochopení
b) rychlá na přípravu

Herní systém vychází z minimalistického rpg Dungeon Squad, na jehož vydání se nám podařilo ujednat licenci. Systém je lehce rozšířený, ale zachovává si podobnou míru abstrakce jako předloha.

Aby hra byla dobře použitelná, vyjde jako boxík obsahující všechny důležité doplňky a vychytávky, včetně sady lehce zdobených kostek.

V současné chvíli probíhá testování pravidel, ladění výchozích dobrodružství a práce na grafice. Pakliže by se kdokoli měl zájem na vývoji podílet, rádi pomoc uvítáme. Název produktu momentálně není definitivně stanoven (pracovně tomu říkáme "Brutální řežba" 8) ), v záhlaví této diskuze je umístěna anketa současných nejzajímavějších návrhů. pokud máte jiný nápad, sem s ním!
Naposledy upravil(a) skaven dne 19. 10. 2010, 10:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od PetrH »

wau a pak ze to v ceskem prostredi nejde.... uz aby to bylo venku:)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Wan-To »

Kouzlem a mečem je podle mě geniální název, výborná parafráze :-)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Aljen »

Skvele :)
Dufam ze rozsirenie bude naozaj minimalne ... aby to zaostalo naozaj minimalisticke a take-and-go.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Corvus »

alefov nazov "Dobyvatelia stratených kobiek" is the best hands down :D
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Aljen »

Corvus píše:alefov nazov "Dobyvatelia stratených kobiek" is the best hands down :D
To je.
Lenze v cestine to neznie az tak dobre.

Kouzlem a Mecem je z tej hrozy asi najpouzitelnejsi
Naposledy upravil(a) Aljen dne 16. 9. 2010, 08:23, celkem upraveno 1 x.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Almad »

super :)
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od skew »

Nae! Caverna is the best. Ale jsem děsně zvědavej jak to bude ve finále vypadat.

Obzvlášť tohle

Aby hra byla dobře použitelná, vyjde jako boxík obsahující všechny důležité doplňky a vychytávky, včetně sady lehce zdobených kostek.
Takový malý, ale zase se vší parádou :) .
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Lemmy »

S těmi hrami se v poslední době rozrh pytel...

Hlasuji pro Kouzlem a mečem.

Kromě Meče a Palcáty, Erebea, Ostří meče, které se mi nelíbí mi přijdou fajn i ostatní názvy.
Pod Carevnou nevím, co si mám přesně představit, ale nezní to úplně špatně.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od skaven »

Lemmy píše:Pod Carevnou nevím, co si mám přesně představit, ale nezní to úplně špatně.
Je to Caverna, latinsky jeskyně...
Lemmy píše:S těmi hrami se v poslední době rozrh pytel...
Že by přicházel čas, kdy si čeští hráči začnou stěžovat, že je u nás na trhu rpg moc? :think:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od PetrH »

Lemmy píše:S těmi hrami se v poslední době rozrh pytel...
Že by přicházel čas, kdy si čeští hráči začnou stěžovat, že je u nás na trhu rpg moc? :think:[/quote]
no udelame preklad do obrazku a prodame na cinsky trh;)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Lemmy »

skaven píše:
Lemmy píše:Pod Carevnou nevím, co si mám přesně představit, ale nezní to úplně špatně.
Je to Caverna, latinsky jeskyně...
Pardon, překlep $D
Tak to jo, já si říkal, že to bude latina.

Název je to pěkný, ale nevidím spojitost s latinou a prolézáním dungeonu (pokud se tedy nebude odehrávat třeba za středověku).
skaven píše: Že by přicházel čas, kdy si čeští hráči začnou stěžovat, že je u nás na trhu rpg moc? :think:
To ani ne, já žádnou z nových her (mimo testovací materiály k DrD2 a pár úryvků k DrD) zatím nečetl.
Jen celkem koukám, jak Mytago zvládne dva projekty najednou, to chce :clap: (ale je fakt, že jeden byl kvůli novému DrD odložen, co jsem se tu dočetl).
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od skaven »

Lemmy píše:Jen celkem koukám, jak Mytago zvládne dva projekty najednou, to chce :clap: (ale je fakt, že jeden byl kvůli novému DrD odložen, co jsem se tu dočetl).
Pro nás je velká výhoda, že se z velké části jedná o překlad (jak jsem psal výše, máme koupenou licenci na Dungeon Squad), takže systémové jádro je plně funkční a ozkoušené - to nám šetří spousty času. Samozřejmě je tady množství doplňujících textů, ladění dobrodružství apod. ale rozhodně to není tak rozsáhlý a časově náročný projekt jako Legendy nebo Drd2, na kterém dělá tolik autorů a testerů. Je to dáno povahou samotné hry, která je prostě minimalistická a více než rozsáhlé texty, mechaniky a doplňky vyžaduje přísnou kontrolu nad mírou abstrakce a sevřenost pravidel...
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od Corvus »

Aljen píše:Dufam ze rozsirenie bude naozaj minimalne ... aby to zaostalo naozaj minimalisticke a take-and-go.
miesto mechanickych rozsireni by to chcelo navod ako s tymi existujucimi mechanikami narabat, rady ako improvizovat atd...
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt nakladatelství Mytago

Příspěvek od skaven »

Corvus píše:miesto mechanickych rozsireni by to chcelo navod ako s tymi existujucimi mechanikami narabat, rady ako improvizovat atd...
Radit jak improvizovat je značně ošemetné, zdá se mi, že už od podstaty věci není dost dobře možné někomu v tomto radit. Vzhledem k tomu, že hra nebude vyžadovat nikterak velké nároky na hráče, roleplaying, psychologii, promyšlené scénáře či narativitu, nepovažuji za nutné zabývat se do hloubky problematikou různých typů hraní a vedení hry. Všechny rady jsou vedeny v duchu Quick Primer for Old School Gaming (mimochodem doporučuji k přečtení), vedou tedy hráče k "zenovým momentům" při řešení hádanek, úkolů a nástrah...
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů