Časy se mění

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Obrázek
:arrow? Anotace v databázi

Vážení soudruzi a soudružky,

vítejte vás u nás na OBIČ, Oddělení bránícím integritu času. Těší nás, že jste odpověděli na náš příkaz k odvodu, a dobrovolně jste přijali naši nabídku zaměstnání. Vaše poslání bude veledůležité. Brilantní mozky sovětských vědců totiž vynalezly stroj pro cestování časem, jehož plány se - vinou zrady - dostaly přes železnou oponu a záhy se začaly šířit na imperialistickém volném trhu. Západní kriminálníci se nyní vydávají do minulosti v zájmu vlastního obohacení a svými činy ovlivňují budoucnost. Časy se mění. Víte, co to znamená?

Naši odborníci spočítali, že šance na vznik a uchycení komunismu byly jedna ku milionu. Žijeme v požehnané realitě, kde se tato šance vyplnila. Každý zásah do minulosti, byť sebenicotnější, však může způsobit, že Sovětský svaz nejen zanikne, ale že nikdy ani neexistoval.

Soudruzi, spoléháme na vás. Jako časoběžníci musíte cestovat do minulosti a navracet změny napáchané západními škůdci. Minulost musí zůstat nezměněna. Budoucnost přítomnosti leží na vašich bedrech.

Ke stažení
:arrow? 1. verze hry vyšla jako soutěžní příspěvek do RPG Kuchyně 2009. To ještě nebyla zasazena do SSSR a používala tuny barevných kostek. Odkaz ke stažení je připojen na konci 1. příspěvku
:arrow? 2. verze hry vyšla jako příloha přílohy Dech draka v říjnovém čísle časopise Pevnost (10/2009). Hra má od základu přepsané texty a je zasazena do prostředí Sovětského svazu. Změny mechanik jsou jen kosmetické. Verze ke stažení je tady.
Přílohy
Časy se mění 2. verze.pdf
(2.6 MiB) Staženo 150 x
Časy se mění.pdf
(1.17 MiB) Staženo 564 x
Eyron
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 10. 2009, 14:30

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Eyron »

Ano, jednalo se skutečně o malou, nakaženou komunitu Adamitů . My jsme historické období nenaházeli, bylo to dílem konsenzu, chtěli jsem totiž do nějaké hlubší historie. Zápletka spočívala v tom, že jsme měli zabránit předání Turínského plátna do rukou Křižáků. Díky této relikvii (podstrčené imperialisty) by totiž husité prohráli hned ze startu u Domažlic a měli by utrum :D
Na ostatní věci jsme už házeli, předmětem bylo zakrvácené roucho (=Turínské plátno), osobou cizí kupec (= kupec, který chtěl křižákům relikvii prodat) a událostí hospodská rvačka (k předání mělo dojít v hostinci).
Rok jsme neurčovali přesně, to jsem vymyslel až do příspěvku... No a z katolických bašt bylo jako místo vybráno Brno. Druhým z konfliktů byl pak hon na husitské heretiky v nočních uličkách moravské metropole a třetím samotné vypátrání relikvije v přeplněné hospodě U Hrbatého kozla.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Eyron píše:Druhým z konfliktů byl pak hon na husitské heretiky v nočních uličkách moravské metropole a třetím samotné vypátrání relikvije v přeplněné hospodě U Hrbatého kozla.
To zní fakt zajímavě!

Jak se vám hra osvědčila? Jak vám fungovaly pravidla? Stalo se někdy, že postavy neuspěly a tys musel použít pravidlo příběhových zvratů?

Povídej, přeháněj, jsem strašně zvědavý, jak to hrají jiní lidé :)

EDIT: A ještě bych měl dvě sociologické otázky :) 1) Odkud jste se k Časům dostali, z Pevnosti? 2) Hrává vaše družina věžně takovéhle "alternativní" hry, nebo to byl jeden z vašich prvních pokusů? Díky.
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Hchkrdtn »

Docela rád bych se na Časy podíval, ale nechce se mi číst starou verzi, když už existuje nová. Jak to vypadá s jejím brzkým uveřejněním;-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Bude brzké, bude brzké :wink: Blíž ale nic slíbit nemůžu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Nová verze Časů je nyní ke stažení
:arrow? Odkaz

Minulý měsíc v Pevnosti vyšla přepracovaná verze Časů. Už je to nějaký ten pátek, takže pro ty z vás, co si Pevnost nestihli nebo nechtěli koupit, vydávám hru volně ke stažení. Omlouvám se za vzhled - nečekejte zázraky, jde o prostou a sprostou konverzi mého pracovního souboru do PDF. Je to dost kostrbaté, všimnete si třeba problému s fontem, atd. Původně jsem chtěl hru zveřejnit až poté, co udělám regulérní sazbu, ale s přihlédnutím ke svému vytížení musím uznat, že by to nebylo dřív než o Vánocích, a tak ji radši zveřejňuju tak, jak je.

Přepracovaná verze Časů je pojatá jako jeden velký "tutoriál", který by měl hráče zasvětit do tajů RPG. Zkoušel jsem v ní "experimentální" metody psaní her... posuďte sami, nakolik se mi to povedlo. Budu velmi vděčný za jakoukoliv reakci.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Aljen »

Citam citam ;))

Ehm ... Khronos ? (mno ako ze dost priserne meno)
nejake ech ruske meno by mi sedelo viac priznavam
Taky Dmitrijedov alebo Krutozubov :D

Zapadne imperialisticke media by si vybrali nazov chronostroj uz len preto ze ruske meno zradcu nikto zo zapadniarov nevyslovi.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Khronos nebo Chronos je řecké jméno :wink:
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Aljen »

Ano, preto mi to tam asi tak nesedi ako meno spolupracovnika nemeckeho vynalezca v Sovietskom Zvaze :)

edit:
a pridal by som aspon zhruba roky ci letopocty do stlpca Obdobie v tabulke
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Aj, ty nechutný xenofobe plný předsudků! Řecko má přece bohatou komunistickou tradici. :>;o)

Ad letopočty - no, přidat je můžu, pokud to někomu pomůže :) Myslel jsem, že jsou ta období výstižná sama od sebe, ale budiž.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Aljen »

to vies su tu aj nekulturni komunysticky kolchoznicy ;))


Juuj ale musim uznat ze sa mi CSM zatial konceptovo velmi paci (este som nedocital) a je zrejme ze to zaGMujem alebo zahram.
Mam taky dojem ze je to matros aj na preklad do english.
Aj ked je asi pravda ze sovietskeho ducha zapadniari asi nepochopia. Kedze som tu eru zazil tak si to este dobre pamatam :)

BTW problem s d20 vs d6 kockami vyriesis jednoducho.
Staci ked tu tabulku 3x zvacsis a budes mat v kazdom stlpci 60 hodnot ;)) 3d20 or 10d6 a hadzat na malom stoliku aby mohli kocky spadnut, pocitaju sa len tie co zostanu na stole samozrejme
A aby si nemusel vymyslat sam bachni to na brainstorming
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Díky za komentáře! Těší mě, že to někdo čte :)

S tím překladem do angličtiny... chtěl bych to přeložit, až to bude mít nějakou "finální" podobu. Ale máš pravdu v tom, že nevím, jak americký trh docení komunistickou atmosféru. Ta hra je vlastně parodie na komunismus a velká část zábavy je v tom, že vzpomínáš na věci svého mládí. Nebo spíš v mém případě na věci, o kterých znám z doslechu od rodičů, protože mé vzpomínky jsou jen matné... ale "soudružko učitelko" jsem taky jeden rok musel říkat. Ve školce $D

Lidem mladším než já už to neřekne asi nic.

<injoke>Dejá vu</injoke>
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od skew »

Markus píše:Ale máš pravdu v tom, že nevím, jak americký trh docení komunistickou atmosféru.
Naah, z toho bych takovej strach neměl, u PC her taky nikomu nevadí souboj komunismu a kapitalismu, jedno ze které strany barikády (viz. red alerty, které byly taky odlehčené a nemyslím, že by měly nějakou nižší prodejnost v USA).
Obzvlášť, když je to podané tak humorně a nevážně. Že američani nebudou schopní vygenerovat tak precizní atmosféru a charaktery typické pro komunismus ? Pokud opravdu ne, who cares ?
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Corvus »

je to len u mna alebo kazdy vidi v nadpisoch odsekov zle fonty s diakritiku?

Obrázek
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Quentin »

corvus: taky
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Hodnas
Příspěvky: 102
Registrován: 28. 3. 2009, 20:08

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Hodnas »

Potvrzuji. :arrow? cim to bude :?: $lol$
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů