Hrdinové fantasy a Hrdinové světů

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Hrdinové fantasy a Hrdinové světů

Příspěvek od RPG Fórum »

Hrdinové fantasy
(anotace)
Obrázek

Hrdinové světů
(anotace)
Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Rulemaker: Ah, dokonce až k tvůrcům se má recenzička donesla... to docela až potěší (i když nevím proč, ale je to tak :) )

Psionika a magie není totéž... Byla tu dlooouuuuhááá hádka o to, jak je oddělit, ale i když 90% účastníků tvrdilo, že to jsou dvě různé věci, nedokázali jsme absolutně vůbec se shodnout na tom, v čem že to spočívá rozdíl... :wink:

Každopádně manová magie není ničím špatným, jak jsem psal, jde jen o to, že já osobně mám raději vitální.

Pokud se tu ještě ukážeš - co bych magii doporučil (ještě jsem nečetl Tajná umění, takže se omlouvám, pokud žvaním do prázdna) je únava za kouzlení a rozdělení kouzel do škol... časoprostoru, vitality, nebo nějakých, takhle kouzla naházená jen tak bez ladu a skladu působí dost nijace a navíc ve většině světů bude dávat mnohem větší smysl rozdělení kouzel do kategorií... a případné bonusy ke kategorii za znalost X kouzel...
A navíc to otevírá krásné možnosti nevraživosti mezi adepty jednotlivých směrů, možnost tvrdit, že jsem Mistr magie Sil a mít to ověřené certifikátem od Silové katedry Atlantiské university atd. atp.

EDIT: A ty mince tam jsou ;) Jedna mince je 1/20 Kg... moment, můžu se podívat... ne, tak to je v DrD. V HF je jedna mince 1/100 Kg, což sice hezky kopíruje SI, ale neni to SI ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
rulemaker

Příspěvek od rulemaker »

Tuk-Enek píše: Psionika a magie není totéž... Byla tu dlooouuuuhááá hádka o to, jak je oddělit, ale i když 90% účastníků tvrdilo, že to jsou dvě různé věci, nedokázali jsme absolutně vůbec se shodnout na tom, v čem že to spočívá rozdíl... :wink:
Na tom nezáleží, spíš jde o herní princip a seskládání do konkrétního světa. V HF lze principy rozdělit na dva druhy: manová magie (modlitby, alchymie) a dovednosti typu telekineze ú telepatie / zmámení.
Pokud se tu ještě ukážeš - co bych magii doporučil (ještě jsem nečetl Tajná umění, takže se omlouvám, pokud žvaním do prázdna) je únava za kouzlení a rozdělení kouzel do škol... časoprostoru, vitality, nebo nějakých, takhle kouzla naházená jen tak bez ladu a skladu působí dost nijace a navíc ve většině světů bude dávat mnohem větší smysl rozdělení kouzel do kategorií... a případné bonusy ke kategorii za znalost X kouzel...
A navíc to otevírá krásné možnosti nevraživosti mezi adepty jednotlivých směrů, možnost tvrdit, že jsem Mistr magie Sil a mít to ověřené certifikátem od Silové katedry Atlantiské university atd. atp.
Únava z kouzlení - je v TÚ
Rozdělení do škol: je v TÚ i s obory
EDIT: A ty mince tam jsou ;) Jedna mince je 1/20 Kg... moment, můžu se podívat... ne, tak to je v DrD. V HF je jedna mince 1/100 Kg, což sice hezky kopíruje SI, ale neni to SI ;)
Hm, zůstalo to ve zkratkách, i když v pravidlech se prakticky nevyskytují :(

Jinak mě bude zajímat recenze na dlaší čáasti pravidel :)[/quote]
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Mě budou spíš zajímat ty další části pravidel, sem teď tak trochu v takovym dost pitomim kolotoči s penězma, potřebuju teď cálnout jednu docela drahou srandičku... pak teprv se zase budu věnovat doplňování sbírky knížek a RPG... Ale s trochou štěstí bych to moh vyřídit už na začátku září :wink:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Další recenze

Příspěvek od skaven »

Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

No... to bych neoznačil ani tak za recenzi jako spíš za osobní pohled. Autor (kdo to je? nějak sem si nevšiml že by byl podepsaný...) na mě nějak nepůsobí dojmemnějakého širšího přehledu a některá jeho hodnocení bych označil za trochu povrchní... mimo jiné tam má chybu ohledně toho dělení dovedností (teda, já ho taky neznal, ale aspoň jsem to čestně přiznal $D )
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Gorth
Příspěvky: 13
Registrován: 17. 10. 2005, 22:26
Kontaktovat uživatele:

Beta verze Hrdinu Fantasy 2.0

Příspěvek od Gorth »

Rikame Ahoj,

pokud by mel nekdo zajem, tak na oficialnich strankach byla zverejnena beta verze HF 2.0 (vcetne pravidel pro postavy), kde je volne ke stazeni.

Pro vsechny, kteri jeste Hrdiny Fantasy nevideli a meli by zajem nahlednout...
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Hrdinové Fantasy- příručka hráče

Příspěvek od Nekra »

rulemaker píše:
Tuk-Enek píše: Bohužel, stín DrD je v HF stále cítit. Ne přímo konkrétními mechanikami, ale kdo DrD zná, ten jej tam prostě vidí.
Hned na začátku mě zamrzelo, že se autoři nedokázali odtrhnout od poněkud... dost nepraktické jednotkové soustavy DrD.
Možná máte pravdu, že je v HF stín DrD, ale popravdě řečeno, HF mi přijde složitější (je tam spousta různých vlastností, apod.), a to jsem to ještě nikdy nehrála (jen jsem si četla pravidla pro postavy-ten Dračák mi prostě připadá jednodušší)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od Lemmy »

Nedokážu objektivně hodnotit Hrdiny fantasy.
Koupil jsem všechny 4 knihy, v rychlosti jsem je pouze projel, uznal, že koupě byla chyba (hledal jsem něco jednoduchého, do čeho se lehce pronikne - což HF dle mého nebyly) a prodal dál.

Líbíla se mi stavba postavy pomocí několika archetypů a "svoboda" tvorby postavy jako taková.
HF jsou určitě propracovanou hrou, což je jejich výhoda i nevýhoda zároveň.

Vidím to tak, že jde o další jinou variantu k obsáhlejším českým systémům (Dračí doupě, Stín meče), ale nic převratného. Takový zdravý průměr.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od boubaque »

Hledat něco jednoduchého, a přitom toho koupit čtyři knihy, mi přijde trošku naivní ;)

Něco převratného to svým způsobem je, protože je to kromě Shadowrunu jediná česky vydaná dovednostní RPG. Ale uznávám, že ta hra nepřesahuje úrovní DrD(+). O Stínu meče bych ještě chvíli polemizoval, zvlášť proto, že HF a SM můžu srovnat. Hrdinové Fantasy působí trochu moc složitě a tvorba postavy na začátku je trochu zdlouhavější, ale když si to člověk vyzkouší, tak zjistí, že to není tak strašné. Stín meče jsem sice nikdy doopravdy nehrál, ale obávám se, že je ještě složitější než HF ... navíc patnáct ras a dvacet povolání už je na mě trošku moc... ;)
Řekl bych, že je na Hrdinech Fantasy vidět, že už jsou o nějaký rok dál než Stín meče, i na tisku a layoutu je vidět, že je to pojato profesionálněji... (a to nemluvím o představení RPG a hlavně slohu :>;o))

A k původním Markusovým otákám... Já Hrdiny Fantasy hraju. Domácí úpravy jsme kupodivu moc neprováděli (narozdíl od starého DrD), co si pamatuju, tak jen léčení jsme zkrátili na polovinu, ale i od toho jsem později ustoupili.
Ale protože máme ve skupině jednoho mančkina, zjistili jsme, že telekineze ve spojení s kěnžským povoláním (nevím, jestli jen boha Eleia, nebo všech) je IMBA! Vypravěč se dokonce s hráčem paladina domluvil, že ho nechá rozdělit zkušenosti, ale ne všechny, jinam a ten hráč s tím souhalsil! :eyecrazy: (Pak to ospravedlnili krásnou scénou, kdy Eleis vyslal nějakého svého avatara, aby mu sdělil, že pro něj má jinou cestu :D)

No a k poslední otázce - viz nahoře...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od Markus »

Chci se zeptat, jak se v HF tvoří postavy, abych to mohl uvést do anotace. Je to systém s bodovým nákupem, nebo s archetypy? Nebo jinak? Existují nějaké pevné kategorie postav, které si nejdřív vyberete a poté "specializujete" (přičemž kategorie A bude vždy odličná od kategorie B), nebo je ta tvorba zcela volná?
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od boubaque »

Markus píše:Chci se zeptat, jak se v HF tvoří postavy, abych to mohl uvést do anotace. Je to systém s bodovým nákupem, nebo s archetypy? Nebo jinak? Existují nějaké pevné kategorie postav, které si nejdřív vyberete a poté "specializujete" (přičemž kategorie A bude vždy odličná od kategorie B), nebo je ta tvorba zcela volná?
Řekl bych, že HF jsou klasický dovednostní systém, jen jako bonus mají při tvorbě postavy "výcvikové balíčky".
Prostě na začátku tvorby dostaneš 5 bodů, které můžeš rozdělit mezi stupně výcviků (těch je na výběr asi deset nebo patnáct), takže si třeba nakoupíš 1 úroveň Střeleckého výcviku, 2 úrovně Šermířského výcviku a 2 úrovně Výcviku přírodní magie; anebo taky všech pět bodů nacpeš do jednoho výcviku - anebo si vezmeš rovnou "archetyp", který je zpracovaný jen pro případ, že za něj utratíš všech těch 5 bodů.

Během hry už potom normálně nakupuješ stupně dovedností a vlastností za získané zkušenosti. Jsou to vlastně dva systémy bodového nákupu, jen každý v jiné fázi hry.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20840
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od Markus »

Ok, dík. Píšu do anotace "bodový nákup".
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od Jerson »

Stím neče mi přišel jednodušší než HF, tedy spíše naopak - v HF mi dělalo potíže vytvořit si postavu jen po přečtení pravidel, ve verzi kterou jsem si koupil bylo docela dost chyb a jedna tabulka dokonce vůbec neodpovídala příkladům.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od ShadoWWW »

Hrdinové Fantasy II (beta) se dají stáhnout na oficiálních stránkách, takže představu o této hře si může udělat opravdu každý. Prve jsem byl moc rád, že u nás vychází dovednostní systém v češtině, ale při čtení mi to přijde už trochu překombinované a složité. Myslím, že je to hra devadesátých let a v té době (by) to byla super hra. Dnes už od hry očekávám trochu něco jiného. Něco jako je Fate nebo Střepiny snů. Víc vyprávění a méně tabulek, hodů kostkami a podrobných pravidel na všechno. Jako nejlepší hra starého typu mi stále přijde DrD+ a ani nová verze HF II mi nepřijde lepší.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Hrdinové fantasy

Příspěvek od Lemmy »

boubaque píše:Hledat něco jednoduchého, a přitom toho koupit čtyři knihy, mi přijde trošku naivní ;)
Taky že jsem naivní člověk :D
Komplet jsem koupil, protože byla výhodná cena. Prodal jsem pak za stejnou cenu, takže jsem na tom nic netratil. Měl jsem spíš na mysli základní knihu pravidel.
boubaque píše: Stín meče jsem sice nikdy doopravdy nehrál, ale obávám se, že je ještě složitější než HF
Souhlasím s Jersonem. Stím meče je rozhodně jednodušší. Přestopili jsme na něj s družinou po DrD a okamžitě se vryl pod kůži.


Jinak ty balíčky povolání jsou dobré, jediná věc, která mě na HF hodně zaujala :wink:
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů