Střepy snů

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Střepy snů

Příspěvek od Erric »

Obrázek
(anotace)

Střepy snů jsou česká nezávislá vyprávěcí hra zaměřená na podporu a rozvoj příběhu. Zaměřuje se na dramatické filmové příběhy, podporuje vnitřní rozvoj postav a příběhové zvraty. Má univerzální systém pro libovolný filmový žánr, který dává hráčům vypravěčské pravomoce a má za úkol je podporovat ve vyprávění. Od základů učí hráče, jak hrát. Nosným motivem této hry jsou lidské sny. Sny jako cíle, za kterými si postavy jdou, a také sny, které se jim v noci zdají. Hra je o prolínání představ a reality a o ztrátě pevné půdy pod nohama. Je to hra o cestě k lidskému cíli a překonávání překážek. V této hře mohou postavy dosáhnout prakticky čehokoliv, otázkou jen je, jakou cenu budou muset zaplatit.

Odkazy
:arrow? Archivovaná sekce Střepy snů. Dřív Střepy snů měly na Fóru samostatnou sekci. Ta byla pro neaktivitu archivována a nahrazena touto jednou diskuzí, ale pořád obsahuje zajímavé informace.

Herní materiály ke stažení
:arrow? Střepy snů LITE - zjednodušená verze zdarma
Archivovaná oficiální herní prostředí:
:arrow? Sen na doživotí (anotace)
:arrow? Odvrácená strana Londýna. (anotace)
Naposledy upravil(a) Bajo dne 29. 12. 2007, 18:45, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od BasilisK »

Aljen píše: btw popis Cortex System RPG je lepsi:
RPG kniha v pevné vazbě. Anglicky.
takových popisů je tam více. A když jsem psal mail tak neodpověděli...

A k tématu
Střepy mají pravidel pár, ale jsou nutná. Za to po cca půl hodině prvního hraní jsem už knihu ani neotevřel (rychle přešli do krve + je docela luxusní "tahák" přímo v deníku postavy).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od ValMor »

jo pravidla jsou velmi jednoducha ... hracum prakticky vzato staci osobni denik kde je vse napsano :)

Mechanika je velmi genialne vymyslena ale soucasne je bohuzel i dost tvrda a spatne upravovatelna aniz by se rozsypala takze se velmi spatne ohyba pokud ji clovek potrebuje pouzit jinak.
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od ValMor »

jo btw Erricu mas v dotazech jeden nezodpovezenej dotaz :>;o)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od Erric »

ValMor píše:jo btw Erricu mas v dotazech jeden nezodpovezenej dotaz :>;o)
Uz jsem odpovedel, sorry za zdrzeni.
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Sdílení materiálů

Příspěvek od Solweymira »

Reaguji sem na diskuzi vzniklou na FB. Vznikla tam otázka, zdali by nebylo plodné pokusit se sdílet příběhy odehrané ve Střepech nějak užitečně i pro ostatní. Návrhem byla inspirativní A4 s maximem podnětů pro tvorbu vlastních příběhů nebo palet.
Zkusila jsem něco takového na základě naší první hry a prosím o případné doplnění ve věcech, které mě nenapadly. :)

Postapokalyptické totalitní město na „ruské“ sibiři.

Téma: Svoboda
Žánr: akční a mysteriózní drama.
Odpovídající trailer: http://www.youtube.com/watch?v=oAXrRWLKzko
Úvodní píseň: http://rpgpardubice.larpard.cz/local--f ... 0Story.mp3

Napříč pustinou sviští vítr a strhává všechen písek, vločky a saze, co mu stojí v cestě. Není vidět na krok. Jen mráz, tma, nehostinná pláň. Jednotvárnost krajiny porušuje jen jeden tvar. K nebi se zdvihají zašlé špinavé desky, kdysi snad průhledné, nyní popraskané a osleplé, na kovové konstrukci z traverz, aby se někde nahoře dotkly a spojily v kopuli. Praskliny se ale směrem vzhůru rozšiřují, aby ve výšinách přerušily bezpečnou hráz a jedinému lidskému sídlu dodaly podobu rozbité skořápky.
Osamělé, prázdné a rozbité domy jsou připomínkou zašlé slávy lidských pokolení. Mezi trubkami a sloupovím ale stoupá k nebi nespočet pramínků kouře a páry, které ukazují, že město není prázdné. Lidé žijí u základů, zavrtali se pod zem, zastřešili ulice a žijí ve skromných podmínkách u kořenů města zvané Istina – Jistota.
Šedivé obličeje zachumlané do teplých kožešin se bez zájmu míjejí. Jen občas pohlédnou ke středu města, kde se k nebi tyčí jako jehla zářivý Maják, sídlo jejich vládce a ochránce, Komandira. Maják spotřebovává takřka polovinu světla a tepla, které Istina vyprodukuje. Na oplátku zaručuje bezpečí, stojí jako strážce proti vnějšímu světu; určuje, co je správné a co špatné. Výkonnou mocí jsou agenti, kdysi možná bývali lidmi. Jedinou věcí, kterou nedokáže ani on ani agenti zastavit, je přítomnost nepředvídatelné Nemoci.
Ne všichni s takovými pořádky souhlasí. Existuje odboj snažící se o změnu, svobodu. Agenti však vládnou neobvyklými schopnostmi a odpůrci se musí držet zpátky, z dohledu, musí jednat opatrně. Někde ale jistě existuje lepší svět. Knihy utajované v archívu píší o místě zvaném Toryja, místě bez Majáku, bez Komandira, bez Agentů, bez Nemoci. Cesta tam je ale neznámá a plná překážek. Podaří se těm, kdo hledají svobodu, nalézt Ráj?


Místa a prostředí: hřbitov (lidé jsou pohřbíváni na okraji města, kde je konzervuje mráz. Jako prosklené sarkofágy slouží nádrže kdysi sloužící k neznámým účelům). Odbojářská hospoda, opuštěná skladiště, archiv tajných dokumentů, nemocnice (slouží jako místo, odkud se Nemocní už nevracejí), Maják, nefunkční továrna, doky pro plachetnice (na magnetický polštář pro dopravu mezi městy), střechy nad ulicemi, stará kostelní věž se zvonem, bludiště teplovodů a traverz, dílna, vězení, pokusná laboratoř. Polární noc.

Lidé: Agenti (mají nadpřirozené schopnosti), agent Vasilij (sleduje vlastní cíle), vědec pracující v oddělení starých technologií (pracuje pro obě strany), restaurátor (a padělatel), bojovník za svobodu, idealistický mladík bez rodičů, kolaborantský hostinský, Nemocná dívka (s nadpřirozenými schopnostmi), informátor, lékařka (podezřelá), pašerák (má přístup k různým technologiím), učitel oficiální doktríny (pochybující), uprchlý disident (znalosti), vyvolený.

Tajemství: Co způsobuje Nemoc? Kdo je to Komandir? Před čím doopravdy Maják chrání? Kdo jsou Agenti? Co se stane Nemocným, kteří skončí v nemocnici? Jak se dostat k Toryji? Existují i jiná města? Jak dopadla předešlá expedice k Toryji? Je totalita Istiny jediná bezpečná cesta k přežití?

V temné místnosti hoří jen jedna svíčka. Mladík listoval ve složce s nadpisem Přísně tajné. Chvějí se mu ruce. Na fotografiích je manželský pár, nápadně se mu podobá. Za ním je budova s nečitelným nápisem. A další lidé, které nezná.

Vítr jim rval oblečení z těla a bičoval je prudkými poryvy plnými prachu. Ohlédli se k Istině. Kolem její rozbité zdi se točily černočerné víry temnoty, jako by natahovaly svá chapadla proti starobylé konstrukci. Zář ze středu Istiny jako by jim ale bránila proniknout dovnitř. Plachetnice skřípěla a uháněla děsivou rychlostí do pustiny, dál od bezpečných zdí jejich jediného domova. Cítili úžas a novou naději. Dokud se na palubě nezhmotnil Vasilij.

Do neprůstřelného skla se zaryly kulky. Agent si toho nevšímal a dál se neslyšně snášel od stropu obklopen aurou poletujícího sněhu. Výkřiky přehlušila salva z lafety a zemi pokropila sprška krve. Dopadla i do sarkofágu uprostřed. Vzduch se zatetelil neznámým zvukem na hranici slyšitelnosti – a pak ta dosud neživá zmrzlá bytost obklopená kabely a dráty otevřela oči.


Cíle: Dokáže nalézt ráj? Odhalí pravdu o svých rodičích? Nalezne způsob, jak oslabit Systém? Zajistí bezpečí své rodině? Odhalí původ Nemoci? Naučí se ovládat své nadpřirozené schopnosti? Bude přijat mezi Agenty? Dokáže vyburcovat převrat? Naučí se ovládat starobylé technologie? Odhalí zrádce? Osvobodí své přátele? Uzdraví se? Zjistí, co ohrožuje Istinu?

Vhodné soundtracky, které se osvědčily: Salt, Inception, Fountain
Záložka u příležitosti hraní: http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... .jpg%20%20
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení materiálů

Příspěvek od ValMor »

Solweymira píše:....
Zahledl jsem odkaz na Pardubice ... hrajete v Pardubicich ? Pokud ano docela rad bych dostal prilezitost videt v akci jinou skupinu na strepy pro inspiraci u te nasi :)
Uživatelský avatar
Solweymira
Příspěvky: 76
Registrován: 4. 9. 2007, 12:25
Bydliště: Znojmo - Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení materiálů

Příspěvek od Solweymira »

ValMor píše:
Solweymira píše:....
Zahledl jsem odkaz na Pardubice ... hrajete v Pardubicich ? Pokud ano docela rad bych dostal prilezitost videt v akci jinou skupinu na strepy pro inspiraci u te nasi :)
Dám Ti vědět, až zase budeme hrát - prosinec je krátký měsíc kvůli výjezdu na dovolenky a souběžně hrajeme i jiné systémy, takže snad v lednu. :-)
Nerozhoduje lepší teorie, jen lepší život.
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení materiálů

Příspěvek od ValMor »

Solweymira píše: Dám Ti vědět, až zase budeme hrát - prosinec je krátký měsíc kvůli výjezdu na dovolenky a souběžně hrajeme i jiné systémy, takže snad v lednu. :-)
Diky ti $;)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení materiálů

Příspěvek od Erric »

Solweymira píše:Reaguji sem na diskuzi vzniklou na FB. ...
Vypada to skvele!
Premyslim co s tim, aby to nezapadlo tady v diskusi a videli to ostatni hraci. Mozna jako clanek na stranky, mozna jako nasazena A4 ke stazeni?

Myslite, ze bude takovych veci vic, a ze by to mohlo mit potencial vytvorit nejakou - galerii pribehu?
SvarnyP

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od SvarnyP »

Kdyz se ustali format, tak imo toho bude vic, mi jiz ted, vsak bez zakladniho formatu, pubklikujeme sva dobrodruzstvi na http://susenestraky.blogspot.com/ a prave jediny duvod, proc jsem se nerozepisoval o nekterych vecech byl, ze jsem nevedel, zda to jeste nekdo pouzije, ac u sebe mam ty detaily poznamenane.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od Erric »

SvarnyP píše:Kdyz se ustali format, tak imo toho bude vic.
Dam neco do kupy
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 792
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od fenikso »

Když jsem se chystal na hraní na PragoFFestu, tak jsem si připravil shrnutí přípravy hry a herních pravidel na pár listů papíru, abych v pravidlech nemusel listovat. Velmi se mi to osvědčilo, jak při hraní, tak při vysvětlování pravidel začátečníkům. Postupně jsem to shrnutí zmáčknul na 2x A4, které se dají přehnout a vznikne tak malá A5 brožurka.

Chci se optat, jestli by o to byl zájem, a hlavně, jestli by mi to Erric povolil publikovat. Přece jen, je to v podstatě shrnutí veškerých pravidel.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od Erric »

Fenikso: Jestli uz to mas v nejake digitalni podobe, tak mi to prosim posli na email erric@email.cz pokud to mas jen rukou na papire, tak to treba nafot. Tu publikaci pak zvazim, musim to promyslet.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od Sammael »

Strepy su pecka. Vynikajuco sa to cita, konecne som sa k nim dostal a kupil. Ja som so svojim kybernoir settingom "maxima" konvertoval z solar systemu na strepy a chystam nejaku malu settingovu brozurku, ktora bude zahrnat atmosfericke rady a namety pre tvorbu kybernoir dobrodruzstiev vo svete maximy. V nedelu hrame druhu session, ktora by mala zakoncit intro k settingu. Urcite by som rad napisal nejaky report, uvidime kolko casu na to budem mat.

Kazdopadne plus pre strepy :clap:

Ps: Vynikajuco su pisane aj tie atmosferické šteky pred jednotlivymi odstavcami, to na mna okamzite po precitani uvodu zaposobilo.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Střepy snů - obecná diskuze

Příspěvek od jjelen »

Sammael píše:chystam nejaku malu settingovu brozurku, ktora bude zahrnat atmosfericke rady a namety pre tvorbu kybernoir dobrodruzstiev vo svete maximy...

Sem s tim asi trochu otravnej a navíc to je dost of-topic, ale spíš by mě zajímalo jak je na tom ocel a plamen...
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti