Kanada RPG; o indiánech a s promakaným historickým pozadím

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky za ten PDF počin. Stáhnul jsem si to a narychlo jsem to prolétl. Nečetl jsem to a bůhví, kdy se k tomu dostanu, protože 260 stran je 260 stran. Ale měl bych pár reakcí založených na zběžném prolétnutí a selektivním čtení.

V první řadě to na mě působí dost chaoticky, postrádal jsem nějaké jasné kapitoly, přehledné a jednotné nadpisy, nebo nějaký jiný orientační prvek. Takhle systém pozvolna přechází ve svět, geografie bez upozornění přejde v popis zbraní, prokládaný popisem osobností a neuspořádanými střípky z historie. Vařím z vody, ale takový dojem to ve mě zanechalo.

Objem informací je obrovský. Klobouk dolů před tím neuvěřitelným počinem. Je pravda, že pro účely RPG hry mi to přijde silně nadbytečné a mnoho informací člověk ve hře nevyužije. Neber to ale jako kritiku. Rád si počtu historické zajímavosti, a tato příručka je jimi doslova nabitá. Díky!

Cením si práce, jakou jsi vložil např. do seznamu vybavení, ačkoliv nevím, jestli kdy ve hře využiju cenu vrhací sekery v dolarech :wink:

Celkově to ve mě zanechalo dojem, že jde o nepříliš ucelenou sbírku informací a chaotických poznámek o tehdejším světě. Je to spíše historické pojednání, ve kterém můžu najít inspiraci pro vlastní hru, nikoliv "herní produkt". V části o světě chybí jakékoliv informace zaměřené na RPG hru, rady s jak danými informacemi pracovat, jak vytvářet "indiánské příběhy", herní techniky, atmosférická doporučení, atd. Ale předpokládám, že ty ani nebyly záměrem.

To ovšem nemyslím jako výtku. Naopak, odvedl jsi skvělou práci a až se někdy rozhodnu hrát s indiány, rozhodně po této příručce sáhnu. Ušetří mi to dlouhé vysedávání v knihovně a vyhledávání zdrojů na internetu. Díky!
Uživatelský avatar
lowin2
Příspěvky: 48
Registrován: 21. 9. 2007, 14:06
Bydliště: Batelov u Jihlavy (na Vysočině)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lowin2 »

Jsem rád za pochvaly.

Pracuji na trošku vypiplanější verzi,kde bude pořádný obsah na začátku dokumentu.

Herní pravidla jsou poměrně jednoduchá,protože mám rád spád ve hře a ne půl-hodiny vyhodnocování jednoho výstřelu... :eyecrazy:

Co se týče "nadbytečných historických informací,ať si každý vybere co chce,mě osobně stačí zvolit si jeden kmen,vytvořit pár postav a hraje se...

Herní atmosféra je vcelku jasná,ale nezdráhám se používat třeba notebook,důležitější je zážitek ze hry (tzn.,že člověku se třeba ještě další den promítá v hlavě,jak např.někomu ve hře ustřelil hlavu :wink: :wink: :wink: )

Mimojiné jsou příklady dobrodružství také na mých stránkách ("příběh" je úvod a v něm se odkazuje na "místa"...)

Chtěl jsem na stránky umístit dobové wavy,protože jich mám spoustu,ale Webgarden neumožňuje najednou vložit více,než 16MB...

A pro ty,kdo se nevyznají,nebo si nemůžou ucelit pravidla: stáhněte si můj nový sheet ze stránek
http://kanadarpg.webgarden.cz/ a zkuste si krok za krokem vytvořit postavu,možná vás to chytne!
->výhodou je,že to trvá asi tak 15 minut a ne 2 dny,jako v některých "vymakaných" systémech.

Moc díky za pozornost,třeba si to nakonec opravdu někdo zahraje (těšte se na novější verzi...)
Uživatelský avatar
lowin2
Příspěvky: 48
Registrován: 21. 9. 2007, 14:06
Bydliště: Batelov u Jihlavy (na Vysočině)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lowin2 »

takže pánové: .pdf se vším všudy je opraveno,přidán podrobný obsah na začátek dokumentu a čísla stránek.

stahujte z Homepage na:

http://kanadarpg.webgarden.cz/

$P
Uživatelský avatar
hugo
Příspěvky: 387
Registrován: 6. 2. 2007, 16:31
Bydliště: Čistší část Smogové kotliny

Re: díky...

Příspěvek od hugo »

lowin2 píše:Díky za pochvalu.

PDF by fakt bodlo,ale neví,někdo,kde zdarma stáhnout funkční utilitu,nebo prográmek (pro XP) na tvorbu PDF?
Open office 2.2 nebo 2.3 umi MSdoc a umi exportovat do PDF vcetne tagovaneho textu kdyz to povolis, takze muzes mit klikaci obsah, rejstrik a tak.

PS je to open source stazitelny zadarmo.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti