Asterion, svět pro RPG

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace světa a jeho modulů v Databázi RPG.

Asterion je známý český svět pro klasické hry na hrdiny, laděný do „středověké“ hrdinské fantasy. Skládá se ze dvou hlavních světadílů. Na severním Lendoru se nacházejí zavedená království, na jižní Taře – s převládajícími pouštěmi, pralesy a přilehlými stepmi – právě probíhá kolonizace a odehrává se tu i většina dobrodružství.

Svět pracuje s motivy morálky, dobra a zla. Unikátní síla zvaná „tvárnost“ způsobuje, že se činy myslících bytostí viditelně promítají nejen do okolního světa, ale i do nich samých. Ze zlých tvorů se stávají skřeti nebo zlí draci, z těch dobrých naopak dobří draci.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Vitus »

Dovolím si přidat se k této diskusi a vrátit se trochu zpět k Asterionu - když jsem si pořizoval doplňky k dračáku, tak mne zajímala hlavně dobrodružství, takže mám asi všechno (Dech Draka, Karak, Tarie) s výjimkou právě Asterionu, kde mi to vždy přišlo spíše jako hlavně o tom settingu a vlastně nebylo jak u Asterionu (v těch dávných dobách) zjistit, nakolik jsou ta dobrodružství, jež u těch modulů bývala, dobrá sama o sobě. (U Tarie jsem to vždy vnímal jinak, protože na mne Tarie vždy působila jako že je spíše o těch dobrodružstvích, než o tom settingu a taky osobně se mi vždy zamlouval Charlieho přístup.)

Zpětně vzato asi byla chyba si ty Asteriony nepořídit, protože i když bych je nehrál jako setting, který mne neoslovil, mohl bych použít něco z těch dobrodružství. A do budoucna, pokud se budou nadále podobné produkty objevovat (tedy třeba, že to budou pravidla, setting, doplněk), jenž bude obsahovat i kvalitní dobrodružství, asi by byla škoda na to nějak neupozornit (a vlastně v tomhle směru pomoct jak tomu produktu, tak potenciálně i těm, komu by se z toho produktu mohlo hodit právě to dobrodružství).

Samozřejmě rozumím Markusovi, že to nabourává ustálenou (stávající) logiku toho katalogu (databáze).
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Selhan »

Uvidím. Rozhodně chci udělat všemu anotace a zrecenzovat dobrodružství. Recenze settingových modulů ale aspoň zkusím - jak jsem psal v recenzi, mě se popravdě prostě líbí ty ilustrace. To je čirá nostalgie.

Mimochodem, jak to tak po sobě čtu, měl bych si fakt sehnat korektora. Dva překlepy hned v prvním souvětí. Nemohl bys tam prosím Markusi dát odkaz namísto citace, ať se za sebe nemusím tak stydět? :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Milosh1 v posledních dnech postupně zadává do databáze moduly pro Asterion, za což chci moc poděkovat (pokud to tu Miloshi čteš). Upravuju některé kosmetické drobnosti - třeba přidávám odkazy na DrD atd. –, ale celkově je to poctivá práce. :wink:

Úplně jsem zapomněl, kolik modulů zvládali autoři tehdy vydávat v tak krátkém čase.

Dotaz: Aplikace na DrD II existují, nebo ne? Díval jsem se na stránky Asterionu, kde jsou sice uvedené, ale nejsou tam žádné odkazy na stažení. Takže to spíš vypadá, že neexistují. :?: Zjevně kromě těch několika málo nejnovějších modulů (reedic), které už vycházely i s aplikací.

A další dotaz/prosba: Jestli ty moduly někdo máte doma, mohli byste vyfotit jejich obálku v nějaké rozumné kvalitě a nahrát ji do těch anotací? Na internetu snad neexistují dobré obrázky obálek Asterionu, všechno jsou to takové malé muňky.
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

Ahoj, s těmi aplikacemi DrD II jsem se u několika modulů spletl, když jsem je zadával do databáze (Milosh1 je můj druhý nick). Jsou pouze ty, které jsou ke stažení na webu Asterionu.
ad Obálky modulů: ty, co jsem nahrál nejsou ok? Moduly mám samozřejmě všechny, ale některé už hooooodně dlouho a tudíž jsou opotřebované, ošoupané obrázky, natrhlé okraje apod. Ale zkusím něco vydolovat z těch novějších, až se dostanu do klubovny, kde je mám uložené.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Ty obrázky jsou určitě "v pohodě" ve smyslu, že se svět nezboří, když větší nebudou. Ale koukám třeba na tu chapadlovitou věc, co se chystá sežrat loď na obálce Z hlubin zelené a modré, a fakt bych si to rád rozklikl a zjistil, co to je. :) Hledal jsem ale obálky (třeba k Dálavám) různě na netu a nemůžu najít nic většího než nějakých 200 nebo 300 pixelů.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Jerson »

Když byste nic nesehnali, tak se můžu poptat lidí a nechat něco vyfotit.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Bouchi »

Markus píše: 23. 11. 2020, 19:46 Ty obrázky jsou určitě "v pohodě" ve smyslu, že se svět nezboří, když větší nebudou. Ale koukám třeba na tu chapadlovitou věc, co se chystá sežrat loď na obálce Z hlubin zelené a modré, a fakt bych si to rád rozklikl a zjistil, co to je. :) Hledal jsem ale obálky (třeba k Dálavám) různě na netu a nemůžu najít nic většího než nějakých 200 nebo 300 pixelů.
Stačila by výška cca 600px? Třeba https://obchod.altar.cz/images/altar/as ... lubiny.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Díky, Bouchi, to je nádhera! A bohatě stačí. Máš i obálky jiných modulů? Když umažu název souboru a pokusím se zobrazit adresář, tak mě to do něj nepustí - je asi potřeba znát celou cestu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Díky, Bouchi. Nahrál jsem ty lepší obálky k anotacím.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Zdá se, že Ergon dokončil zadávání anotací Asterionu. Byl to pořádný projekt, díky, že sis s tím dal tu práci. Moje archivářské srdce plesá. :)

Fascinuje mě, kolik toho zvládli vydat. Že toho pro Asterion vyšlo tolik, jsem věděl. Ale vidět to takhle všechno pohromadě, je něco jiného.
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

Rádo se stalo, teď už jen sbírat hlasy :-D. Je to pěkná sbírka, a ještě hezčí, když jsou všechny pohromadě na polici :-).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Mám prosbu na majitele asterionských modulů. Byl byste někdo ochotný udělat mi pár fotek asterionských dobrodružství, abych z toho mohl vytáhnout informace do databáze? Konkrétně bych potřeboval:

- Pokud je dobrodružství v modulu jako samostatná brožura: fotku titulní stránky obálky zvenčí
- Pokud je dobrodružství součástí jiné brožury/knihy: Fotku jeho první stránky
- Ve všech případech: Fotku tiráže (ať vím, kdo je autor a kdy to vyšlo) a fotku úplně první stránky textu (ať vím, o čem to zhruba je). Tohle v některých případech už může být součástí předchozího bodu.

Fotky by měly být jakžtakž prezentovatelné, tj. nerozmazané. Doporučuji fotit na denním světle.

Pak už si to nějak přeberu, díky.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od ShadoWWW »

Hodil jsem ti to na Discord.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od Markus »

Super, díky. Mám od ShadoWWWa skoro všechno, akorát mi chybí Sedmý živel a Krajiny za obzorem: Stíny jihu. Tak kdybyste mohl někdo poslat, budu rád. Díky.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti