Asterion, svět pro RPG

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Asterion, svět pro RPG

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace světa a jeho modulů v Databázi RPG.

Asterion je známý český svět pro klasické hry na hrdiny, laděný do „středověké“ hrdinské fantasy. Skládá se ze dvou hlavních světadílů. Na severním Lendoru se nacházejí zavedená království, na jižní Taře – s převládajícími pouštěmi, pralesy a přilehlými stepmi – právě probíhá kolonizace a odehrává se tu i většina dobrodružství.

Svět pracuje s motivy morálky, dobra a zla. Unikátní síla zvaná „tvárnost“ způsobuje, že se činy myslících bytostí viditelně promítají nejen do okolního světa, ale i do nich samých. Ze zlých tvorů se stávají skřeti nebo zlí draci, z těch dobrých naopak dobří draci.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jdete mi s tím tématem rovnou do rány. Proč teď kua Asterion vypadá jako DnD 5e? Obrázek Dřív to s tím skvělým kresleným záhlavím vypadalo skvěle a poměrně osobitě, teď to vypadá tuctově jako milion pět fan made přídavků pro 5e.
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Paul »

Na Fb je napsáno, že je to jen test a moduly se budou tisknout v klasické podobě. Nemám pravdu?

Edit: nakonec se svým způsobem 5e supplementem Asterion stane. Jeskyně a Draci mají mít asterioní aplikace pravidel.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

eerieBaatezu píše: 1. 2. 2018, 15:09 Jdete mi s tím tématem rovnou do rány. Proč teď kua Asterion vypadá jako DnD 5e? Obrázek Dřív to s tím skvělým kresleným záhlavím vypadalo skvěle a poměrně osobitě, teď to vypadá tuctově jako milion pět fan made přídavků pro 5e.
Děkujeme za dotaz. Pokud myslíš formát posledního vydaného modulu Sedmý živel, tak je to dáno změnou nakladatele (dříve Altar, nyní Mytago), který určuje výslednou podobu modulu.
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

Paul píše: 1. 2. 2018, 15:48 Na Fb je napsáno, že je to jen test a moduly se budou tisknout v klasické podobě. Nemám pravdu?

Edit: nakonec se svým způsobem 5e supplementem Asterion stane. Jeskyně a Draci mají mít asterioní aplikace pravidel.
Docela by mne, jako autora Asterionu, zajímalo, kde přesně je info o testu podoby modulu. To je pro mě teda novinka, prosím odkaz, ať to uvedeme na pravou míru. A ano, v budoucnosti jsou, mimo jiné, v plánu i aplikace JaD.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Bouchi »

Ergon píše: 1. 2. 2018, 18:26
eerieBaatezu píše: 1. 2. 2018, 15:09 Jdete mi s tím tématem rovnou do rány. Proč teď kua Asterion vypadá jako DnD 5e? Obrázek Dřív to s tím skvělým kresleným záhlavím vypadalo skvěle a poměrně osobitě, teď to vypadá tuctově jako milion pět fan made přídavků pro 5e.
Děkujeme za dotaz. Pokud myslíš formát posledního vydaného modulu Sedmý živel, tak je to dáno změnou nakladatele (dříve Altar, nyní Mytago), který určuje výslednou podobu modulu.
IMHO myslí ty nové ukázky.
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Paul »

Ergon píše: 1. 2. 2018, 18:31 Docela by mne, jako autora Asterionu, zajímalo, kde přesně je info o testu podoby modulu. To je pro mě teda novinka, prosím odkaz, ať to uvedeme na pravou míru.
Byť je sazba nefinální, a text před korekturou, přejeme příjemné počtení :-)
Máte to na webu, jenom jsem místo nefinální sazby napsal test sazby. Tuším, že na Fb jste měli otázku, jak se nám to líbí.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

Paul píše: 1. 2. 2018, 19:24
Ergon píše: 1. 2. 2018, 18:31 Docela by mne, jako autora Asterionu, zajímalo, kde přesně je info o testu podoby modulu. To je pro mě teda novinka, prosím odkaz, ať to uvedeme na pravou míru.
Byť je sazba nefinální, a text před korekturou, přejeme příjemné počtení :-)
Máte to na webu, jenom jsem místo nefinální sazby napsal test sazby. Tuším, že na Fb jste měli otázku, jak se nám to líbí.
Díky za nasměrování. Ano, tak jak je na fb uvedeno, grafika je v testu.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od eerieBaatezu »

Bouchi píše: 1. 2. 2018, 19:07IMHO myslí ty nové ukázky.
Myslím tohle: Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od eerieBaatezu »

Ergon píše: 1. 2. 2018, 18:26Děkujeme za dotaz.
Rádo se stalo. $D

Jinak já mám Asterion fakt rád. Koupil jsem si hlavní modul, když jsem byl ještě na základce a potom ještě Nemrtvé a Světlonoše o něco později. Spousta věcí mi tam přišlo fakt božích. Myslím jediný, co mě rozčilovalo bylo, jak se zlí charakteři mění ve skřety, že je to takový moc nápadný, pokud to teda takhle funguje...

Jinak je pořád Asterion pravidlově nezávislej a dělají se na něj pravidlové příručky jako to bylo kdysi u DrD 1.6?
Obrázek
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

Jak, už jsem uvedl, grafika je v testu. Ano, v současné době jsou dostupné na našem webu aplikace na DrD 1.6, DrD II a DrD+(http://asterionrpg.cz/index.php/aplikace-pravidel.html), a to zdaleka nekončíme :-).
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Jarxes »

Ergon píše: 2. 2. 2018, 21:32 Jak, už jsem uvedl, grafika je v testu. Ano, v současné době jsou dostupné na našem webu aplikace na DrD 1.6, DrD II a DrD+(http://asterionrpg.cz/index.php/aplikace-pravidel.html), a to zdaleka nekončíme :-).
Klidně práskněte, že chystáte i aplikaci na Jeskyně a Draky, i Dračí Hlídku... Tady už to stejně řada lidí ví.
Neuvažovali jste někdy, třeba do budoucna i o vypracování verze pro Fate, když už to máte takhle všeobecně rozjeté?
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Rauksul »

Co by jsme práskali?
Já se s tím netajil ani na jedný přednášce! ;-) :-D

Jinak sazba je taková jaká je prostě proto, že:
a) LaTeX <3
b) nás (=mě osobně) zajímalo co řeknete na takhhle vypadající sazbu (která se beztak musí změnit, neb je v jiným formátu než obrázky, kniha, ...).
c) nechtěl jsem dávat ukázky jen jako text. :)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od ShadoWWW »

Teď je Asterion hodně živý na Discordu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Ergon
Příspěvky: 15
Registrován: 31. 1. 2018, 19:47

Re: Asterion svět pro RPG

Příspěvek od Ergon »

Hledáme spolehlivou a hrající družinu na testování dobrodružství odehrávající se ve světě Asterion v systému Dračího doupěte 1.6, které bude součástí modulu Krajiny za obzorem II: Sarindarské výsostné vody. Zájemci kontaktujte autora dobrodružství na email: miloslav.zaoral@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů