Grimoár

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Jerson »

Z mé zkušenosti můžu říct, že to jako motivace moc nefunguje, pokud si ji od toho slibuješ.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Sparkle »

Quentin píše: 9. 10. 2020, 15:18 aby nezapomínali předem hlásit, kam se chtějí vydat, abych věděl, co připravit.
Prostě je nepustíš domů, dokud ti to neřeknou :)
Já to po hráčích na konci sezení vždycky chci. Přímo je vyzvu, aby mi řekli, co chtějí dělat příště, že to potřebuju. Vždycky mi to zatím řekli.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od York »

Quentin píše: 9. 10. 2020, 15:18Myslíte, že to bude k něčemu nebo spíš otrava
Moje spolehráče by to spíš asi otravovalo. Asi bych je k tomu dokázal donutit, kdybych to fakt vyžadoval a v podstatě počítal za ně, ale nejsem si jistej, že by se mi do toho chtělo. Může to bejt ale specifikum naší družiny, all in all to vypadá celkem jednoduše, těch bodů není moc a motivuje to k věcem, který v tomhle stylu hry dávaj smysl.

PS: Za zk bych nepsal tečku, stejně jako se nepíše třeba za kg nebo kč.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Markus »

Bod 4 silně doporučuji, mám s ním dobré zkušenosti. Bod 5 musím zavést. :)

My nezačneme sezení, dokud není jasné, kdo z něj udělá zápis. Někdo to udělat musí (úkol se točí v družině). A ten hráč si pak během hry píše poznámky, mezi sezeními pošle zápis. Přijde mi fér dát z to odměnu ve zkušenostech.

Dávat zkušenosti za formulaci plánu mě nenapadlo a musím to vyzkoušet, protože by hráči možná konečně formulovali plány. :) Na konci sezení se většinou domluví jen něco vágního (všichni rychle pospíchají domů) s tím, že se podrobnosti dohodnou mezi hrami na Facebooku. Tam se nedohodne nic, takže příští sezení navazuje vlastně bez plánu, spontánně, tím co zrovna koho napadne. Blbě se na to připravuje.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Quentin »

Jerson píše: 9. 10. 2020, 15:27Z mé zkušenosti můžu říct, že to jako motivace moc nefunguje, pokud si ji od toho slibuješ.
Mám stejnou zkušenost. Jako motivace to funguje jen trošku (ale možná lepší troška než jen lvly za docházku).
Sparkle píše: 9. 10. 2020, 15:37Prostě je nepustíš domů, dokud ti to neřeknou :)
Špatně jsem to napsal. Má to připomenout nám, nejen jim. Já na to zapomínám stejně jako oni.
Markus píše: 9. 10. 2020, 15:55Dávat zkušenosti za formulaci plánu mě nenapadlo a musím to vyzkoušet, protože by hráči možná konečně formulovali plány. Na konci sezení se většinou domluví jen něco vágního (všichni rychle pospíchají domů) s tím, že se podrobnosti dohodnou mezi hrami na Facebooku. Tam se nedohodne nic, takže příští sezení navazuje vlastně bez plánu, spontánně, tím co zrovna koho napadne. Blbě se na to připravuje.
Jop, stejná situace jako u nás :D
Naposledy upravil(a) Quentin dne 9. 10. 2020, 16:07, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Markus »

York píše: 9. 10. 2020, 15:39 PS: Za zk bych nepsal tečku, stejně jako se nepíše třeba za kg nebo kč.
Přesně naopak. Za "zk." tečka patří, protože je to zkrácené slovo (ZKušenost) a zkrácenina se v češtině značí tečkou. Kč není zkrácenina, ale iniciály (Koruna Česká), kg je podobný případ (KiloGram), navíc tam je to zkreslené mezinárodní povahou zkratky. Ale zkráceniny se v češtině zpravidla značí tečkou (třeba přesvědčení můžu zkrátit na přesv., pondělí můžu zkrátit na pon., říjen můžu zkrátit na říj., atd. - všechno s tečkou.)

Fun fact:
zkušenost se zkrátí na zk. (s tečkou)
zkušenostní body se zkrátí na ZB (velká písmena, bez tečky) nebo z. b. (dvě tečky, mezera)

EDIT: Info pro zájemce tady a tady.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od York »

Markus: Pokud by to bylo použito někde jednou v textu coby zkratka, tak máš naprostou pravdu a tečka by tam určitě patřila. Tady bych ji ale přesto nepsal - vypadá to divně, znepřehledňuje to text a nepsala se za tím tečka ani v DrD, stejně jako se nepíše za zkratkama Int, Obr, Odl (přestože by z čistě grammar-nazi pohledu měla, stejně jako by se Int, Obr a Odl nemělo psát s velkym písmenem).
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Quentin »

INT, OBR nebo ODL jsou herní termíny. Já tady zk. používám fakt jenom jako zkratku, abych neměl vypsané "zkušenost" pětkrát nad sebou.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
boubaque neprihl.

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od boubaque neprihl. »

Ale bacha, za zkratky, ktere konci poslednim pismenem slova, se v cestine tecka nepise:

vs (versus)
pí (paní)
cca (circa)
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od York »

boubaque neprihl. píše: 9. 10. 2020, 18:21 Ale bacha, za zkratky, ktere konci poslednim pismenem slova, se v cestine tecka nepise:

vs (versus)
pí (paní)
cca (circa)
Hmm, takže možná proto se to v DrD zkracovalo zt a ne zk?
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Quentin »

Vypadá to, že moje nové hobby budou useless sheety úplně na všechno :D Ale už, jak jsem tam plácal ty příklady, mi přišlo, že bude exp za dokončení questu motivovat k poflakování až příliš často. Aby z toho nakonec nebyl mandatory downtime po každé hře.


Obrázek
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Quentin »

Zkouším googlit, jak lidi hackují End of Session move z DW a zatím nic moc. Občas se opakuje "Pracovali jsme jako tým?" Ale to mi přijde takové infantilní.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Vandalicus »

ty karticky jsou dobry! to kradu!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od Sosacek »

Markus píše: 9. 10. 2020, 15:59 z. b. (dvě tečky, mezera)
Predpokladam nezalomitelna mezera, jako u kalendarnich dat?
But nobody came.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Heartbreaker] Grimoár

Příspěvek od York »

Quenin: Říkal jsem si, že jsem nedávno viděl něco, co bych dal jako příklad toho, co mysílím tím "grafik by si vyhrál s celou plochou", a on to byl Jochův deník z Túlavých Plášťů:

Obrázek

Nemyslel jsem tím, že by všude měly bejt obrázky jako ten tvůj meč uprostřed, ale třeba ty různý zuby a praskliny na papíře, stočený kraje svitku a podobně.
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů