Končina - videa z hraní

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Končina - videa z hraní

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Ahoj!
Přemýšlím, zda by nebylo dobré tady v ČR udělat nějaká videa z hraní, aby vypadala k světu. Docela zajímavý počin už jsem viděl na facebooku od nějakých fanoušků DnDčka, koukal jsem i na jejich rozhovor, že to dělali ve sklepě (kterej vypadal perfektně), ale byla tam prej kosa jako prase... :-D

Já spíš přemýšlím o něčem fakt zrežírovaném, s herci a jinými známými ksichty a sestříhané do deseti, patnácti minut á la https://www.youtube.com/watch?v=-cXJszf ... G8iTQ7J6HB . Co si o tom myslíte, měl by o to někdo zájem? A jak s tím naložit, jak to zpropagovat?

Asi bych to viděl na hraní z prostředí Končiny, ke které máte hádám většina přinejmenším trochu rezervovaný názor, ale mám pocit, že za A) se v tom světě upřímně nejvíc vyznám a za B) je nový i pro ostatní hráče a tím by celá ta série mohla být zajímavější. Asi tak, jak je zajímavější Critical Role díky novému settingu, než třeba hraní Roll20, kde jedou vlastně už předem dané dobrodružství (i když všichni víme, že i to neznamená, že jedou přesně podle knihy...) :-D
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Lorwyn »

Ahoj,
nemyslím si že pro stolní rpg jako médium má takové video rozumný význam. Stejně jako u larpu je zážitek hráče hlavně zážitkem zevnitř hry. Zrežírované video nebude z principu o hře vypovídat (i kdyby bylo pěkné, bude pěkné něčím jiným než skutečná hra). Oproti řekněme streamu počítačovky chybí společná znalost hry a opakovatelnost nebo údiv nad schopnostmi hráče kterého sleduješ, oproti divadlu/filmu to nejspíš bude horší příběhově i herecky, protože tam máš herní/neherní rovinu...navíc je to záznam.

Hlavní potíž vidím v tom, k čemu by to teda bylo. Na to, aby to bylo vyrobené jen tak pro radost (za mě jinak dobrý důvod) to bude drahé. Chceš to jako reklamu? Na hráče/zájemce o rpg fungují podle mě lépe jiné věci. Jako ukázku jak se to hraje? To už vůbec nepůjde, hra na kameru není hra společenská, nemůže to vypovídat.

Pokud už video/krátký film, pak by Končině mohl lepší službu udělat pětiminutový atmosférický kraťas (ať už animovaný nebo hraný) přímo z herního světa. To ti podle mě umožní předat atmosféru světa a hry daleko lépe.

Ale....pokud taková videa už mají úspěch...no, pak se jen divím. Ale ok, pak klidně.
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Quentin »

Lorwyn píše: 23. 11. 2018, 09:26Pokud už video/krátký film, pak by Končině mohl lepší službu udělat pětiminutový atmosférický kraťas (ať už animovaný nebo hraný) přímo z herního světa. To ti podle mě umožní předat atmosféru světa a hry daleko lépe.
https://www.youtube.com/watch?v=K7WIo-3Mhuk

řekněte, že si teď nechcete zahrát Tyranny? :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Oou. Blbě jsem se vyjádřil. Myslel jsem, ze by se hrálo. Improzovalo. Vše jako v běžné hře. Režie by byla pak v to střihu. Vlastně obdobně jako u toho force grey videa. Slibuju si od toho, ze narozdíl od PC hry, kde stačí navnadit jako u toho Tyranny (teď to hraju, ale střídám s Pillars dvojkama), protože hráči proste umí hrát hry, u stolního rpg jde o to to proste vidět. Plus ty známější a zajímavější ksichty. To mi přijde lepší, než točit bandu mých kamarádů, kteří by to hráli asi zkušeneji, ale nejsou zvykli na kameru atd.

Btw: quentine, něco a la to tyranny máme pro koncina už víc jak dva roky. Jen to leží v šuplíku, než koncinu snad vydame v mytagu.
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od York »

Lorwyn píše: 23. 11. 2018, 09:26nemyslím si že pro stolní rpg jako médium má takové video rozumný význam.
Když jsem letos skládal novou skupinu, jedna z hráček se přihlásila s tím, že sleduje Critical Role a chce si to vyzkoušet naživo. Pak hru komentovala s tím, že to je je celkem fajn, ale bude si muset zvyknout, že nemluvíme anglicky ;p
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Pieta »

Vzhledem k tomu, jak se rozmohl žánr "sledovat, jak někdo jiný hraje počítačovou hru", tak myslím, že dívat se na cizí RPG je už celkem normální věc. (-;

EDIT: To měla být reakce na Lorwyn.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od ShadoWWW »

Ten formát má ve světě úspěch, dokonce nevýdaný. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že za úspěch DnD 5E může hlavně Matt Mercer a jestli má Pathfinder 2 uspět, musí ho přetáhnout na svoji stranu. ;)

České pokusy, podobně jako české filmy, krachují na tom, že tam nehrají profesionální herci/dabéři. To je věc, která vystřelila Critical Role nahoru. Že je to něco, co se skutečně dá sledovat. Třeba i takový film Dračák stojí a padá na tom laickém hereckém obsazení. Pokud to má stát za to, musí tam být profi herci, musí tam být kvalitní ozvučení (mikrofony) a musí to být kvalitně sestříhané (minimální prostoje), včetně ostatní postprodukce (popisky hodů v obraze apod).

Nakonec je otázka, jestli není efektivnější otitulkovat Critical Role. Na Kostce jsme takhle před časem otitulkovali D&Diesel a hlavně v Plzni to mělo úspěch.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od OnGe »

Jak něco dokáže prorazit v Plzni (a přitom to není rypadlo), tak to nemůže bejt špatný.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Haha, já jsem z Plzně a bohužel souhlasím... :-D Překlad Critical Role je samozřejmě super nápad! Já si jen říkám, že ukázat hráči anglická pravidla a anglické video s titulkama a říct "je to jednoduchý" je přeci jen trochu horší, než ukázat někomu český jeskyně a draky, český setting, český hráče, co to hrajou a říct - je to easy, pojď to zkusit.

Vím, že je potřeba techniky a herců a peněz. A vím, že to nikdy nebude jako Critical Role. Jde mi o to prostě jen udělat něco reprezentativního pro případnou širší skupinu lidí, než jen fanoušků, kteří nad produkční a hereckou stránkou věci přimhouří oči...
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Ladislav.Karpianus píše: 23. 11. 2018, 12:34 ukázat hráči anglická pravidla a anglické video s titulkama a říct "je to jednoduchý"
ukázat někomu český jeskyně a draky, český setting, český hráče, co to hrajou a říct - je to easy
Nevím, jestli je to záměr nebo ne, ale :lol:
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od York »

Pracující logaritmus píše: 23. 11. 2018, 13:33
Ladislav.Karpianus píše: 23. 11. 2018, 12:34 ukázat hráči anglická pravidla a anglické video s titulkama a říct "je to jednoduchý"
ukázat někomu český jeskyně a draky, český setting, český hráče, co to hrajou a říct - je to easy
Nevím, jestli je to záměr nebo ne, ale :lol:
$D
Uživatelský avatar
Ladislav.Karpianus
Příspěvky: 152
Registrován: 5. 3. 2014, 20:04

Re: Končina - videa z hraní

Příspěvek od Ladislav.Karpianus »

Nebyl. Hehe. Pěkně. :-) :-) :-)
Vyvíjím se svým týmem setting i pravidla pro interaktivní RPG Končina
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů