Renesanční svět CREET

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Alnag píše:Jasně, že je to volně šiřitelný. Já z toho mám naopak dobrý pocit, že se to šíří... $P Jenom mne to příjemně překvapilo. A ano, bylo to u českého uživatele. Až to uvidim na nějakém americkém hubu (že to mají všichni) tak potom mi teprve klesne čelist... :>;o)
Třeba na madhousu a přeložený do angličtiny $lol$
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jo, něco takovýho...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Gratuluju, Alnagu, že prorazil na DC++. Jakmile se jednou dostaneš do P2P sítí, stáváš se nesmrtelným. Creet si to určitě zaslouží :wink:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dík. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Narazil jsem na to teprve teď a musím uznat, že je to vážně kvalitní práce. Dobře propracované a podle soukromého odahdu by se podle toho dalo i hrát... :)

Ale jedna věc mě vážně hodně nas... štvala.
U žádného obrázu není uveden autor ani název díla, ani původ obrázku. Na začátku příručky jsem se dozvěděl, že jsou postahované z netu. Nevím, jak jsou autoři domluvení s autory obrázků, ale předpokládám, že nijak a v tom případě se dá toto neoprávněné zveřejnění obrázků bez uvední autora a názvu (byť k neziskovým činnostem) chápat jako porušení práva autora. Ani bych se o tom nezmiňoval, protože přece jenom je to freebook a je to vcelku častá praxe, ale vážně mě tam uzemnila tahle věta - citace: "Žádná část této publikace nesmí být šířena bez zřetelného uvedení autorů a místa stažení celé příručky."
Takže v případě, že to někdo udělá autorům je to špatně, ale oni bez uvedení čehokoli mohou využívat cizí díla?

Tohle bych opravil - dejte na konec seznam autorů a obrázků (+ místo jejich stažení). Je to slušnost, přeci jen, když už jste je použili... Pak by to bylo v pořádku a já bych ztratil možnost cokoli namítat $D.

Jinak se omlouvám že začínam takhle ostře, ale myslím to dobře... jinak se mi ten svět vážně líbí a uvažuju, že něco s družinou zahrajeme... :wink:
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

To s těma obrázkama je hrozně těžký... já mám prostě fůru obrázků celé roky stahovaných z netu a samozřejmě jsem si u nich nepsal kdo je dělal a kdy. U některých jsem schopný to zjistil, ale u většiny ne. A teď babo raď, mám tam vyjmenovat jen polovinu autorů a druhou polovinu přejít?

EDIT: Naštěstí je tohle jen předběžná verze, takže se můžou vychytat nedostatky. Včetně tohoto. Můžu tam napsat autory, které znám a k tomu dodat a další. I při nejlepší vůli se někteří zjistit nedají. A vím o čem mluvím, protože jsem ten samý problém řešil u Creetu 4e (blahé paměti).
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7501
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

V tom pripade by bolo ferove obrazky, ku ktorym nevies ziskat povolenie, nedavat do prirucky. My 2 cents.

M
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

No, nejvíc košer by bylo, jak píše Bifi, použít jen obrázky, u nichž víš zdroj... ale možná by stačilo do další verze vypsat ty, které máš a dolů připsat, že se omlouváš, ale ostatní údaje se ti ztratily a jestli některý umělec pozná své dílo, strašně rád ho do seznamu zařadíš...

To by podle mě taky stačilo - minimálně je to projev dobré vůle a ten se cení... :) (zkus se podívat do properties těch obrazků... občas to tam bývá)

Tak, tím by to bylo. :wink: Jinak je to vážně hodně dobré... chtěl jsem se zeptat - jak dlouho jsi na tom dělal?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ecthelion píše:No, nejvíc košer by bylo, jak píše Bifi, použít jen obrázky, u nichž víš zdroj... ale možná by stačilo do další verze vypsat ty, které máš a dolů připsat, že se omlouváš, ale ostatní údaje se ti ztratily a jestli některý umělec pozná své dílo, strašně rád ho do seznamu zařadíš...

To by podle mě taky stačilo - minimálně je to projev dobré vůle a ten se cení... :) (zkus se podívat do properties těch obrazků... občas to tam bývá)

Tak, tím by to bylo. :wink: Jinak je to vážně hodně dobré... chtěl jsem se zeptat - jak dlouho jsi na tom dělal?
Ok. To se mi zdá jako dobré řešení. Ve finální verzi dám jméno autora na stránku, kde je obrázek. A když nebudu vědět, bude tam napsáno neznámý autor a dopředu napíšu to o tom, kdyby někdo věděl... Ono možná těch neznámých nebude tolik. Snad. (BTW: Zase někde je problém, že ty ilustrace jsou concept arty pro nějakou PC hru a tam se občas fakt nedohledáš i kdyby ses na hlavu stavěl...)

No jak dlouho jsem na tom dělal. To je těžko říct. Samotné sestavení do publikace až tolik času nesebere. Jde o to spíš posbírat ty střípky co používáš.

Když vezmu tu statistiku co je ve Wordu, tak na poslední verzi Soumraku asi 50 hodin. Ale to bych násobil tak 5ti co se týče předchozích verzí. Plus spousta věcí okolo. No řekněme 500 hodin? Vím já. To se strašně těžko posuzuje. Řekněme, že dlouho... $P

Jo a dík za pochvalu. $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak ilustrátoři částečně aktualizováni...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

*Pan profesor se sklání nad malým přeskleným akváriem*
"Tak, žácí mí, vidíte, že i u těžkého případu, jímž tvoreček druhu Alnagus jest, je dosti možné dopátrati se normálního chování... Jestližepak vidíte osobitní zájem této potvůrky na činu některém, jest zde přítomno také běžné zapálení, přímočará mluva a otevřené srdce... Zapamatujte si pohled tenhle, neboť..... neboť se nepochybně navrátí časy, kdy tvoreček druhu Alnagus zas pichlavou kůži obleče, ruce v železné rukavice vtěsná a na zlobivé kamarády jěště zlobivěji se rozběhne, lámajíc sic kostí a sánek pospolu... Když škodoradost a rejpalství království ovládnou, budiž nám smrtelníkům zkáza nekonečná, proto hejbejte se, škatulata, hejbejte se... A vypusťte démony, v sobě ukryté, do výšin nebeských, v jádro země se zavrtavších a nejenom to... Vy to víte, že? Cítíte to.... Jak to tam bublá, jak neklidná je země... Pokud se myšlené pravdou stane, budiž nám běda, nekonečná běda....!!!!!!!!


Z denníků profesora Magistuse Cornelia zapsal věrný služebník Hunimus Furensis. Roku démona Crantiocha, dvacátéhotřetího.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

joeyeti: vidím, že už se vyloženě nemůžeš dočkat co? Ticho před bouří je nejlepší tak vychuntnávej z hluboka. :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Alnag píše:joeyeti: vidím, že už se vyloženě nemůžeš dočkat co? Ticho před bouří je nejlepší tak vychuntnávej z hluboka. :-)=
Pane profesore, pane profesore!

Ano, Laetitianio?

Pane profesore, tvoreček Alnagus právě pohnul se! Jasně viděla jsem jeho drobounké žebrování, jak vlní se a nadýmá.... JÁ HO VIDÌLA, PANE PROFESORE!!!!!! JSEM OSVÍCENÁÁÁÁÁ!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁCHHHHHH.....

*Žačka padá v oslepujícím záblesku v podlahu kamenitou, teď už celkem blízkou a v průběhu kratičkého letu svého se kácí, neboť ničím jiným již není, jenom pouhou loutkou v pařátky tvorečka, jenž je Alnagusem nazýván, vloženou... Profesor v záblesku smutného pochopení stydlivě hlavu odvrací a nedívá se, co již k zemi dopadnuvší skelet nadělá. Ví... Ach, to on ví... Již toliko nesčetněkrát svědkem byl, poněvadž ti mladí, jací líní jsou učit se a nasávat vzdělání, potřebné pro sebe sama.... Pak cinknutí jenom ozve se, tož první chápavý žák ve zvonek zvoní a malého smrdutého uklízeče tím přivolává. Není, ach už není proč se bát, má drahá... TEN okamžik je pryč, nestoudně a nesmlouvavě pryč. Vždyť víš, víš to, až teď...*
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Sice jsou ty příspěvky nesmírně zábavné joeyeti, ale nejsou úplně k tématu. Nemohl by sis na ně laskavě založit nějaké jiné, vhodnější téma?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Alnag píše:Sice jsou ty příspěvky nesmírně zábavné joeyeti, ale nejsou úplně k tématu. Nemohl by sis na ně laskavě založit nějaké jiné, vhodnější téma?

NE :-)= :-)= :-)= :-)=
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti