Možné alternativy místo Dálavy (znovu a lépe)

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Časy jsou orientační, rok předem těžko něco určíme definitivně. Léto záleží na skautských táborech, ale alespoň za nás se v srpnu moc tábory nedělaly, takže s trochou štěstí bude volno i v srpnu. Podzimní slezina by se mohla samozřejmě posunout z října na později, pokud by bylo dobré zázemí. Takže dvě doplňující otázky:

(1) Dálava radši v srpnu, nebo až v září?
(2) Podzimní Slezina až v listopadu, nebo už v říjnu?

Jo a Siriene, ty máš někde rozpis táborů na Dálavě? Pokud ano, sem s ním. Pokud ne, tak prosímtě nedělej chytrého a nepiš, že mám na srpen zapomenout. Raději bych počkal na Sathel.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

(btw. - vim že to tu padlo, ale nechce se mi to hledat - pročže má bejt jedna Slezina v Brně a druhá na Moravě?)
protože iniciativa, protože nikdo nic lepšího nenavrh
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Rozpis nemám. Co mám je rozhovor se Sathel zhruba minulý týden, a její prohlášení, že jsme letos měli sakra kliku že sme chytli volnou Dálavu tak brzo.
A mimochodem na Dálavě se nekonají jen dětské tábory - třeba teď se tam bude vařit pivo.

Takže Sathel říkala že to příští rok vidí realisticky tak na začátek října nejdřív.
Dovolím si pak také poznamenat, že na konci října je FFS a potom je, minimálně tenhle rok, na začátku listopadu sraz d20, na který také jede nemálo lidí odtud.
(samozřejmě je nemožné dát Slezinu na konec listopadu, protože to je na spoustu lidí, aspoň co se tu vyjádřili moc zima... jendoho skoro napadne jestli by v červenci nebylo moc vedro. Takže by se možná stálo zeptat, jaké jsou podmínky k tomu aby takoví lidé jeli na nějakou akci později než v září/dříve než v dubnu - a to myslím naprosto vážně, může jít o kdeco od teplých sprch přes cojávim... utěsněná okna, což ale může organizaci dost ztížit)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Příspěvek od Klimbing »

Markus píše:(1) Dálava radši v srpnu, nebo až v září?
(2) Podzimní Slezina až v listopadu, nebo už v říjnu?
ad 1) Já bych byl určitě radši v září. V srpnu bych asi nemohl jet.

ad 2) Až v listopadu, jednak aby nebyly ty dvě akce hned po sobě a jednak zimu zkousnu $P
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Tři srazy za rok, no , nevím jestli bych s tím vyšla. (asi bych se zúčatsnial jenm dvou). Markus sice psal, že dohoda vhodného místa je o kompromisech, ale vzhledem k tomu, (jak psal někdo dlouhodobě znalý Fóra) lidí valem přibývá (teď jich bylo cca40, za rok jich může být klidně 60 a dále to může klidně narůstat přibližně geomatrickou řadou!), tak se kompromisy v takové velké skupině dělají docela těžko. Jestli si někteří jedinci chtějí udělat sraz mimo "Oficiální Slezinu RPG Fóra", tak ať si ho klidně udělají- nevidím jediný rozdíl mezi tím, jak si (kdokoli z nás) užije více/ méně neoficiální akci nebo "Oficiální Slezinu RPG Fóra". (pokud se tam pobaví a užije si to, tak je to v pořádku, byť by se třeba akce jmenovala "Slet Vyšinutých Ufounů". Jo, sice to narušuje pospolitost a "jednotnost" lidí na fóru, ale ve větší společnosti se těžko udržuje soudržnost "každého s každým" - myslím si, že každý z nás potkal lidi, které měl rád o něco více než ostatní (a podobné vztahové rozdíly se nutně musí vyvinout i mezi účastníky Fóra)-takže pak by vznikaly rozhodování typu: "pojedu s A Tam a Tam " nebo "pojedu s B Jinam". (radši neuvádím jmenovité příklady, to by se mohlo se zlým potázat).
Sice by tak vznikaly menší skupinky, ale:
1) Atmosféra by na takových malých skupinkách byla pravděpodobně přátelštější, neboť by tam bylo méně lidí a měli by k sobě (o něco) blíž
2) Vzhledem k tomu, že jsme z různých míst-kdyby se takové "menší srazy" konaly , neexistoval by pravděpodobně člověk, který by to měl daleko (těžko dopravou) NA VŠECHNA taková místa
3) Možná by ubylo natvaných lidí typu: ,, Je to daleko" (osobně si myslím, že je lepší, když si člověk užije setkání v nějaké menší skupince, než když hromadně nadáváme, že to máme [skoro] všichni daleko).
4) Byl by větší "výběr" a lidé by se svobodně mohli porstřídávat (byl jsme s A Tam a Tam, pak jsem byl zase Tam a Tam, protože to mám blízko, ale chci se setkat s C, tak tentokrát pojedu do Zapadákova).


Bohužel, na všem pozitivním lze najít i něco negativního.
Budiž to podnětem nejen pro Siriena-mouchy na mém příspěvku čekají, až je někdo uloví. :P
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Proč jmenuješ mě? Já tu jsem ten poslední co by prosazoval nutnou jednotnost Sleziny RPG F a řval že někdo "trhá partu", spíš naopak sem z toho obviňovanej.

Problém toho co píšeš je, že někteří lidé mají dojem, že Slezina by měla být jakousi sjednocující akcí kam pojedou všichni. Já si myslím že taková může být, s tím jak lidí přibývá, tak jednou do roka, zbytek odpadne podle zájmu a preferencí lidí mezi sebou.
Myslím taky že by bylo dobré tu jednu úplně společnou akci označit natvrdo hned, jinak silidi nebudou jistý která je a která ne a budou se porůznu míjet - jeden na jedné, druhý na druhé...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Nekra píše: lidí valem přibývá (teď jich bylo cca40, za rok jich může být klidně 60 a dále to může klidně narůstat přibližně geomatrickou řadou!)
Tohle si nemyslím, ale se zbytkem příspěvku vcelku souhlasím.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Příspěvek od Klimbing »

Nekra píše:"Slet Vyšinutých Ufounů"
Tak už máme i název pro "neoficiální Slezinu" $D
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Příspěvek od Majo »

Hej. Uz sa tesim na SVU. $D
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Majo, a nevadí ti, že SVU bude nejspíše právě na Dálavě? (: )
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Sirien píše:Proč jmenuješ mě?
Protože jsem už v nějaký diskuzi zjistila, že ty Siriene, jsi prostě echt rejpal.

Mimochodem, co to je SVU ?
Slezina Vysokých Umění??
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Nekra píše:Mimochodem, co to je SVU ?
Nekra píše:"Slet Vyšinutých Ufounů"
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Díky Peekayi.
Rozhodně mě nenapadlo, že tenhle příklad názvu vejde do dějin Fóra. :P :P
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

nechci vypadat jako že vracim nějakou hádku, ale řikal jsem si že když chcete plánovat jarní, podznimní a další Sleziny a rozvrhávat si je v roce, tak se vám tohle nejspíš může hodit:

Vyjádření od Sathel:
Dálva bude někdy v lednu a na začátku října - tečka
(vyjádřila to složitějc a politicky korektnějc, ale velmi jasně a pro vystižení pointy myslím stačí tohle zkrácení)

EDIT: A než se nějakje chytrej pseudošťoural zeptá - píšu to sem já protože Sathel sem a) nechodí b) nemá k dispozici pořádně internet - nějak jí to blbne.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

nejsem proti třem slezinám ročně, a myslim si, že
Sirien píše: Myslím taky že by bylo dobré tu jednu úplně společnou akci označit natvrdo hned, jinak silidi nebudou jistý která je a která ne a budou se porůznu míjet - jeden na jedné, druhý na druhé...
neni nutný, možná ani žádoucí - znamenalo by to totiž, že na tu "hlavní" slezinu budem potřebovat nějakou megachatu o kapacitě minimálně 60 lidí, která se zase spoustě lidí nebude líbit atd., navíc jí zase budem muset umisťovat někam, aby byla co nejblíž odevšaď a máme tady nanovo ten samej problém...
Sirien píše:Dálva bude někdy v lednu a na začátku října - tečka
takže považujme tedy definitvně Dálavu za zakotvenou v začátku října

konec listopadu je asi moc brzo poté, pak jsou vánoce, v zimě asi moc nikdo nepojede (?), tznm. jarní připadá někam do dubna

třetí někam mezi ně, tznm. do července / středu prázdnin - tady se dá očekávat asi nejmenší účast, takže by se to mohlo konat třeba i u někoho na chalupě, kdyby nabíd, navíc bude teplo, takže by neměl bejt takovej problém s nacházením vhodnejch ubytovacích zařízení (ovšem ty komerční už by bylo pomalu na čase rezervovat)
(kdyby někdo chtěl časem přidávat čtvrtou, tak v zimě je dost místa, a účast asi zase bude menší - tim se nám profilujou dvě velký - jaro a podzim, asi Brno a Dálava, a dvě vedlejší - jedna ideálně někde ve východních čechách, kupř. u Jihlavy, blízko Dálnice, druhá možná na Slovensku, v okolí Blavy?)
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů