Možné alternativy místo Dálavy (znovu a lépe)

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

Dálava je pre mna hodne nevyhovujuce miesto na Slezinu.

Ako pisal PK, aj podla mna je dostupnost v zmysle max jedneho-dvoch prestupovani dost kriticka vlastnost. Vela ludi si proste nemoze dovolit jeden den cestovat, par hodin hrat a to este poriadne rozbity po ceste a potom znovu cestovat nazad. A tak proste neprisli. Ak by som nedostal dlhu dovolenku tak by som tiez nedosiel.

Dalsia vec je ze podmienky na Dalave boli pre mna podstatne horsie ako na jarnej Slezine (kde to bolo podla mna stylom idealne, aj ked by to chcelo nieco vacsie). Zrejme som s narastajucim vekom pohodlny, ale studena voda, nutnost neustaleho kurenia a latriny ma lakaju stale menej. Nechodim na sleziny ani kvoli okolitej prirode ani kvoli airsoftu ci doskovkam. Este stale som vo faze ze ma prioritne zaujimaju RPG hry a ludia s ktorymi obvykle nemam moznost hrat (to ze im sa mozno hrat nechce je druha vec s ktorou som zmiereny).

Viem ze na Slovensku sa daju najst chaty s potrebnou kapacitou (ta na ktorej sme boli na Annun stretku bola mensia ale rozne miestnosti umoznovali hrat viacere hry pod jednou strechou bez vzajomneho rusenia), podobnou osamotenostou a so znacne vyssim komfortom, takze v Cechach respektive na Morave ich bude urcite viac.

Zaplatit mozno aj 500Sk na noc by mi nevadilo kedze je to raz za rok.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Pres 150kc za noc bych asi nechodil. S cestou a jidlem jsou to celkem penize.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Příspěvek od Klimbing »

No...tak já jsem byl na Slezině teprve poprvé, ale moc se mi tam líbilo, takže rád pojedu zase.
Dálava je moc pěkné místo a rád bych se tam ještě podíval. Jsem ochotný jet i někam jinam a to prakticky kamkoliv v ČR.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Pokud jde o cenové relace, tak nejenže 500,- za noc je dost peněz samo o sobě, ale zároveň to ukazuje na určitou úroveň ubytování (penzion na venkově, ubytovna ve městě). A do žádného takového zařízení bych na Slezinu jet nechtěl.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Peníze pro mě nejsou problém, ale 500 Kč za noc bych taky nedal. 200 Kč na noc je asi maximum, které bych v tuto chvíli dal, ale považoval bych to za zbytečný luxus.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Souhlasim s prvni Jersonovou vetou:
Peníze pro mě nejsou problém, ale 500 Kč za noc bych taky nedal.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Mohl bych sem zkopírovat to, co jsem psal v ostatních tématech, ale nemá cenu, abych se opakoval, protože Bajo to tu napsal hezky, plně s tím souhlasím,
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Dálava je výborná, ale jsem ochotný ke změně. Podobně jako Sathel budu hlasovat pro Dálavu, ale zkusím se pozeptat po nějaké alternativě. Áť je z čeho vybírat.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Nevím úplně přesně co sem napsat, mně osobně Dálava celkem vyhovuje - dost na to, abych sám od sebe nehledal jinou variantu.


Dálava je fajn v tom, že je tam dost místa a oddělených prostor (ovšem i to má svá rizika, jak vidno letos :>;o)),
vzdálenost od civilizace je taky fajn, ale stejné mi to přišlo i letos u Brna - cesta od vlaku pěšky nebyla o moc kratší než od autobusu na Dálavu,
praktičnost spojení mě osobně až tak netankuje, ale čím jednodušší, tím lepší, ofkóz,
už to tam známe, víme, co si můžeme dovolit a co je potřeba předem zařídit, jistý sentimet je taky zřejmý...

Nepříjemné je to s hygienou apod., zvlášť když už na podzim začíná být kosa, (takže chtít tam případně jet s nějakou slečnou nemusí být úplně jednoduché),
a také to, že pro některé je už spojení příliš složité (ano i to pro mě hraje roli, protože tam nejezdím jen kvůli hrám, ale víc už kvůli lidem).


Pokud aspoň trochu vím, do čeho jdu, nebo že se můžu spolehnout na někoho, kdo má zkušenosti, tak dokážu být dobrodruh, takže pro mě Dálava naprosto nepředstavuje problém. Obě negativa se týkají jen mého "soucítění" s jinými --

-- to znamená, že bych i byl pro Dálavu, ale pokud se najde dost lidí, pro které je už Dálava nevyhovující (a najde se pro všechny přijatelné řešení), tak budu hlasovat pro jiné řešení.
(počítejte s tím, že v případném hlasování nebudu hlasovat pro variantu "je mi to jedno")


Jinak k těm případným jiným řešením: Jsem ochotný cestovat celkem kamkoliv i jít od nejbližší zastávky deset kilometrů pěšky, ale nepotěšilo by mě ubytování dražší než 200 Kč/noc, nepotěšila by mě ani přítomnost dalších lidí (penziony, chata uprostřed zástavby) nebo nutnost jet víc než 50 km autobusem.

(Co se týče jarních Slezin, myslím, že Markus našel velmi dobré místo. Sice by tam mohlo být trochu víc prostoru, ale ve všech ostatních ohledech mi to přijde jako ideální. A uznávám, že se do toho promítá i vzdálenost od mého bydliště ;))
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

dálava je krásná, skvělá a plně vyhovující
(co mě se týče)

studená voda a spaní na podlaze pro mě nepředstavuje problém, dva kilometry na nejbližší autobusovou zastávku taky ne (když sem v neděli odjížděl, tak sem to stih za pětadvacet minut rozespalej a potmě - takže to neni víc než malá zdravotní procházka)
jedinej problém je dýlka cesty a kvalita spojení (když bych bejval jel z brna jedinym spojem, ktrej by mi ve čtvrtek vyhovoval, musel bych čekat v budějicích na přestup skoro dvě hodiny, pokuď se nepletu), i když i tak mi to stálo za to (a v autobuse sem dospal chybějící noc)

takže: ano, jsem ochotnej se dálavy vzdát výměnou za něco třeba ve východních čechách, ale myslim, že podobně kvalitních míst je dost málo
dát za celou slezinu víc jak tisícovku (se všim všudy - cesta, jídlo, doprava) by pro mě bylo asi neúnosný a byl by to důvod proč nejet; obecně čim levnějš, tim líp
přidávám se k už zmíněnejm požadavkům na absenci cizích lidí, pokuď možno klidný okolí (a pokuď možno ne město) atd.

(děkuji za pozornost)
Uživatelský avatar
daphnee
Příspěvky: 77
Registrován: 31. 3. 2008, 17:52
Bydliště: praha...

Příspěvek od daphnee »

ja byla na Dalave poprve a je to misto velice luxusni co se polohy a klidu tyce...
samozrejme ze jsou tam lehce polni podminky ale to se snad da vydrzet...
bubaque: co se slecen tyce existuje kouzlo zvane vlhcene toaletni ubrousky :wink:
ja osobne bych na Dalavu rad alespon jednou rocne jezdila

na jarni slezinu si nazor udelam az tam budu...ovsem nemusim mit pohodli za kazdou cenu...

a dalsi vec tak jak rikal jerson...neni pro me nutna podminka davat vic nez 200 za noc..

takze tak...
pokud najdete neco podobne odlehleho na jarni slezinu zlobit se nebudu :D
Sex je jako karetní hra - pokud nemáte dobrého spoluhráče, pak
je potřeba mít dobrou ruku.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

Mno, ja som tento krát nešiel hlavne kvoli tej odľahlosti, ostatne, niekto tu písal, že za slezinu by nevyhodil viac ako liter...
inu, ja to mám nejakých +/- 500km, a to už je celkom dosť a to nepočítam to množstvo prestupov. A čo do ubytovania, v tomto prípade už to je skutočne zanedbateľná čiastka, takže ak by to bolo niekde viac na východ, najlepšie v okolí veľkého mesta, nevidím problém. A cena 200kc na noc by ma nejak moc neubíjala. Za ideálnu alternatívu som považoval brnenskú slezinu, kde to fakt bolo v divočine, ale zároveň kúsok od mesta
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Uvazoval jsem o te cene za ubytovani. Nam to mozna prijde jako malo, nekteri se tu nechali slyset, ze daji 400-500 za noc. Napada me ale, ze pak bude mala sance, ze prijedou nejaci novi lide; napriklad ja mam kolem sebe same studenty, kteri si to podle ceny 2x rozmysli.

+ pro dalavu
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Vacsi pocet spojov znamena vacsiu cenu (vo vseobecnosti nie je mozne najst priamu umeru iba medzi odcestovanymi kilometrami a celkovou cenou). Ked tieto peniaze nalejes do ceny ubytovania, vysledkom su rovnake naklady a vacsi komfort (pri ceste aj pri ubytovani).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Zjistil jsem, že po návratu z Dálavy citím velkou frustraci z živoření ve městě a ubíjejícího nasazení práce-domov v nekonečně se opakujícím rytmu.
Mé dobrodružné srdce opět touží do divočině a dobrodružství.
Proto jsem se rozhodl přidat ke skupince, která si eventuelně bude dělat na Dálavě dál vlastní slezinu.
A je kocour v troubě!
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti