Projekt Omega [Čas pro hrdiny - hra na Slezině s Jersonem]

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Johohó.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Projekt Omega [Čas pro hrdiny - hra na Slezině s Jersonem]

Příspěvek od Jerson »

Toto téma bude soužit pro předběžnou organizaci mých dvou her na Slezině. Zainteresovaní ví, o co se jedná, takže pro ty ostatní:

Děj se v alternativní historii roku 1939. Válka sice stále hrotí, ale zatím se konflikty daří udržovat na místní úrovni. Protože však na světě dochází k výskytu neobvyklých nebo paranormálních jevů a událostí, byla založena speciální organizace, která má za úkol tyto jevy zkoumat. Hlavním úkolem je zabránit jejich zneužití některou stranou v případném celosvětovém konfliktu.

Členy této organizace jsou lidé všech možných národostí. Většina z nich pochází z různých tajných služeb, někteří pro své schopnosti, jiní byly vysláni dobrovolně a další proto, že bylo třeba místo někým zaplácnout. Ostatní jsou členy kvůli svým výjimečným schopnostem.


Předběžně projevili zájem nebo již hrají tito lidé:

Aljen
Bajo
Bart
Daphnee
Dukolm (3. sekce)
Ebon (2. sekce)
Goran (3. sekce)
Hugo
Iridin (1. sekce)
Packa (1. sekce)
Sathel
Sirien
Treven

Sekce označují již existující herní týmy. Pro hru na Slezině plánuju založení 4. a případně 5. sekce (odznaky mám v kapse, ještě horké), do kterých se zařadí zatím neumístění hráči. Členové existujících sekcí buď budou hrát spolu, nebo pro tuto příležitost budou "hostovat" v jiné sekci.

Tazím nezařazeným jedincům dávám možnost vybrat si místo, kde by chtěli mít centrum své sekce. Zabraná města jsou Davos, Londýn a Paříž, ze zbytku světa můžete volit vcelku libovolně. Zatím můřžete navrhnout cokoliv by se vám líbilo, předpokládám že vliv bude mít také původ jednotlivých postav. Mým úmyslem je časem pokrýt celý (civilizovaný) svět, takže se nemusíte omezovat jen na Evropu.

Zároveň mi také zkuste napsat, kdo by chtěl s kým hrát a za jakou národnost. Až na výjimky požaduji, aby v jedné skupině nebyli dva zástupci stejné národnosti. Pokud budou, tak ať se jedná alespoň o velký a důležitý stát, ve kterém existuje více názorových proudů, které případně ztvárníte.

A poslední věc - zvažte, jaký styl zápletky by se vám líbil. Můžete psát co vás napadne, nebo naopak jakou zápletku nechcete (například chtěli byste nacistické okultní výzkumy v Tibetu, ale nechcete řešit nějakého levitujícího maníka v Číně).

Ze hry samotné požaduji od všech hráčů výstup, tedy zápis - jako hlášení o misi, a také posudek na ostatní agenty, tedy spoluhráče ze skupiny. Nebudu psát, že to co uděláte může mít vliv na všechny ostatní hráče (včetně těch, co na Slezinu nepřijedou) - to je v mé hře samozřejmost.

Sám se nebudu vyjadřovat, protože teď nebudu mít deset dní přístup k netu. Takže otázky do zítřejšího odpoledne a pak až den nebo dva před Slezinou, nebo na místě.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 15. 9. 2008, 14:06, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

Som zvedavy na tuto hru takze sa hlasim.

a bral by som nacisticku postavu. Ak to nieje mozne (niekomu to moze vadit)
tak zrejme rusa - clena Stalinovych molodcov (osobnej ochranky)

a ako agendu napriklad

- nacisticky vyskum severskej mytologie a podobne
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Zájem mám.

Ke své agendě se vyjádřím ústy postavy na patřičném místě, a tu severskou mytologii navrhnu jako jednu z možností.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bart »

rád bych se připojil
(ale samozřejmě můžu přenechat místo někomu, dko s tebou ještě nehrál)
ohledně postavy sem docela flexibilní, resp jeden nápad bych měl, ale to bych řešil až s tebou na poslední chvíli s ohledem na složení zbytku skupiny...

a bral bych něco... hm.. drsná příroda, ideálně sibiř, ale třeba i skandy, nějaký pronásledování, trošku boje, hodně taktiky a strategie, okultismus a magie klidně jako cíl nebo téma, ale aby do samotnýho děje zasahovala spíš okrajově (tzn rači hledat nějakej prastarej artefakt, ke kterýmu se dostanem až úplně nakonec, než od začátku do konce bojovat s lítajícíma zombíkama metajícíma blesky pomocí runovejch mečů a psioniky...)
ale to je jenom návrh
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Hm. Mě by sedělo městské nebo spíš maloměstské prostředí v západní nebo severní Evropě. Sibiř mi fakt moc nesedne.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Jsem taky pro přinejmenším část děje v (malo)městském prostředí, a vzhledem ke zmíněnému klidně v té Skandinávii. Ovšem hlásím se spíš jako náhradník; pokud bude dost lidí a nebude hrát Dukolm, radši se omezím na třetí sekci.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Já se hodlám na této hře domlouvat až na slezině. Bohužel na to do té doby nebudu mít čas.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Na dovolen0 jsem si vypsal sest zapletek, tak z nich lze vybrat ledacos, mam i tu Sibir i mesta.
Uživatelský avatar
Igraine
Příspěvky: 456
Registrován: 24. 5. 2006, 15:52
Bydliště: České Budějovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igraine »

Postavu mám plus mínus hotovou, jsem pro skandinávii, nějaké lovení artefaktu, či tak.
Když někdo mluví o Sathel, jsem to taky já :-)
Proč ta změna vysvětluji v profilu.
Návod k použití v českém jazyce: Igraine se neskloňuje. Nijak :-)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Resil jsem to soukromne s Jersonem, tak tedy jeste oficialne. Pokud by mi to vyslo, tak bych si take prijel. A vzhledem k nejiste dobe kdy prijedu, asi az v te druhe skupine.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Lovení artefaktu ... hm, to abych něco na ten způsob vymyslel, zatím mám zápletky zaměřené spíše na lidi samotné. (U lovení artefaktu se mi totiž špatně buduje odpor, protože styl "náckové to chtějí taky" není v tomto případě úplně vhodný. Takže mi klidně i můžete napsat, jak byste si něco takového představovali, kromě Indiana Jonese a jeho mutací mě nenapadá čeho se chytit.)
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Věc! The Thing
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Ebon: Tohle kdyby se Jersonovy povedlo, tak by to mohla byt paradni vec.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Vždycky mě to lákalo, ten film má úžasnou atmosféru.
Jak zkoušejí svoji krev v petriho miskách nažhaveným drátem, ta scéna trvá snad pět minut!!! :-)=
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Ebone, tak nakonec vaše akce málem dopadla tak jak jsi chtěl, tedy byly bys první nakažený, a to dost brutálně.

Pokud se chcete podělit ještě s nějakými dojmy ze hry, námě ty a připomínkymi, tak můžete. Zítra snad dám dohromady nějaký vrozový formulář pro vyplnění hlášení z mise.
Zamčeno

Zpět na „Podzimní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů