[IC] - Amberský hrad

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

Když se k tomu Bernard neměl, udělala zasmušilá Isabela dva kroky a dveře odemkla a otevřela.

"Jo, a byla tu tahle věc," ukázala na kusy kočky. "Přišlo to z Chaosu, a zkoušelo nás to oddělat."
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Benedikt při zmínce o kočce nestihl vyslovit to, co chctěl. Pŕejel pohledem malé tělíčko u dveří do Julianovy pracovny a zachmuřil se jěště víc.

"Jak víte, že to bylo z Chaosu, slečno? ČÍM vás to chtělo oddělat? Já nevidím žádnou čepel nebo obří štíří ocas! Tady Bernard s tím jistě neměl problém..."
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"Já nevím, bylo to tak cítit. A Bernard by si s tím sám zcela jistě neporadil, ale o tom ať vypráví sám. A vrhalo se to na nás."
Naposledy upravil(a) Isabela dne 28. 3. 2008, 16:44, celkem upraveno 1 x.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

"Isabela má pravdu. Sám bych si s tím neporadil. Úplně mě to znehybnilo."
podívá se na Isabelu a řekne: "Díky." Pousměje se takovým neveselým úšklebkem a otočí se zpět k Benediktovi: "Nuže? Budeme se bavit o úmrtí v rodině tady na chodbě?" zarazí se a dodá: "Jo a Benedikte, když mluvíme o rodině, pochopil jsem, že Isabela je také z rodiny. Mýlím se hodně?"
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Asi se nemýlíš vůbec, ovšem nejsem si jist, kam slečnu Isabelu zařadit." Benedikt se díval směrem ke kočce. Přešel k ní a botou ji obrátil na druhou stranu a zase zpátky. Pak se jí přestal věnovat a vyšel zpět ven z Julianových pokojů. Za dveřmi se otočil na Bernarda.

"O té kočce mi musíte později vyprávět, nemám rád, když se tady potulují taková stvoření. Máte štěstí, hlavně ty, Bernarde, že jsi nebyl sám. Slečno, dlužím Vám malou omluvu za svůj hrubý tón. Vycházel jsem ze svých vlastních zkušeností a nevzal v potaz Vaši situaci." Benedikt se Isabele mírně uklonil.

"Pojďme do společenské místnosti, chci se zeptat na pár věcí Fiony. A sem pošlu stráže." Zvrtnul se a kráčel směrem ke schodišti.
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

Isabela se usmála, pokrčila rameny a následovala Benedikta.

"Možná by to chtělo vzít ten dopis? Pořád je ve stole." nadhodila, ale ani se neohlédla.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

"Ano vyrazíme." k Benediktovi. Pak se Bernard otočil k Isabele a povidá: "Dopis nemá smysl brát. Všichni ho znají a někteří dostali stejný." Kdo vlastně jsi Isabelo a co chceš?
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Dopis tedy zůstal tam, kde jej Bernard schoval. Skupinka, vedena Benediktem, sešla níž a zpět kolem jídelny do společenské místnosti. Cestou dolů Benedikt poslal jednoho strážného, kterého potkali, do Julianových pokojů a poručil mu strážit je, dokud jej on sám neuvolní. Strážník se uklonil a odkvapil nahoru.

Ve společenské místnosti hořel v ohromném kozubu oheň a ozařoval veliký prostor oranžovými plameny, sahajícími téměř do výše dospělého muže. Byla tady volně rozestavěna křesla u několika stolů a stolků, stěny zdobily různé kusy brnění, mečů a válečných sekyr a taky pár exotičtějších zbraní z různých koutů země a okolitých stínů. A taky obrazy. Spousty obrazů současných nebo minulých lordů a šlechtičen.

Benedikt u vchodu pokynul Bernardovi a Isabele a řekl: "Udělejte si pohodlí, jdu najít Fionu a další." S tím vyšel z místnosti a zabočil do chodby.
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"Fionu," řekla Isabela nevýrazně. "Aspoň že mě neplánuje vyslýchat na nádvoří předevšemi, hmm."

Sesula se do křesla u čtyčmístného stolu, a teď, když byl Benedikt z dosahu, vypadala unaveně.

"A jak se jinak máš, Bernarde? Kdo tě tak za posledních pár hodin zkusil zavraždit?" s povzdechem potřásla hlavou, a skryla oči pod vlasy.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard usedne naproti ní. "V posledních hodinách? Jenom ta kočka. Tedy z těch o kterých vím." pousmál se aby naznačil že se jedná o vtip. "Jak často bojuješ s bytostmi Chaosu?" Vrátil provokativní otázku.
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"Nikdy! Já ani nevím, jeslti se jim tak správně říká!" zamračila se Isabela. "Si tak spokojeně žiju, a pak začnou lítat kolem Odilonové, a Randomové, a chlápci se samopalama ..."

Isa se zastavila, a dál mluvila velmi tiše.

"Randomové. Mě nenapadlo, že byt to ..., takhle skončilo," sklopila hlavu.

"Sakra," řekla pak ještě tišeji, a prsty si otřela slzy z očí.
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard zaváhal jestli je tohle to co se od něho čeká ale... pohladil ji po ramenou a řekl: "Jen klid, nemůžeš za to." Byl velmi jemný a snažil se být citlivý.
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Isabela
Příspěvky: 75
Registrován: 13. 2. 2008, 16:55
Bydliště: Amber

Příspěvek od Isabela »

"Vypadal jako fajn člověk."

Isabela zavrtěla hlavou, dvakrát, její vlasy se rozlétly kolem, a kapky slz ve vzduchu zajisřily ve slunečním světle.

"To nic," smutně se usmála na Bernarda. "V pohodě."
Isabela, tmavovlasá dívka s hnědýma očima.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Chvíli na to vešla hlavními dveřmi dovnitř Fiona v závěsu s Benediktem. I když Benedikt mluvil i o dalších lidech, překvapivě za sebou zavřel dveře. Fiona přešla ke stolu, usadila se vpravo od Isabely a hodnou chvíli ji studovala. Benedikt přešel k baru a zeptal se, co si kdo dá k pití.

Mezitím Fiona promluvila: "Isabelo, mé dítě. Já vím, je toho na tebe teď trochu moc. Honičky, noví lidé, noví nepřátelé, nový svět... Randomova smrt nás všechny zasáhla. Promiň, že jsem ti to nějak neřekla dříve, ale... jsi má krev a já nechci, abys byla některou z dalších obětí. Teď to již víš a i když jsi některé věci možná trochu tušila, jsi má dcera a žádné z mých dětí nepostrádá inteligenci a šestý smysl. Omlouvám se, pokud byl někdo kolem na tebe zlý."

Ano, i Fiona dokáže být starostlivou matkou.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard uvolní místo u Isabely Fioně a přesune se k Benediktovi. Naleje si něco jako whiskey a zapálí si dýmku. To všechno pomalu jakoby se musel soustředit na každý gram tabáku a každý mililitr whiskey. "Omluvíš mě ještě na chvíli?"

A vzdálí se od svého pití a zmizí za roh...
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů