[IC] Amber - Ardenský les

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

[IC] Amber - Ardenský les

Příspěvek od Amber_GM »

Listí stromů, sytě zelené, propouštělo občasné paprsky pozdně ranního slunce a v mírném vánku jemně šustilo. Celý les jako by pozvolna dýchal a probouzel se do dalšího dne. Na lesní mýtině zaržál přivázaný kůň a pohodil bílou hřivou. Pak se dal do dalšího okusování husté orosené trávy a svět kolem něj přestal existovat. Opodál se ozýval dusot nohou, utlumen trávnatým porostem a těch pár kytek již dávno ulehlo pod těžkýma botama cvičícího mladíka. Ten prováděl a opakoval sérií výpadů ze základního střehu a evidentně driloval nějakou techniku. Nebylo právě horko, ale mladík již byl docela zpocený. To jej ovšem nijak nebrzdilo v cvičení a nebylo badat, že by jeho rychlost nebo mrštnost polevovaly.

Když se přiblížil oběd a slunce na své pouti vystoupalo téměř do nadhlavníku, mladík si udělal přestávku. Ze sedlové brašny vytáhl kus uzeného masa, malou hroudu ovčího sýra, chléb a napodiv moderní kovovou uzavíratelnou láhev. Usedl do trávy na slunné místo a začal jíst a zapíjet sousta odměřenými hlty vína z láhve. Když dojedl, svalil se na záda do trávy a zavřel oči.

Zanedlouho okolní porost mýtiny rozrazil obrovský válečný oř a tryskem přistál nedaleko mladíka. Ten se posadil a hleděl na ohromnou koňskou hruď, nadýmající se ve výši hlavy běžných smrtelníků. Morgenstern byl vskutku úžasné zvíře a na něm sedící Julian si s ním v ničem nezadal. Ve svém bílém smaltovaném brnění vypadal v lesku poledního slunce jako mramorová socha na podestě z trávy.

Mladík vstal a pozdravil se s Julianem. Ten mu pokynul, aby si sbalil své věci a následoval jej. Nečekal na odpověď, obrátil Morgensterna a rozjel se zpět k hranici lesa. Poslední věcí, kterou mladík zahlédl, než se mu Julian ztratil v lese, byl jeho lovecký roh třímán v ruce a připraven zaznít.
Naposledy upravil(a) Amber_GM dne 18. 2. 2008, 13:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard urychleně odloží oběd do sedlových brašen a nasedl. Sleduje Juliána.
"Co se děje?"
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Bernardova otázka ovšem zůstala viset ve vzduchu. Neměl mu kdo odpovědět, leda tak rychle ubíhající okolní les.

Nedaleko konečně zazněl Julianův roh a zanedlouho se zleva začaly ozývat lovečtí psi. A zprava se jěště přibližoval dusot dalších kopyt, pravděpodobně Julianových lovců. Bernard zatím před sebou neviděl nic konkrétního, výhled mu zastiňoval hustý lesní porost a měl co dělat, aby koně udržel na bezpečné ztezce přes něj.

Po chvíli zběsilé jízdy se náhle vynořil ven z porostu a pro koně začal výstup na malý pahorek. Když dojel až nahoru, zbadal výjev na druhé straně před sebou. Tam byl pahorek mnohem delší a svažoval se pod menším úhlem do malého údolí, táhnoucího se asi tři kilometry zvlněnou krajinou a směřujícího bokem od amberského hradu pryč.

Na pahorku již nebyl nikdo, ovšem do údolí právě na černém koni dusal jakýsi muž (nebo žena, z této dálky to Bernard nemohl posoudit). Asi třicet metrů za ním se držel Julian, bylo ale vidět, že jejich koně jsou bezmála rovnocennými soupery. Za Julianem dusali jeho lovečtí psi a mnohemm dál vzadu byli další muži na koních. Nikdo ovšem nestřílel, nechtěl trefit Juliana nebo jeho koně. A Julian považoval za svou čest narušitele doběhnout a chytit beze zbraně.

Cizinec právě zahnul do malé esovité zatáčky a jak se Julian k ní přiblížil, Bernard očekával objevení se cizince na druhé straně. Ovšem nic se nestalo. Julian tryskem projel zatáčkou a za okamih již cválal rovinkou za zatáčkou. Tam ale viditelně zpomalil a pak zastavil koně. Julianův výraz nebylo na dálku vidět, ale Bernard nepochyboval, co uvidí, až se s ním potká znovu. Psi proběhli zatáčkou a dusali dál, ale Julian je po nějaké chvíli zavolal hvizdem zpátky. Vydal se zpátky a sebral také své lovce.
Naposledy upravil(a) Amber_GM dne 18. 2. 2008, 13:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard vyjel Juliánovi naproti s úmyslem položit další otázku "Kdo to byl?".

Přesto pochybuji, že mi odpoví ve chvíli porážky
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Chmurný výraz na Julianově tváři dával pramalou šanci na odpověď. Julian neměl magii moc v lásce, raději sedlal svého Morgensterna a pečoval o svou výstroj. Ovšem po chvíli se Bernard něčeho předsi jen dočkal.

"Synu, viděls něco během dneška? Nebo včerejška? Nepotkals někoho?"
Naposledy upravil(a) Amber_GM dne 18. 2. 2008, 13:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Ne, nikoho zvláštního. Jsem už tři dny v lese. odpověděl Bernard.
rukou přejel po strništi na své tváři.

Stalo se něco na Hradě? zeptal se pak.
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Nechme to chvíli tak. Pojď, půjdeme si zacvičit." Julian popohnal koně, ovšem teď již nikam nespěchal. Psi, zbaveni své momentální stíhací povinnosti, se pomalu trousili do lesa, nebo ulehli na trávu. Nikdy se příliš od Juliana nevzdalovali, ale dával jim volnost, než je bude zase potřebovat.

Cesta zpátky na pošlapanou mýtinu jim trvala asi deset minut a tam oba sesedli z koní. Julian vytáhl svůj meč a zaujal postoj.

"Tak, teď se můžeš ptát. Jestli budeš stíhat..."
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard tasí meč. Stoupne si do střehu proti Juliánovy se slovy: "O tom nepochybuj otče".

Pokud Julián staví střeh s mečem vepředu (jen v několika stínech se bojuje s mečem za tělem) začne Bernard odsmykem jeho meče z leva do prava, čímž si odkryje levou Juliánovu stranu. Sekne vlevo ve výši pasu. Bernard očekává, že to protivník vykryje svislým krytem, což mu umožní stočit se kolem osy jeho meče vedle protivníka a zeptat se "Po kom jsi tak tvrdě šel?"
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Julian mírně ustoupí a lehce vykryje Bernardův první úder. Když se Bernard přiblíží a položí svou otázku, odstrčí jej a řekne "Byl to narušitel. Jako všichni nezvaní hosté v Ardenu."

Julian zaútočí přímo na Bernardův krk šikmo zleva zespodu.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard se seku vyhne výpadem vzad. Ladně přenese váhu z přední nohy na zadní a vzápětí zpět s výpadem na Juliánovu holeň. Snaží se ho vyvézt z rovnováhy a až bude Juliánova rovnováha nejslabší zkusí vyrazit proti němu.

"Trochu bližší informace by ti neublížili"
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Jednou jsem jej zde již zahlédl. Před třemi dny." Julian odrazí Bernardův výpad. Sám udělá fingovaný přímý útok na trup a čeká na jeho odražení, aby mohl kráce zaútočit zprava.

"Tehdy mi zmizel na druhé straně Ardenu. Což mě samozřejmě naštvalo."
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Bernard odrazil klamný výpad. Pozdě si uvědomil, že se jednalo jen o léčku. Jem ztěží se úderu vyhnul a ustoupil, meč volně na znamení porážky. "Takže nebyl z hradu? Nevíš kdo to byl?"
Bernard schoval meč a vyndal dýmku, kterou si hned začal nacpávat. Velmi soustředěně jako vždy když o něčem přemýšlel. "No..." začal, už s dýmkou v zubech "...mohl ti utéct Stínem. Mohl jsi ho pronásledovat i tudy, ne?". Zápalka splnila svůj účel a zhasla. Bernard zvedl pohled od žhavého tabáku a zabodl jej do Juliánových očí. "Nebo jsi ho ztratil jinak? Tomu nevěřím."
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Julian s pokývnutím akceptoval Bernardovu porážku a taky schoval meč. "Klamství a léčky. Dávej si na ně pozor, synu."

Přešel k sedlové brašně svého koně a vyndal kus sušeného masa, který začal žvýkat. Přešel k blízkému stromu a v jeho stínu se opřel o kmen. Druhou rukou pokynul Bernardovi, aby přišel blíž.

"Opravdu jsem jej ztratil. Nepovím ti jak, ale věděl jsem, že jej nemohu sledovat stínem. Bylo to... takové přesvědčení. A dnes již po druhé!" znechuceně pleskl dlaní do kůry stromu. "Ten dopis, který jsem dostal. Ta kravská hlava v hradu. A teď tenhle cizinec! Smrdí mi to. Smrdí jako Morgensternovy výkaly, synu. Nevím, co ten cizinec chtěl, protože vždy, když se objevil - tedy, když jsem jej objevil já - jenom stál na místě a sledoval mě. To mě zarazilo, protože vidět mě a mého koně v Ardenu a nedat se na útěk je jako dívat se dobrovolně do očí Medúzy. A ten cizinec sa jěště usměje, obrátí koně a dá se na úprk, jako by mě vybízel, abych se jej snažil chytit! Což jsem samozřejmě udělal. A víš, jak to dopadlo." Julian se odtisl od stromu a kráčel podél kraje lesa.

"Nemluvil s tebou některý z mých sourozenců? O situaci nebo o záměrech..."
Naposledy upravil(a) Amber_GM dne 19. 2. 2008, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 54
Registrován: 18. 2. 2008, 09:52
Bydliště: Amber

Příspěvek od Bernard »

Než k němu Bernard přisedl ke stromu vzal sebou svoji polní láhev a svůj vlastní oběd.

"Nabídni si kdybys chtěl." A přihne si z láhve.
"Zvláštní cizinec. Nikdo ze strýců mě nekontaktoval. Co taky čekáš, že by mi chtěli?" Zvedne se od stromu a vydá se ke svému koni.
"Co kdybych teď strávil nějaký čas na Hradě? Třeba se mi podaří něco zjistit. Víš, na poslední rodinné večeři jsi nevypadal jako někdo komu by se bratři svěřovali se svými starostmi."

Bernard vrátil oběd do brašny a otočil se přes rameno. "Otče, půjčíš mi ten dopis?"
Mladík vojenského držení. Tmavé vlasy a knír. A na bandalíru kord.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Dopis? Nemám jej sebou. Ale najdeš jej v mých komnatách na hradu. Řekni mému pážeti, že máš mé svolení. A ano, asi bude nejlepší zjistit, co se děje právě teď s ostatníma. Jeď na hrad a udělej pro mně informátora. Já musím zůstat a hlídat to tady. Říká se, že do třetice..."

Julian se vrátil k Morgensternovi a vysedl.

"Děkuji ti za víno, synu. A v cvičení pokračuj i na hradu. Máš se co učit." Mlasknutím otočil koně a odcválal.
Naposledy upravil(a) Amber_GM dne 20. 2. 2008, 11:36, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů