[IC] Vernaj

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

[IC] Vernaj

Příspěvek od Amber_GM »

Hudba spustila a ples začal. Vybrané páry tancovaly úvodní tanec, dlouhé róby sličných dam šustily vzduchem a džentlmeni je hrdě vedli po tanečním parketu. Barev tu bylo tolik, až oči přecházely a vzorů... Pane jo! Těch rozličných střihů, dloužek, paruk, účesů a taky parfémů, těch byste snad nenašli nikde jinde tolik, jako tady ve ..... Protože plesy tady byly proslavené svou pompézností a okázalostí a lidé ze všech stran se sem hrnuli jenom proto, aby mohli tohle všechno vidět, když už nemohli být účastníky. Vstup byl totiž omezen a vstupenky rozesílány vepřed vybraným nóbl rodinám a vyšší šlechtě z přilehlých i vzdálenějších Stínů. Ovšem ne často se stávalo, že ste byli pozváni dvakrát za sebou, obsazení se pravidelně měnilo (špatné jazyky šeptaly, že se měla dodržovat obměna nových tváří, poněvadž uspořadatelé bálu byli poněkud zvídaví a ty horší dodávaly, že také celkem hladoví).

"Á, slečno Rosalie. Vítám vás tady! Doufám, že ste měla příjemnou cestu? A musím říct, že dneska vypadáte mimořádně krásně! Již dlouho mě pohled na sličnou dámu tak nepotěšil a to jsem jich viděl dnes večer již mnoho! Vevnitř v sále i venku v parku. Můžu poprosit Vaší navštívenku? Děkuji, je to jenom formalita, nedovolil bych si pochybovat o vaší přítomnosti tady. Nechcete si odložit váš deštník tady k ostatním? Ne? Inu dobrá, já vám samozřejmě nebráním. Tady Roger Vás odvede k vašemu stolu číslo... třicetosm. Je tam již i váš společník, tady, ne v tom slova smyslu, ale takřečeno spolustolovník. Přijel právě před chvílí. Sice jej neznám, ale vím, že sem určite patří. Doufám, že s ním nebudete mít žádné problémy! Kdyby snad ano, dejte mi okamžitě vědět a já se o to již postarám. Přeji Vám příjemnou zábavu!"

Proud slov na chvíli utonul, pak se ale za Rosaliiným chrbtem rozeběhl znovu a vítal další účastníky plesu. Sluha odváděl Rosalii k jejímu stolu na boční straně dlouhého parketu. U stolu číslo třicetosm seděl celkem vesele vyhlížející mladý muž v slušivém fraku a pohrával si se svou napůl prázdnou sklenicí něčeho lahodného. Při pohledu na něj se Rosalii zvedla nálada a stejnou měrou také její koketnost. Ne, tenhle večer nebude nudný. To určitě ne. Mladý muž si jí všiml, vstal a uctivě se poklonil.

"Smím Vám nabídnout místo, slečno.... slečno....?"
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

"Rosalie," odpověděla dívka a pousmála se. "Jistě, ráda se k vám připojím."
Nechala mladíka, aby jí přisunul židli a posadila se ke stolu.
"A jak říkají vám?"
Uživatelský avatar
Rafi
Příspěvky: 45
Registrován: 13. 2. 2008, 21:40
Bydliště: Hostinec u Jednorožce, Amber

Příspěvek od Rafi »

"Kanone. Rafael Kanone" pronesl mladík s vážným výrazem.
Když se však posadil ke stolu, na tváři se mu objevil poťouchlý úsměv.
"Ale přátelé a krásné dámy mi mohou říkat Rafi" dodal a věnoval dívce vyčkávavý pohled.
Štíhlý mladík s nečesanými vlasy a věčným úsměvem na rtech
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

Rosalie se zachichotala. "Dobrá tedy, Rafi."
"Řekněte, vy jste zdejší?"
Uživatelský avatar
Rafi
Příspěvky: 45
Registrován: 13. 2. 2008, 21:40
Bydliště: Hostinec u Jednorožce, Amber

Příspěvek od Rafi »

"Zdejší? Ale vůbec ne." zasmál se Rafi.
"Většinu času trávím na cestách. Nedávno jsem tady na chvíli zakotvil." Na chvilku se odmlčel a napil se vína.
"Zato vy jste určitě zdejší. Nemám pravdu?"
Štíhlý mladík s nečesanými vlasy a věčným úsměvem na rtech
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

"Máte pravdu, odhadnul jste mě. A můžu vám říci, zdejší bály jsou prostě okouzlující."
"Až na tu obsluhu," zamračila se, a její pohled zabloudil ke dveřím.
"Ten... ten lokaj si dovolil nazvat mé paraple deštníkem, no věřil byste tomu?" řekla Rosalie a ukázala na velký růžový deštník, pověšený na rohu stolu.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

U stolu zastal jeden z mnoha číšníků a nabídl jim jídelní lístek.

"Promiňte, že ruším rozhovor. Mohu-li se dámy a pána zeptat, než si vyberete jídlo, máte oblíbený nápoj, víno, něco tvrdšího, nebo naopak nealkoholického?"
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

Rosalie se na číšníka ani nepodívala.
"Jako obyčejně," odmávla ho rukou. "Sklenici bílého vína."
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

"Ano, ovšem slečno. A pán si dá..."
Uživatelský avatar
Rafi
Příspěvky: 45
Registrován: 13. 2. 2008, 21:40
Bydliště: Hostinec u Jednorožce, Amber

Příspěvek od Rafi »

"Dám na vaše doporučení. Zkuste mě překvapit." odvětil Rafi.
Otočil se na Rosalii. "Máte pravdu, zdejší atmosféra má něco do sebe ... i když si myslím, že kousek překvapení by snesla. Nemyslíte?"
Štíhlý mladík s nečesanými vlasy a věčným úsměvem na rtech
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

"Nooo... nevím. Jak už jsem říkala, kvalita zdejšího personálu je dost proměnlivá. Nejspíš vám donese nějaké kvalitní víno."
Naposledy upravil(a) Rosalie dne 15. 2. 2008, 21:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Číšník se zdvořile pousmál. "Slečna to tady vskutku zná. Ano, přinesu vám výběrové víno, speciální odrodu z nedalekého kraje. Rodí se každé tři roky a dozrává hodně dlouho. Hned jsem zpátky."

Uctivě se uklonil a zanechal stolovníky jejich rozhovoru.
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

Rosalie se zavrtěla a poposedla na židli kousek dopředu.
"Říkal jste, že hodně cestujete. Vyprávějte mi něco. Jak to vypadá za hranicemi Vernaje?"
Uživatelský avatar
Rafi
Příspěvky: 45
Registrován: 13. 2. 2008, 21:40
Bydliště: Hostinec u Jednorožce, Amber

Příspěvek od Rafi »

Rafi se usměje. "Je to ... jiné. Většina míst, kudy jsem procházel, neměla ani stín zdejší elegance. A kvalita jejich obsluhy byla ještě více proměnlivá ..." dodává se smíchem. "Ale najdou se tam i opravdu kouzelná místa. Modrá moře od obzoru k obzoru. Lesy se stromy vyžšími než střechy hradu Amber. Přístavní města, kam připlovají lodě ze všech koutů světa ... vypráví trochu zasněně.
Štíhlý mladík s nečesanými vlasy a věčným úsměvem na rtech
Uživatelský avatar
Rosalie
Příspěvky: 67
Registrován: 13. 2. 2008, 17:15
Bydliště: Amber

Příspěvek od Rosalie »

"Hmm...," Rosalie zasněně poslouchala Rafiho líčení.
"Vyprávíte moc pěkně," řekla potom okouzleně.
"Ráda bych si poslechla něco víc o Amberu. To místo mě přímo fascinuje. Ó, jak ráda bych někdy poznala opravdového amberského prince..." vzdychla roztouženě.
Pak zamrkala a narovnala se. "Ale teď, než vás poprosím o další příběh, tančíte?"
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti