[OOC] Pravidla

Hra z prostředí Amberu (R. Zelazny) prostřednictvím příspěvků přímo tady na fóru.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

[OOC] Pravidla

Příspěvek od Joe »

Pravidlá play-by-post (hry na diskusnom fóre) - Amber Diceless

Hráči majú vlastné postavy pod samostatnou prezývkou (meno postavy), pomocou ktorých prispievajú do jednotlivých tém.
Zo začiatku sa odporúča pre lepší zážitok z hry neprezrádzať hráča konkrétnej postavy (ostatne, nachádzame sa v Amberi, kde sú intrigy súčasťou každodenného života). Nemôžme však zabrániť inteligencii zúčastnených a preto môže byť toto tajmostvo časom rozlúštené.

Témy sú rozdelené do kategórií IC (In-Character - ústami postavy v 3. osobe) a OOC (Out-Of-Character - mimo postavy).

V IC témach:
  • hráči popisujú správanie svojej postavy a jej zámery, nemali by vyslovovať definitívne riešenia (namiesto "Skočím naňho a zabijem ho" by mal príspevok vyzerať "Skočím naňho a snažím sa ho zabiť")
  • by hráči nemali ovládať iné postavy, táto možnosť je vyhradená Pánovi hry
  • ak niektorý hráč dočasne absentuje, preberá jeho správanie Pán hry, ktorý buď po dohode s ním za postavu konkrétne jedná, alebo pri neplánovanej absencii predpokladá v konfliktných situáciách obranný postoj a bežných situáciách vychádza zo zvyklostí postavy
  • sa od hráčov očakáva prispievanie aspoň raz denne (výnimkou môže byť víkend podľa vzájomnej dohody a schopnosti počas neho prispievať, predbežne 1x za víkend), pri konfliktných situáciách môže byť frekvencia zvýšená na viackrát za deň (po rozbehnutí hry sa toto pravidlo vykryštalizuje do vzájomne akceptovateľnej podoby)
  • priamu reč postáv píšte "tučným v zátvorkách", normálny opis udalosti normálnym písmom a zámer postavy pre Pána hry italicom
V OOC témach:
  • je možné prispievať ľubovoľne podľa zamerania danej témy a riešiť aktuálne otázky hry, otázky na Pána hry alebo ostatných hráčov (mimo vedomostí postáv - metagaming) a iné záležitosti o hre
Ak chce niektorý hráč konzultovať určitý aspekt hry, deja alebo svojej postavy s Pánom hry súkromne, môže využiť Súkromné správy fóra alebo mail (joeyeti (at) gmail (bodka) com).

Pán hry vlastní informácie o všetkých postavách, o ich schopnostiach a zručnostiach a bude ich v zmysle hry v amberskom prostredí politikárčenia, intríg a machinácií držať v tajnosti (ak o ich prezradenie nepožiada hráč samotný, a aj vtedy po vzájomnom dohovore). Zapamätajte si, informácie majú cenu zlata a v Ambere to platí desaťnásobne.

V prípade plánovanej absencie Pána hry bude štandardne hra prerušená; túto podmienku je možné zmeniť dohodou všetkých zúčastnených a stanovením dočasného Pána hry.
V prípade neplánovanej absencie Pána hry (a nemožnosti kontaktu s ním) bude hra prerušená až do dohody o ďalšom pokračovaní.

Formát tém:

(IC) Amberský hrad
(IC) Tieň Zeme, Tokio

(OOC) Postavy
(OOC) Poznámky ku hre
(OOC) Pravidlá hry
...

Prosíme ostatných užívateľov, ktorí sa nezúčastňujú hry, aby neprispievali do IC tém. Akýkoľvek príspevok od iného užívateľa ako od hráča bude ihneď vymazaný.
------------------------------------------------

Diskusia o pravidlách a ich prípadnej úprave patrí do tejto témy.
Naposledy upravil(a) Joe dne 15. 2. 2008, 15:37, celkem upraveno 2 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Navrhuju - sjednotit styly
prima rec boldem, vnitrni monolog italikou, popis normalnim

EDIT: ovsem vnitrni dialog tu nema co delat, takze co takhle italika pro info pro pana jeskyne? erm...

Priklad:

"Hmm, zajimave," prohlasila Lina a prohledla si dukladneji obrovskeho golema. "Takze rikas, ze je to imunni vuci vsem beznym kouzlum?"
Jeji tvar se roztahla do usmevu. "Tak to asi budeme muset pouzit nebezne kouzlo..."

Nahodne mavam rukama a mumlam nesmyslne fraze. Pritom vyvolam v mysli obraz Logru a pak ho proti te veci proste poslu. Uvidime, co to udela.
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Súhlas s Bazim (že som ja na to zabudol :>:o/ ), idem doplniť pravidlá...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dodatok k momentálnej politickej situácii na hrade Amber (pre postavy, ktoré ju poznajú a aj pre tých, ktorí ju spoznajú):

Nedržím sa vyústenia Corwinovej ságy, takže je kráľom Oberon (ktorý však nutne nemusí stále byť na hrade, skôr sa často túla kade-tade) a nikto zo starších amberanov nie je mŕtvy alebo hľadaný.

Oficiálne.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15027
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Joe píše:Nedržím sa vyústenia Corwinovej ságy, takže je kráľom Oberon (ktorý však nutne nemusí stále byť na hrade, skôr sa často túla kade-tade) a nikto zo starších amberanov nie je mŕtvy alebo hľadaný.
Osric a Finndo naživu?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Fnuk.

Me se puvodni politicky prostredi libilo vic nez tohle.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Osric a Finndo sú mŕtvi. Tak.

A politické prostredie... kedy bolo politické prostredie na Ambere normálne? Štandardné? Kľudné? Ste si ISTÍ, že to nie je len ďalšia HRA? :>;o)
Uživatelský avatar
Amber_GM
Příspěvky: 132
Registrován: 13. 2. 2008, 17:09

Příspěvek od Amber_GM »

Poprosím všetkých účastníkov posielať mi PMky ohľadne hry na "amber_gm", nech to mám pekne poporiadku a vidím ich, keď som nalogovaný pod ním. Či už z vlastného účtu alebo z účtu postavy.

Vďaka!

P.S. Alebo mailom, samozrejme 8)
Zamčeno

Zpět na „Amber Play-by-post kampaň“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů