Investování, burza a hazard

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Investování, burza a hazard

Příspěvek od PetrH »

pridavam dalsiho sveho noveho kone: investice:))

Původně investováno v neroleplayerských koníčcích.
Trh si vyžádal outsourcing.
F
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Wan-To »

PetrH: to je spíš hazard, ne? :-)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od PetrH »

Wan-To píše:PetrH: to je spíš hazard, ne? :-)
ani ne mam v rb ke svemu privatnimu pristupu spickoveho investicniho poradce a nyni jsme zacal nakupovat dluhopisy cr garance vynosu tusim 5-6% a dal veliola aktivity v africe:)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Wan-To »

Tak to jo... Ale že máš teda pěkně kapitalistickej koníček. :-)=
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Jerson »

6% ujde. Hazard je spíše to co provozuju já, ale to není koníček, to prostě dělám kvůli penězům :-)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Argonantus »

Veolii v Africe bych koupil taky. Jediné riziko je, že to nějaký blázen znárodní.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od PetrH »

nebo vypukne prevrat, to uz je v kategorii riziko, jinak dneska jsme nakoupil nekolik tun psenicky z budouci urody v cine:) jsme zvedav kolik nam ty zrnka vydelaji:)
ad kapitalisticky kun - jsem kapital kazdym coulem, pravicovy volic top09;)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Wan-To »

Mně vždycky přišlo zvrhlý, že se vydělávaj peníze, aniž by se vytvářela nějaká hodnota. Ale ekonomii nerozumím a asi je to potřeba, když ten kapitalismus vlastně celkem funguje.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Jerson »

No, přiznám se, že jsem nečekal, že může zkrachovat celá Dubaj. Ale i tak je to docela sranda. (Ostatně vždyť jde jen o prachy a nic víc)
Nicméně když jsme u toho, provozuje tu někdo opravdový hazard? Já totiž nikdy nepochopil, jak se ve filmu strhne rvačka nebo prostě nějaká soutěž a někdo hned začně přijímat sázky - jak to vlastně funguje? Myslím konkrétně.

Wan-To - peníze taky neznamenají žádnou hodnotu, ale důvěru. A důvěru vytvoříš celkem snadno.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Sosacek »

PetrH: to je po adminovi rpgfora v mikine thor steinar (bohuzel nemuzu najit fotku) jeste docela slaby kafe, pridej 8)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Bifi »

Sosacek píše:to je po adminovi rpgfora v mikine thor steinar (bohuzel nemuzu najit fotku) jeste docela slaby kafe, pridej 8)
huh?

To stávkovanie má celkom jednoduchý systém: http://en.wikipedia.org/wiki/Parimutuel_betting
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od jonka »

Jerson píše:Nicméně když jsme u toho, provozuje tu někdo opravdový hazard? Já totiž nikdy nepochopil, jak se ve filmu strhne rvačka nebo prostě nějaká soutěž a někdo hned začně přijímat sázky - jak to vlastně funguje? Myslím konkrétně.
Co myslíš konkrétně? jakože někdo začne vypisovat sázky? Sázkové kanceláře (nebo bookmakeři) fungují na principu, že když je někde nějaký zápas, whatever a šance jsou dejme tomu 1:1 tak ony začnou příjmat sázky v poměru 1,5:1 ku 1,5 ku 1 (dostaneš 150 korun za svých 100 vsazených) takže na tom vydělají. (částky jsou principiální, ve skutečnosti je jejich poměry menší).
Samozřejmě musíš mít nějaký kapitál, ze kterého zaplatíš případný neúspěch - to se stává, to ale ve filmech už neuvidíš :)

jakože reálná situace, že si někde z fleku stoupnu s prázdnýma kapsama a začnu vykřikovat že příjmám sázky, tak to si koleduju o velký průser. Fakt už musíš mít nějakou hotovost, naštvaný sázkař vymáhající svoje peníze je fakt špatná věc : p
Naposledy upravil(a) jonka dne 30. 12. 2009, 15:21, celkem upraveno 1 x.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Sosacek »

Nemuzu tu fotku najit, takze budu delat ze jsem nic nerekl. (a jeste mi o tom jenom rekl ten typek co ma ted ban a neni v banech, heh)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Jerson »

Jonko, právě že myslím ty bookmakery, kteří přijímají sázky od lidí přímo na místě. Z filmů jsem nabyl dojmu, že do toho vlastní peníze nikdy nedávají, že prostě jen přerozdělí peníze, které proti sobě sází lidé na jednoho i druhého soupeře a a jim z toho něco zbyde, ale nevím, jestli to není prostě jen filmová licence a ve skutečnosti žádné takové sázky nikdy neprobíhají.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Další koníčky mimo RPG

Příspěvek od Vallun »

Jerson - jak je to ve filmech, se mi to jeví jako zkratka... Vyprávěl o tom Horáček, jak to vypadalo před revolucí, ty sázky rozhodně nejsou jednoduchá věc, pokud to děláš ve vlekém. Ale mohou se asi i vyskytnout kamarádské verze tipu - když A dáš lahev Ty mne, když nonA dám láhev já Tobě...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů