Rozsudky

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Rozsudky

Příspěvek od midewiwin »

No že jo...dítě není způsobilé k žádným právním úkonům, takže ani k cestování MHD a když už do ní vleze, tak ho má řidič bez milosti vykopnout...
Vysadit z tramvaje dítě, které nemá platnou legitimaci ani jízdenku, je podle mne rozumnější, než ho žalovat a zavléct do dluhů.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

Pozor, ale to Eleshar neříkal - on říkal, že není vůbec způsobilé, takže ani s platnou jízdenkou do něj vlézt prostě nesmí...

Navíc to, že dítko bez dokladu z tramvaje vyhodíš děti jejího řdičie nenasytí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Rozsudky

Příspěvek od Resurrection »

Strawman.

MHD není výdělečný podnik. Je to veřejná služba placená z daní stejně jako uklízení chodníků. Že v ní je jízdné vůbec vyžadováno je přesně ta pravičáka úchylka. Na provozu se to podílí v řádu jednotek procent, po odečtení nákladů na automaty, tisk, revizory atd. možná ani to ne. To co ideálně chceš je, aby ve městě jezdili MHD všichni a auta minimálně. Jízdné nesmyslné odrazuje od jejího používání a nic z toho prakticky není. Vlastně ty dětské a jiné dluhy, ze kterých tyjou dluhové, exekutorské a jiné mafie.

A mimochodem to vymáhání pokut je ještě absurdnější. Podívejte se do výroční zprávy DPP. Lidem byly rozdány pokuty za 300 milionů, přičemž revizoři stáli 320 milionů. A něco stálo provozování jízdného, právníci na zastupování těch sporů (které DPP) neprodal mafiánům atd. Prostě skvělá hodnota, kterou za to dostáváme. Jsem si jist, že to nasytí tramvajakovo děti...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Rozsudky

Příspěvek od Resurrection »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sou ... paign=null

Jak je vubec mozne dostat druhou podminku za trvani te prvni? A jeste k tomu za ten stejny trestny cin? WTF? Nechapu, nedava mi to smysl. To je ta prvni podminka smazana nebo jak jako?
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

Formálně je to jiný trestný čin, stejná je jeho skutková stránka...ale to je detail.

Zákon vyloženě neříká, že další trestný čin automaticky znamená změnu podmíněného trestu na nepodmíněný a tady - předpokládám, článek o tom nci neříká... - ropzhodl s ohledem na zájmy dítěte... Prostě to dítě by nemělo u koho být, protože má vsugerovaný strach z otce a matka by byla v kriminálu...

Spory o dítě jsou vůbec na palici ...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozsudky

Příspěvek od Sosacek »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/smr ... u-40312315

Hezke. Proc je ta korupce tak okata?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

Kdo je největším vlastníkem reprodukčních klinik....a 0ak se divíš?

Jako, napsali to novináři, je třeba to brát s rezervou...ale zní to, jako by soudci studovali dost jiné trestní právo, než já...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozsudky

Příspěvek od ilgir »

Vypadá to, že udržet si doktory je pro ně kritičtější než udržet si dodavatelky. Nojo, obávám se, že vzhledem k tomu, jaké typy žen tenhle byznys provozují, jim takový incident moc neuškodí.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Rozsudky

Příspěvek od midewiwin »

...vzhledem k tomu, jaké typy žen tenhle byznys provozují, jim takový incident moc neuškodí.
"Provozovat byznys" prodejem vlastní budoucí mrtvoly taky není špatné, že?
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozsudky

Příspěvek od ilgir »

Jestli je to dotaz na mě, tak jsem to nepochopil.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Rozsudky

Příspěvek od midewiwin »

ilgir píše: 6. 2. 2020, 09:49 Jestli je to dotaz na mě, tak jsem to nepochopil.
Možná jsem nepochopila já, co myslíš tím provozováním byznysu.
K rozprodávání vlastního těla mi to nesedí.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozsudky

Příspěvek od ilgir »

Já nevím, jestli tomu říkat rozprodávání vlastního těla. Ony prodávají vajíčka, ne vaječníky, takže to můžou dělat opakovaně, proto "byznys". No každopádně je jasné, že do toho jdou převážně ženy v zoufalé finanční situaci, a pro ty je ten příjem významnější než možná rizika.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozsudky

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/trans ... 47ab5f122/
Babišův právní zástupce v této věci Jiří Urbánek vystavěl argumentaci svého klienta na tom, že premiér nepodezírá organizace [které označuje za zkorumpované] z trestné činnosti nebo braní úplatků. Údajně tím chtěl jen přitáhnout pozornost k tomu, že Transparency čerpá peníze z veřejných zdrojů.
V první řadě [soud] rozhodl, že Babišova nařčení nejsou skutková tvrzení. Premiér podle něj jen hodnotil financování Transparency, na takové hodnocení klade zákon mírnější měřítka než na faktické výroky. "Výrazem 'zkorumpovaný' kritizoval fakt, že žalobkyně je financována z veřejných zdrojů.
Poslední hodnocené hledisko bylo postavení samotného premiéra. Zde použil soudce Sommer s odkazem na Evropský soud pro lidská práva obrácenou logiku než u pozice Transparency. Zatímco organizace coby předmět veřejného zájmu musí ustát silnější míru reflexe, výrokům Babiše coby veřejného činitele naopak náleží vyšší úroveň ochrany.
Co to kurva...?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32274
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudky

Příspěvek od Vallun »

Řekl bych, že to odvolací soud rozcupuje na prvočinitele...ale...víme, kdo tam sedí:(

No, tak alespoň víme, kdo je příštím kandidátem an ministra spravedlnosti:)

Jinak pravud má snad v jediné věci - s oheldem na to, co TI dělá je v pořádku, aby byla předmětem obecných hdonotících soudů, musí respektovat, že bude zkoumána a posuzována (a taky je pravda, že je třeba rozlišovat Babiše politrika a Babiše premiéra...)...a leckdy kritizována...jinak je to békovina na entou
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozsudky

Příspěvek od Sosacek »

But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů