Čaje

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Čaje

Příspěvek od jonka »

tak jsem si poprvé zamasalil a není to špatné. Co by se dalo do toho ještě přidat? Napadl mě hřebíček (nemám momentálně), já jsem si přidal trochu pepře. Máte nějaký optimální poměr masaly/čaje/vody?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Wan-To »

Máš vlastní směs? Nebo kupovanou?

Na půl litru vody a čtvrt litru mlíka jsem dával snad dvě lžičky masaly a tři čaje nebo tak nějak... (hmm, musím zase zajet k Džoudymu :P )
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Faskal »

U nás se masalilo včera.
Dával jsem na skoro litr vody čtyři lžičky koření a pět čaje (drcený černý Cejlon), nejdříve jsem nějakou dobu vařil koření, pak jsem přisypal čaj, chvilku vařil, přidal mléko a přivedl k varu. Bylo to tak silné, že jsem byl rád, že se mi cestou polovina vylila do dřezu.

Nevím jak Jonka, já si směs sám nikdy nedělal. Zdroj zatím ustálený nemám, další pytel masaly koupím zřejmě někde kolem I.P. Pavlovy. (Buď u Džoudyho, ale nejdřív se podívám, jestli blízký obchod s kořením a a čím vlastně něco nehostí)

Také mám do budoucna nějaké plány s Maté, ale o tom později.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Čaje

Příspěvek od jonka »

mám kupovanou směs, koupil jsem ji v nějakém orientálním koření směrem od národního divadla jeden blok proti proudu.
Dal jsem 4 kopjaté lžičky masaly tak 3 čaje na 1l vody a 0,5 mléka. 1,5 lžičky cukru, 2 lžičky medu a špetku pepře a co se týče sladkosti tak jsem spokojen. Ze začátku se mi to zdálo trochu vodnaté, ale jak se to časem rozleželo tak teď už to je ok.
U toho Džoudyho to je kde?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Faskal »

Džoudy bydlí na I.P. Pavlově, tam, kde jsou tramvaje u metra. +/- naproti Levných knih.

Ta směs zní docela rozumně. Pokud máš dobré suroviny, tak se vyplatí je pořádně povařit, pak to bude správně brutopekelné. Snad jenom toho sladka se mi nezdá - o jsou čajové lžičky . konvice^-1 ?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Čaje

Příspěvek od jonka »

jop, čajové lžičky. Normální lžíce bych nepobral ani já : )
Snad jenom toho sladka se mi nezdá - o jsou čajové lžičky . konvice^-1 ?
...snad jsem správně odpověděl na tuhle matematicko-čajovou hříčku, kterou moc nechápu ;-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Faskal »

Věřím, že's odpověděl správně. Poté, co jsem si zjistil, jak si Touaregové sladí Touareg, se raději ptám na řády, ve kterých se množství surovin uvádí.

Kdyžtak se potom pochval, jak se zdála masala od Džoudyho, abych se k tomu konečně pořádně rozhoupal.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ten obchod s čaji na Národní (skoro na rohu, který je tam proti Tesku... tedy Máji) hodnotíte jak?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Čaje

Příspěvek od Ebon Hand »

Promiňte že vás ruším, nepotkali jste v nějakém čajovém obchodě tento černý ceylonský čaj z Kandy IMPRA ve velké plechovce?
Strašně mi chutná a právě mi došel..
Obrázek

Na stránkách MIX TEE, kteří jej údajně občas prodávají se mi k němu nepodařilo proklikat..
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Čaje

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Možná by ti ho objednali?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Čaje

Příspěvek od boubaque »

Ebon Hand píše:Promiňte že vás ruším, nepotkali jste v nějakém čajovém obchodě tento černý ceylonský čaj z Kandy IMPRA ve velké plechovce?
Našel jsem na stránkách jakéhosi internetového obchodu (prý skladem), ale nevím, jestli bych věřil obchodu, který se specializuje na tak odlišné produkty (autobaterie, šperky...), a ta cena připadá taky podezřele nízká...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Čaje

Příspěvek od Ebon Hand »

Cena je velmi podzřelá, ba až přímo neuvěřitelná.. Zkusím jim napsat.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Čaje

Příspěvek od Raven »

Kdyby zas někomu začala plesnivět kalabasa....

http://www.vegetalismus.cz/pece-o-kalabasu
(obzvlášť to s tím karamelem je naprosto úžasný trik - myslím, že Argentinci nezvou ženy na sbírky motýlů/starých fotoaparátů/..., ale lákají je na karamel a kalabasu)
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Čaje

Příspěvek od Dukolm »

Tak vážení čaj mi kvete jak divý.

Jinak jsem nedávno byl pozván naším čajovníkem na čaj který si přivezl z konference o čaji z Koreje.
Jednalo se o zelený ručně zpracovávaný čaj nějakým tamním čajovým mistrem a opravdu luxus.

Raven: co takhle zkusit projekt Norbert II.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Čaje

Příspěvek od Sosacek »

Jsou caje linearni?

Jakoze kdyz je tam napsano "pouzijte X caje a Y" vody a ja chci udelat 3Y vody, mam proste pouzit 3X caje? Nebo se to nejak skaluje nelinearne?
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů