Globální oteplování

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Globální oteplování

Příspěvek od ilgir »

Hanss: Tak fajn. Aspoň že už jsme se shodli, že carbonbrief.org není mainstream.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tady to teda s těmi solárními elektrárnami říká i Independent: https://www.independent.co.uk/environme ... 16301.html

Tady přímo citace z toho IEA (o které teda carbonbrief.org podle hansse lže):
Renewables grow rapidly in all our scenarios, with solar at the centre of this new constellation of electricity generation technologies. Supportive policies and maturing technologies are enabling very cheap access to capital in leading markets. With sharp cost reductions over the past decade, solar PV is consistently cheaper than new coal- or gasfired power plants in most countries, and solar projects now offer some of the lowest cost electricity ever seen.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Vitus »

Já tedy nevím, jestli se to může v téhle debatě použít, protože nemám jak to odkázat, ale měl jsem tu možnost mluvit s několika inženýry ze Škoda JS, a podle nich ta ruská technologie pokulhává za tou západní jak v bezpečnosti, tak ve výsledném výkonu. Pravda bylo to už asi před 10 lety, ale nechce se mi věřit, že by to Rusové za těch 10 let stihli dohnat a předehnat a pak ještě i předělat Akademika Lomonosova. $D
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Vallun »

Vitus - ona to může být žárlivost, ale slyšel jem to od více zdrojů taky...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vitus píše: 1. 11. 2020, 16:22 Já tedy nevím, jestli se to může v téhle debatě použít, protože nemám jak to odkázat, ale měl jsem tu možnost mluvit s několika inženýry ze Škoda JS, a podle nich ta ruská technologie pokulhává za tou západní jak v bezpečnosti, tak ve výsledném výkonu. Pravda bylo to už asi před 10 lety, ale nechce se mi věřit, že by to Rusové za těch 10 let stihli dohnat a předehnat a pak ještě i předělat Akademika Lomonosova. $D
Hanss je náš přidělenec z ruské trollí farmy, netřeba to nějak hluboce analysovat :wink:

Upravil Markus: Tohle už je osočení dost přes čáru, zkusme prosím diskutovat bez takových osobních útoků. Dám ti 6hodinový timeout na odpočinutí.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Argonantus »

Hele, a napadlo tě někdy, že je to ad personam jako vrata?

Já jsem náhodou docela rád, že tu je někdo s takto extrémními názory. Mohu si kontrolovat, proč s nimi vlastně nesouhlasím.
A důvody, proč jsou názory takové, nepotřebuji zkoumat; navíc moc nemám jak.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Naoki »

Už jsou nějaké výpočty o kolik se snížil obsah CO2 kvůli Covidu?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Globální oteplování

Příspěvek od MarkyParky »

Naoki:
Myslíš o kolik se snížil růst kvůli Covidu?
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Globální oteplování

Příspěvek od midewiwin »

Argonantus píše: 1. 11. 2020, 20:13 Hele, a napadlo tě někdy, že je to ad personam jako vrata?

Já jsem náhodou docela rád, že tu je někdo s takto extrémními názory. Mohu si kontrolovat, proč s nimi vlastně nesouhlasím.
A důvody, proč jsou názory takové, nepotřebuji zkoumat; navíc moc nemám jak.
Někdy se to zjistit dá. Neříkám, že to je tento případ, ale přebírané doslovné formulace, které mají prokazatelný původ v trollích farmách, nejsou nic vzácného.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: Globální oteplování

Příspěvek od komi »

Naoki: pokles emisí CO2 za první půlrok 2020 oproti minulému roku je o necelých 9%
(https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 082806.htm) Což ale stále nestačí k tomu být uhlíkově neutrální. Teď nemůžu dohledat ten článek, který ty současné emise srovnával s uhlíkově neutrálním stavem :-/
LoLvictus

Re: Globální oteplování

Příspěvek od LoLvictus »

komi píše: 2. 11. 2020, 09:48 Naoki: pokles emisí CO2 za první půlrok 2020 oproti minulému roku je o necelých 9%
(https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 082806.htm) Což ale stále nestačí k tomu být uhlíkově neutrální. Teď nemůžu dohledat ten článek, který ty současné emise srovnával s uhlíkově neutrálním stavem :-/
Largely because of working from home restrictions, transport CO2 emissions decreased by 40 % worldwide. In contrast, the power and industry sectors contributed less to the decline, with -22 % and -17 %,
:eyecrazy:
Tedy jako čekal jsem, že to bude dost, ale tohle předčilo má očekávání, až se mi tomu ani nechce věřit, a docela by mě zajímalo jakou metodiku pro ten odhad měli (jakože u té dopravy, průmysl jde změřit celkem snadno). Napadá mě že asi nejjednodušší by to bylo přes spotřebu benzínu a nějaký průměr na spotřebovaný litr.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Selhan »

Teda to se mi nezdá... Jasně, nějaký pokles tam bude, a ten první týden jarního lockdownu vážně bylo v Praze prázdno, ale teď je to bussiness as usual - a minimálně za sebe naopak musím přiznat, že jsem takřka vyřadil MHD a carsharing. 40 % celosvětově jen tím, že někteří a někde nedojíždějí do práce?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
LoLvictus

Re: Globální oteplování

Příspěvek od LoLvictus »

Ok, tak spíše je to údaj platný pro Evropu a USA v tom prvním pololetí, a jen dopravu uvnitř velkých měst (tedy ne meziměstskou). Např.
More than half of the cities reported by TomTom (pozn. zdroj dat o dopravě: https://www.tomtom.com/en_gb/traffic-index/) are in Europe (228 cities from 30 countries, Russia not included) and North America (93 cities), while 59 cities are from 13 countries in Asia (including Russia), 13 cities are from 5 countries in South America, and 23 cities are from Africa and Oceania.
owever, during the COVID-19 pandemic, the pattern of inner-city and inter-city ground transportation may change differently due to the lockdown measures. But this asymmetric change of ground transportation may not be effectively captured by the TomTom congestion level data, since they mainly represent the transportation conditions within cities.
Zdroj studie - Metody: https://www.nature.com/articles/s41467- ... 22-7#Sec11
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Sosacek »

Obrázek
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Globální oteplování

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů