Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Faskal »

The seminar will explore cutting-edge ID work in fields such as molecular biology, biochemistry, embryology, developmental biology, paleontology, computational biology, ID-theoretic mathematics, cosmology, physics, and the history and philosophy of science.
To zní zajímavě.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Pieta »

Mě nejvíc zaujalo ID-theoretical mathematics, ale google na tenhle výraz vrací 985 kopií tohohle jednoho prohlášení a nic jiného, takže )-,:
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Sosacek »

Jako tohle bude hromada hoven (nic dobreho nikdy nevyslo z kreacionismu), ale je fakt, ze ten vztah entropie a evoluce je zajimavy a hodny prozkoumani.
But nobody came.
Fanda
Příspěvky: 198
Registrován: 7. 12. 2008, 21:00

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Fanda »

2Pieta: To máš jednoduché - všude najdeš matematiku, matematika je logika, je-li všude logika, musí být myslitel, je-li myslitel, je inteligence. Viva ID!
Už vidím, jak každá přednáška končí něčím jako: vidíte, jak to skvěle funguje - to On! Až mi tihle chlapíci vysvětlí nervus vagus žirafy a otočené světločivné buňky v oku savců, třeba o tom začnu uvažovat.
Ještě že neinteligentní, nesměrovaná, historická evoluce dovoluje blbosti, je-li celek k přežití.

Teď mi vlastně došlo, že se s jedním takovým dohaduji někde na ResearchGate. Zatím jeho nejsilnější argument byl, že o tom napsal knihu... nebo dvě. Ale musím uznat, že ten člověk je jedinečný v tom, jak umí zacházet se slovem "inteligence" a "kultura". Zamotá to tak dokonale, že z toho netušíte nic.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Sosacek »

Co je s bludnym nervem u zirafy?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Fanda píše:Ale musím uznat, že ten člověk je jedinečný v tom, jak umí zacházet se slovem "inteligence" a "kultura". Zamotá to tak dokonale, že z toho netušíte nic.
Ještě je dobrý "logos".
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Faskal »

Bludný nerv je taková hitovka. Leze z mozku, inervuje srdce a vrací se do krku inervovat hltan, hlasivky a tak.
Takže u člověka dělá takovou zbytečnou kličku, když by to šlo spojit přímým způsobem. Protože má žirafa krk tak dlouhý, tak je ta klička úplně zbytečně několikametrová. Což dává smysl z pohledu evoluce, protože při krátkém krku to není zas tak divné (má to taky hlubší vývojové důvody) a když se krk natáhne, tak se to natáhne taky, z pohledu inteligentního designu už to smysl nedává, protože je to neinteligentní řešení a zbytečné tahání kabelů.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od boubaque »

Faskal: to jen znamená, že designér už byl líný to přepisovat, když zjistil, že si může práci hodně zjednodušit pomocí hmatů Ctrl+C a Ctrl+V.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Faskal »

Chceš říct, že Bůh byl líný ?!?
O-)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Sosacek »

Faskal píše:má to taky hlubší vývojové důvody
jako?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Faskal »

Já jsem vývojovou embryologii nedělal, tak se mám jenom vágní tušení, jak se tento vágní nerv vyvíjel.
Bylo to myslím nějak tak, že u společného předka s rybami, podobně jako u ryb, inervace vedla z mozku do srdce a do blízkých žaber.
U čtyřnohých obratlovců se stalo, že srdce relativně výrazně pokleslo a ten nerv byl vedený po topologicky nešťastné straně srdce & cév, takže jej srdce "stáhlo" dolů s sebou. Potom se nerv vrací inervovat hltan, což mu dává zbytečnou délku navíc, u žirafy až několik metrů.
Pokud by byl veden po druhé straně, tak by se za srdce "nezachytil" a mohl by vést přímo z mozku k hltanu.

Něco podobného se stalo s inervací oka, protože na začátku bylo jedno, po které straně se z buněk vedly kabely, takže se náhodou vybrala tu nešťastnou, při které je jde světlo přes krevní zásobení, vyživovací buňky, nervová vlákna a až pak se dostává k světločivným buňkám. Třeba měkkýši to mají uspořádané správně, protože si náhodou vybrali stranu, která se v budoucnosti ukázala být lepší. Ale evoluce nevidí do budoucna.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Faskal »

Ale tohle je roztomilé.
Obrázek
Větší. Trochu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Pieta »

Já myslím, že je tam hezky vidět, jak je ta věda zoufalá a snaží se vršit na sebe všelijaké podružnosti v naději, že to někoho zviklá, ale ve skutečnosti ve srovnání s Biblí nemá co zásadního říct.
Fanda
Příspěvky: 198
Registrován: 7. 12. 2008, 21:00

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Fanda »

2Faskal: hezké, nicméně kreacionalista by namítl, že tam chybí mezičlánky (ty chybí vždycky - nalezený mezičlánek vždy vygeneruje nutnost dalších 2 mezičlánků) a ještě zapomínáš na zásadní argument: "A jak to, že tu pak jsou ryby, když jsme z ryb?" (Nicméně na to má Dawkins krásný protiargument: A jak to, že tu jsou Britové, když Američané přišli z Británie?)
2Pieta: hezký sarkasmus
Fanda
Příspěvky: 198
Registrován: 7. 12. 2008, 21:00

Re: Vývoj života na Zemi aneb jak to ve skutečnosti nebylo

Příspěvek od Fanda »

2Faskal: A nemáš to někde ve vyšším rozlišení?
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů