Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Log 1=0 »

Lyncz:
A co vlastně říkáš? Říkáš, že věci nějak jsou. OK, jiní k tomu dodávají, že jsou špatně. Pak skutečně nejsi s nimi ve sporu. Ale popravdě mi uniká, co jsi touto poněkud banální informací chtěl předat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Argonantus »

Já říkám, že vedlejší informace z toho historického Sadako rozboru plyne, že pakliže to netrvá vlastně tak dlouho, jak se hlásá a věří, tak to znamená, že se věci o to snadněji mohou změnit.
Lidské chování se mění v desítkách let, v generacích.
Což zas není nekonečně dlouho - každý z vás takové změny během života objeví.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od midewiwin »

S genderovou nevyvážeností je to podle mne podobné jako s urážlivým potenciálem výroků, pojmenování nebo uměleckého vyjádření, například karikatury. Jakmile se někdo ozve, že se cítí uražen, v té vteřině je na místě zabrzdit, stáhnout se, říct pardon a příště to vynechat, přestože tě předtím vůbec nenapadlo, že se někoho dotkneš.
Když někdo pociťuje jako průšvih, že je v nějaké profesi málo žen /mužů/, asi je potřeba to rychle řešit. Že ta nerovnováha momentálně u některých profesí nikomu nevadí, ani ženám, ani mužům, by mohlo napovědět, že jít do toho v takovém případě silou je blbost. Není vyloučeno, že se to bude řešit příště /třeba až zvednou platy pedagogů v mateřských školách anebo ošetřovatelů v LDN/.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Vallun »

No, to je otázka, jestli z toho plyne, že to netrvá dlouho, nebo naopak, že to trvá od věků... - podobě, že muž chodil za tou prací, která byla potřeba udělat někde jinde (typicky na poli) a žena dělá činnosti doma. Vidle do toho hází ta moentarizace činností - Když práce na poli i péče pro rodinu se dělala v rámci jedné hospodářské bilance, tak se neřešily nesmysly a všichni vnímali, že je všechno stejně třeba.

V zásadě bylo jedno, jeslti žena poklidí doma a muž ve chlévě, nebo obráceně. Vidle jsou v tom až v momentě, kdy ten chlév patří zaměstnavateli a za práci v něm náleží člověku mzda...

Nicméně, pokud už zde mám být za advocata diaboli, tak Ti, kdo chtějí změnit status que by měli říct, co vlastně chtějí... Za stejnou práci stejnou mzdu by měla být samozřejmost.
Ale co to znamená:
a) stejnou měsíční výplatu za stejnou pozici?
b) stejnou reálnou mzdu za hodinu?
c) stejnou odměnu za odvedenou jendotku práce?
například karikatury. Jakmile se někdo ozve, že se cítí uražen, v té vteřině je na místě zabrzdit,
Takže souhlasíš s útoky na Charlie Hebdo?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše: 1. 11. 2020, 18:46
například karikatury. Jakmile se někdo ozve, že se cítí uražen, v té vteřině je na místě zabrzdit,
Takže souhlasíš s útoky na Charlie Hebdo?
Tahle podlá diskusní figura se určitě nějak jmenuje, že?
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Vallun »

To není podlá diskusní figura, ale implikace spojená s argumentaíc ad absurdum.

Protože muslimové se výrazně ozvali,že jim karikatury vadí...a Charlie Hebdo je nedsávno znovu publikovalo, takže podle Tebe to dělat nemělo?

Jak správcně říká Argo - ve vztahu mezi obětí a násilníkem nelze být neutrální...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Lyncz píše: 1. 11. 2020, 16:35Pokud z toho chceš dělat přírodní zákon, tak ho dělej, ale nepředhazuj, že ho z toho dělám já. Já jen řekl, že si myslím, že jsou práce, kam ženská nechce, protože je "mužská" a kam muž nechce, protože je "ženská".
A proč je ta práce "mužská" a ty ženy ji nechtějí? Čím to, že ty posice tak často korelují s mocí, vyšším příjmem a společenskou prestiží? Není to třeba tím, že už od mala dostávají na hraní nádobí, domečky a miminka, zatímco kluci dostávají stroje, auta, tanky a počítačové hry?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od OnGe »

midewiwin píše: 1. 11. 2020, 18:24 Jakmile se někdo ozve, že se cítí uražen, v té vteřině je na místě zabrzdit, stáhnout se, říct pardon a příště to vynechat, přestože tě předtím vůbec nenapadlo, že se někoho dotkneš.
To co říkáš mě uráží. Dělej s tím něco.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od midewiwin »

Eleshar_Vermillion píše: 1. 11. 2020, 19:38 Čím to, že ty posice tak často korelují s mocí, vyšším příjmem a společenskou prestiží?
Anebo na druhé straně s fyzickou námahou, smradem a jinými hnusy, ubíjející jednotvárností....
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od midewiwin »

OnGe píše: 1. 11. 2020, 19:41
midewiwin píše: 1. 11. 2020, 18:24 Jakmile se někdo ozve, že se cítí uražen, v té vteřině je na místě zabrzdit, stáhnout se, říct pardon a příště to vynechat, přestože tě předtím vůbec nenapadlo, že se někoho dotkneš.
To co říkáš mě uráží. Dělej s tím něco.
Tvé přání je mi rozkazem. Sice ještě netuším, co udělám, ale rozhodně to bude směřovat ke genderové vyváženosti.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od OnGe »

Mno, tak alespoň něco.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od ilgir »

Vallune, lze nesouhlasit s tím, co dělá Charlie Hebdo, a zároveň neschvalovat útoky na Charlie Hebdo.

Eleshar: To s těmi panenkami a autíčky má jen malý vliv. Rozdílné preference ve způsobu hraní u kluků a holek se objevují i tam, kde kluci a holky vyrůstají společně a rodiče je do ničeho netlačí.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4816
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od midewiwin »

Vallun píše: 1. 11. 2020, 19:16 To není podlá diskusní figura, ale implikace spojená s argumentaíc ad absurdum.

Protože muslimové se výrazně ozvali,že jim karikatury vadí...a Charlie Hebdo je nedsávno znovu publikovalo, takže podle Tebe to dělat nemělo?

Jak správcně říká Argo - ve vztahu mezi obětí a násilníkem nelze být neutrální...
Samozřejmě je to podlá diskusní figura.
Uvážení, jestli se nedotýkám něčích pocitů, neovlivňuje obava, že mi dotyčný podřeže krk, ale má vrozená slušnost. Jakmile někdo začne vyhrožovat a dokonce sáhne po násilí, jdou samozřejmě všechny ohledy, které bych jinak brala do úvahy, stranou.
Neadekvátních a hlavně násilných reakcí na urážku se můj příspěvek netýkal ani náhodou.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Vallun »

midewiwin - pro úplnost, samozřejmě Tě nepodezřívám z toho, že bys podporovala útoky, jen upozorňuji, že Tvá argumentace, jakkoliv je na poheld lidsky laskavá, vede nakonec k ospravedlnění útoků, protože podle Tvé myšlenky je to, co dělá ChH špatně...
Ta premisa by totiž platila jen tehdy, kdyby všichni přistupovali k mezím svobody slova stejně...což nepřistupují a tudíž podle mne není zcela aplikovatelná.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Genderová (ne)vyváženost v hrách, filmech atd.

Příspěvek od Lyncz »

Log 1=0 píše: 1. 11. 2020, 18:13 Lyncz:
A co vlastně říkáš? Říkáš, že věci nějak jsou. OK, jiní k tomu dodávají, že jsou špatně. Pak skutečně nejsi s nimi ve sporu. Ale popravdě mi uniká, co jsi touto poněkud banální informací chtěl předat.
nic, jen jsem reagoval na Eleshara a rozvíjel jeho a valounův výrok. Prostě jsem jen měl pocit, že tomu chybí kousek informace. To samé zde dělají v bledě modrém jiní :)
midewiwin píše: 1. 11. 2020, 19:55
Eleshar_Vermillion píše: 1. 11. 2020, 19:38 Čím to, že ty posice tak často korelují s mocí, vyšším příjmem a společenskou prestiží?
Anebo na druhé straně s fyzickou námahou, smradem a jinými hnusy, ubíjející jednotvárností....
popeláři (který kluk jím být nechtěl? =D) horníci, v zásadě na každé ČOVce se ve vyhnívacích kádích přehrabovali muži, v zásadě každá horší linková práce (Barum), kde jsem brigádničil byla 90% sausage fest

...ale netroufnul bych si říct, jak to je procentuálně, na jedné ose muž-žena, na druhé prestižní-neprestižní práce...ale rozhodně by to byl zajímavý (a dost možná smutný) graf
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů