Black Magic Cards Matter

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Re: Bezedná žumpa rasismu a povrchnosti

Příspěvek od efram »

Vallun píše: 15. 4. 2021, 21:31 Viděls to pořádně na videu? zjevně nikoliv...
Právě že viděl. Pokud se ve věci orientuješ, tak jistě víš sám nejlíp kolik podobných případů skončilo před soudem (obecně likvidačních zákroků ve sportu). Méně emocí a více faktů všem fotbalovým fanouškům. Z toho videa mu úmysl fakt neprokážeš. Nebo snad máš možnosti typu Minority report ?

Někdy by fakt bylo lepší ta fotbalová hřiště rozorat sázet tam brambory. nebo, a to by bylo ještě lepší, udělat z nich herní plochu pro rugby. Zmizeli by nagelovaný panáci a vrátilo by se fair play.
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezedná žumpa rasismu a povrchnosti

Příspěvek od Vallun »

efram - jen v České republice to jsou vyšší desítky případů ročně... akorát se to jen zcela vyjímečně týká profisportu...

Z toho videa je ten úmysl zřejmý - změna směru i intenzity pohybu končetiny po kontaktu s míčem je vidět bez problémů. Mimika Roofeho bezprostředně po zákroku taky.

Že je rugby lepší sice souhlasím, ale to nemá k věci vztah, chování GR by v rugby netolerovlai už vůbec..

EDIT: Když u Štovíčka upozadím, řekněme vlemi adovkátský, charakter, tak je to náš zdaleka nejlepší doborník na sportovní právo...
Já si ho několikrát pouštěl a úplně bych nevyloučil, že v tom mohl být úmysl. Však po zápase jeden z hráčů Rangers řekl, že už nehráli na výsledek, ale na to, aby ublížili.
Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/pohary/jan- ... 1F7F96FCB4
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Re: Bezedná žumpa rasismu a povrchnosti

Příspěvek od efram »

Mě se ten zákrok nelíbí o nic víc než tobě, ale tyhle závěry prostě nedovozuju. Je to těžko prokazatelné. Může z toho být celkem zajímavá právní bitva. Na to jaké zákroky obecně ve sportu (fotbal/hokej) jsou je jich nakonec před soudem velice málo. A je vlastně otázka zda má smysl vetší počet případů hnát před soud. Chci tím říct, že k určitým sportům tvrdost patří a ti hráči riskují. Je tenká hranice mezi tím co udělal v zápalu hry a co skutečně úmyslně.

Samozřejmě celej ten zápas, o kterém je tu řeč, byl ze starny rangers děsně pojatej. A kdyby nebyl Kúdela kusk kokota, tak si je i po zapase namotali na špejli. Možná umí kopat do míče, ale v hlavě má guláš. Jeho chování je naprosto neprofesionální a ten tým poškodil velkou měrou.

Fanouškové se mohou do nekonečna pří o tom, zda měl rasistickou poznámku nebo ne (osobně si myslím, že jo), ale nikdo nemůže dokázat to ani to.

K tomu co říkali hráči po zákroku na brankáře mohu stejně tak oponovat, v případě rasisitické poznámky, že se spoluhráč Kúdely ještě na stadionu (po zapase, vyjádřil, že je tam držej protože mu (Kúdela) řekl, že je černá opice. Je to asi tak stejně relevantní důkaz.

Add Rugby - je to spíš popíchnutí k současnému stavu fotbalu, protože ten se dostal do situace nekoukatelnosti. Po hřišti pobýhají komičtí, nagelovaní, čast simulující rádoby sportovci.
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezedná žumpa rasismu a povrchnosti

Příspěvek od Vallun »

efram píše: 16. 4. 2021, 10:08Mě se ten zákrok nelíbí o nic víc než tobě, ale tyhle závěry prostě nedovozuju.
Chytals někdy? :)
Je to těžko prokazatelné. Může z toho být celkem zajímavá právní bitva.
Ano a ano, nicméně tady by to z různých důvodů smysl mělo - ten zákrok fakt zcela vybočil z obvkylých mezí. Navíc pro Slávii by bylo vlemi takticky vhodné akcentovat právě tohle...
Na to jaké zákroky obecně ve sportu (fotbal/hokej) jsou je jich nakonec před soudem velice málo. A je vlastně otázka zda má smysl vetší počet případů hnát před soud. Chci tím říct, že k určitým sportům tvrdost patří a ti hráči riskují. Je tenká hranice mezi tím co udělal v zápalu hry a co skutečně úmyslně.
Jako ano, ale zrovna tenhel zákrok by před soudem skončit měl, hlavně jako varování, že to přeci jen meze má...
A kdyby nebyl Kúdela kusk kokota, tak si je i po zapase namotali na špejli. Možná umí kopat do míče, ale v hlavě má guláš. Jeho chování je naprosto neprofesionální a ten tým poškodil velkou měrou.
O tom se těžko přít...
Fanouškové se mohou do nekonečna pří o tom, zda měl rasistickou poznámku nebo ne (osobně si myslím, že jo), ale nikdo nemůže dokázat to ani to.
Tak...to se můžeme přít do nekonečna... Komise UEFA si myslí, že to dokázat mohla - pokud v odůvodnění přizná, že nebyl prokázán, ale... tak se pohřbí sama.
Já osobně si myslím, že to neřekl, je sice hloupej, ale ne až tak hloupej a hlavně rasista z přesvědčení opravdu není...
Akorát tedy místo guy použil trochu jiné slůvko...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od efram »

Ten zákrok samozřejmě vybočil už jen tou výškou hry nohou. To nepopírám. Zda jsem chytal nebo ne je irelevantní. Protože bychom se ještě mohli bavit o tom na jaké úrovni.

Úplně se nechci přít a už vůbec ne bod po bodu. Popsal jsem ti jak to vidím. Nemyslím si, respektive nemám nic co by svědčilo o tom, že je Kúdela programovej rasista. Myslím si, že mu rasistickou urážku řekl (nemám jak to dokázat, kromě výroku jeho spoluhráče). Přesto ctím presumpci neviny a pokud UEFA nemá jiný nám neznámý důkaz, nemůže padnout takový trest. Bohužel řekl-neřekl zastínilo jinak totálně zpackanou hru Rangers a totálně zpackanou práci rozhodčích. A v tom je vlastně de facto největší Kúdelův prohřešek, protože se zachoval jako ***** (neprofesionál) :)
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Vallun »

Zda jsem chytal nebo ne je irelevantní. Protože bychom se ještě mohli bavit o tom na jaké úrovni.
Podle mne ne:)
Já nejsem běžec, takže jsem v brance kočnil tak často z donucení, až mne to začalo bavit. Takže pokud se na věc dívám s odstupem, uvěodmuji si, že mám tendenci zákroky na brankáře posuzovat přísněji. Nechytal jsem na žádné výkonostní úrovni, o to nejde...:)

Tak jak jsem psal výše - důkazní situaci lze odhadnout - jiné posouzení hodnověrnosti výpovědi svědka Zongy, než proveld inspektor...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od OnGe »

Kterej čůrák to tu zase přejmenoval?

EDIT: Já, Markus. Tumáš ban na týden.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Vallun »

Ještě k celé věci z katarského nadhledu Martin Jaroš:
Víte, co mě na té kauze s Kúdelou nejvíc chytlo za srdce?

Přiznám se, že toho nešťastného fotbalistu ani tak neřeším. Osobně nevěřím, že řekl "fucking guy", protože žádný svéprávný člověk, který umí dát za sebe pět anglických slov, by tuhle nadávku nepoužil. Od první sekundy mě to tahalo za oči, přišlo mi to jako průhledná lež. Ale OK, je to čistě můj pocit, nikomu to netlačím. I tak jsem si myslel, že se to nedá dokázat a že ho teda UEFA nemůže za rasismus potrestat. Ale mýlil jsem se, jsem překvapený, víc to komentovat nechci.
Abych učinilů za dost svému slávistickému srdci - Kúdela ale údajně pět slov v angličtině za sebou seřadit neumí, nikdy se anglicky neučil...a nadávky, které jsou foneticky podobnější výrazu guy než monkey známe všichni, že? Ne že by v konečném vyznění byly lepší než ta opička...:/
Ale ať to máme kompletní:
- Poté, co Olayinka vstřelil na začátku zápasu gól, tak si vyslechl od hráče Glasgow Morelose pár poznámek na sovu barvu kůže (což je o to vtipnější, že Morelos není o moc světlejší..., slyšel je sudí, ale Olayinka mávnul rukou a nestěžovla si...
- Později si údajně vyslechl Stanciu podobné výroky na adresu své národnosti (Rumun), přestože jeho kamarád z reprezentaci Hagi ml. hraje právě za Glasgow Rangers... viz https://www.ruik.cz/ze-by-se-situace-za ... -stanciua/
Ale je tam myslím důležitější věc - a řekl bych, že právě ta stojí za tím skoro celonárodním povstáním proti UEFě. Myslím, že celou kauzou prostupuje hlavně takový ten pocit, že s námi všichni zametají, protože jsme z toho Východu. Že jsme sice jakoby v EU, ale pořád jen ta béčka, občani druhé kategorie. Myslím, že tohle je hlubší pocit, který zdaleka nejde jen fotbalem, ale trvale irituje lidi v celé střední a východní Evropě. My si myslíme, že nás sice naoko jako vzali do klubu, ale ve skutečnosti nad námi pořád ohrnují nos, prodávají nám horší jídlo a přidělují nám sedadla vzadu v sále. Oni si zase myslí, že jsme nevděčníci, do kterých oni jen lijou peníze, my je v tom našem bordelu z půlky rozkrademe, a ještě jsme drzí. Podle mě je tohle fundamentální problém, který způsobuje řadu nedorozumění v Bruselu a furt takovou určitou nevraživost našich lidí vůči takzvanému Západu.

Co si o tom myslím? Tak za prvé musím říct, že to není jen pocit. Hodně lidí na Západě nás opravdu pokládá za lidi druhé kategorie. Sám jsem to několikrát zažil - tuhle osobní zkušenost mi nikdo nevyvrátí. Někteří se s tím vůbec netají, jiní jsou zdvořilejší, chovají se velmi korektně, ale po roce či dvou jim přesto ujede poznámka a vy najednou víte, na čem jste. Takže tenhle problém je podle mě reálný. Abych tak řekl, my střední a východní Evropani jsme černoši bílých lidí. Moc se nám nevěří, panuje pocit, že pocházíme z nějakých zaostalých míst s divnou vládou, že nejsme tak úplně tip ťop.

A teď přichází ten těžký moment. Pravda je, že se jim nemůžeme moc divit. Naše země opravdu JSOU béčkové. Nenechte se mýlit, mám Česko rád a vždycky říkám, že je to příjemná země, tak nějak ve třetí desítce na světě, což není špatné. Ale proti severozápadní Evropě prostě furt béčka jsme. Jako země, ne jako jednotlivci! Opravdu je u nás bordel, naše vláda a nejvyšší představitelé opravdu vypadají jak z nějaké Boratovy parodie, věci u nás fungují hůř. Ale i když je to obecně asi pravda, tak nás samozřejmě strašně namíchne, když nám to někdo cizí naznačí. Ale hlavně - i když třeba naše země nejsou nejlepší, nikdo nemá právo předem shazovat nebo soudit jednotlivého člověka jen za to, že je "odtamtud" - to je nefér a největší svinstvo na světě.
Ale bacha - my často děláme to samé! Řekněte si upřímně, když vám někdo řekne, že je třeba z Albánie nebo z nějakého -stánu, tak si pomyslíte, no ty vole, to asi nebude úplně dobré, ten nebude tak spořádaný jako my... Zrovna my bychom právě takhle uvažovat neměli, protože sami víme, jak hnusné je být podceňován. Jestli nás žere, že nás ostatní berou jako béčka, tak bychom se nikdy neměli povyšovat nad jiné a užívat si, že oni jsou céčka a déčka... Je to srandovně vidět už na tom, jak vždycky cizince opravujeme, že my jsme střední Evropa... Abychom náhodou nespadli do jednoho kýble s Východem... Mimochodem, moje paní je z Rumunska a můžu vám říct, že kdyby v mé přítomnosti někdo měl nějaké narážky nebo se smál tomu, odkud je, tak mu bez přemýšlení rozbiju hubu nebo se o to aspoň pokusím, i když se jinak násilí vyhýbám.

No a teď co s tím, že nás pokládají za béčka... Je to od nich fér? Není... Je snadné to změnit? Není... Samozřejmě by bylo ideální přijít za velkým slavným Západem a říct mu, hele, nás žere, že se k nám chováte tak povýšeně a blahosklonně, skončete s tím hned teď. Měli by, ale sami víte, že takhle to nefunguje. Respekt se nedá vyžádat, jen zasloužit.

Podle mě v těchto věcech funguje jen to, co bych označil za cestu Tomáše Součka. Souček je fotbalista, který odešel ze Slávie do West Hamu. Časem si je tam všechny podmanil a fanoušci ho zbožňují - mimochodem myslím, že udělal pro pozitivní obraz České republiky v Anglii víc než všichni naši politici za poslední léta dohromady. Kdyby někdo na diskusních fórech West Hamu jen pípnul něco proti Tomášovi nebo jeho domovině, tak ho tisíc dalších Angličanů rozsápe, protože Tomáš milují. A jak to Tomáš udělal? Dvě věci. Musíte strašně dobře makat - být ve skutečnosti ve své práci ještě lepší než místní, a to konzistentně - a musíte být zarytě loajální, naprosto nekompromisně sloužit svému klubu a dodržovat jeho pravidla. Tak jednoduché - a tak těžké - to je. Pak si je získáte.

Pokud chce Česko přestat být vnímáno jako béčková země, tak to musí chtě nechtě dělat jako Tomáš Souček. Musíme dělat špičkové věci, musíme se ekonomicky a politicky zvednout. A protože tyhle věci mají velkou setrvačnost, tak to musíme dělat sakra dlouho. Musíme skvěle prosperovat nejméně jednu generaci, aby o nás slyšeli čím dál tím víc dobrých zpráv. Rozhodovat se lépe než oni, zaujmout cool nápady, úspěšnými firmami, předběhnout je třeba v digitalizaci či školství. A když to takhle vydržíme velmi dlouho a budeme v něčem lepší než oni, tak se postupně zařadíme do klubu takových těch Belgií, Nizozemí nebo Dánsk - tedy menších zemí, které ale svět "bere", protože patří do té nevyřčené první ligy...

Osobně mě strašně mrzí, že poslední roky se tomu ani nepřibližujeme, nejdou od nás dobré zprávy. Jsou to ztracené roky. Dlouhodobě jsem ale optimista, věřím, že na to máme a že si nakonec respekt získáme. Do té doby ale radím nám všem - věřte si, nenechte si nikdy od nějakého šaška bulíkovat, že vy osobně jste béčka (nejste), a na druhou stranu vy si taky o nikom nemyslete, že je céčko nebo déčko jen kvůli původu nebo barvě pleti. To je obecný princip, toto není o Kúdelovi a Slavii.
S tímhle se dá do značné míry souhlasit. Jen pro pochopení - možná že Angličané jsou natolika gresivní ve svém boji právě proto, že se musí být, aby v důsledku svých posledních rozhodnutí do Bé ligy nepsadli taky... Boris Johnson sice není Babiš, ale tolik mu do něj nechybí a Brexit je vlastňák všech vlastňáků...:´( K tomu celá řada chronických problémů (viz třeba zde často zmiňované zdravotnictví...)...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Když si odmyslím ten debilní sportovní kontext, tak je to docela přesné.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
efram
Příspěvky: 121
Registrován: 20. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Xathal a jeho provincie

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od efram »

Dobrej tah :), x dalších edic s různými národnostmi a náboženstvími bude následovat :). Kdyby to vydali bez toho popisku, člověk by to ani nezaznamenal. Prostě by vydali další balíka karet, ale takhle to má přece jen vetší grády.
Hru si užívej s nadhledem a lehkostí. Kdo řeší titěrnosti, ať stráví zbytek života v zesilovači bolesti.
Exulant před zlovůlí dětí, kteří se stanou správci čehokoliv
gnxbilz glcvpxlz cevxynqrz wr fvevra m q ubinqxb pb fihw cevfghc cbilfhwr an fgly nyr orqn wnx f avz arxqb wrqan fgrwar $-o
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Log 1=0 »

You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25731
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Sosacek »

"Přiznává, že ho nejen v rozhovorech s hosty i v jeho okolí zaráží, jak mnoho Němců nenávidí sebe sama, a také jejich křečovitý a vyhrocený antirasismus."

Myslis k uvaze, jestli autory clanku pomlouvajich Nemce, a tim pomahajicich tristit Evropu a posouvajicich nas bliz k Rusku, je vhodne pouze zbicovat, nebo jim i vytrhat nehty?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Magic Cards Matter

Příspěvek od Vallun »

Sosáček - nevím, Němce znám spíš nepřímo, ale přijde, mi že nejde o pomluvu...:/ Na závěr článku je hezky ukázáno, co se míní křečovitým antirasismem...a to dost platí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti