Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Kdyz to nemuzete rict jinak nez obrazkem

Příspěvek od Argonantus »

Mně Star Trek rozhodně připadá jako satan.
Ale jinak mi to vychází rozsahem podobně jako Bajovi a Boubaquemu - je málo těch špatností, které jsem úplně přehlédl, takže se teď musím ptát, co to ksakru má bejt.

Eastern religions - vlastně se jim celý život bráním, nemám na ně čas, nebaví mne, a to mne stálo spoustu času a nakonec mne to v nich trochu vzdělalo.
Jóga - v jedné fázi jsem ji aktivně cvičil
Freemansory a
Iluminati - takové věci mne zajímají hodně dlouho a taky jsem s tím trávil plno času. Oboje je dost neškodné a povrchní.
New Age - v zásadě to znám hlavně jako křesťanskou nadávku a trpím podezřením, že žádné ucelené New Age neexistuje. nebo to bylo něco hipísáckého, co dávno zmizelo, ale nikdo si toho nestačil všimnout.
Church of Satan - tohle je složitá směs spousty směrů, z nichž některé jsou otravné, některé vesele střelené, a výjimečně i opravdu nebezpečné a hodné zatracování.
Scientology - beru za velmi škodlivou sektu.
Rosikrucianismus - z těchto hnutí je mi zdaleka nejbližší.
Astrology a
Tarot cards - kdo z čarodějů se dokáže těmto dvěma disciplínám vyhnout? Já určitě ne. I když je beru jako vedlejší.
Ouija boards
Palmistry
Remote wiewing - tomuhle jsem se naopak vyhnout dokázal, nikdy to nebylo k ničemu potřeba.
Earth worship a
Wicca - vlastně jsem se s tím naživo nesetkal a nikoho takového neznám. Připadá mi neškodné.
Cyberpunk culture - jasně. Byl jsem mladistvým cyberpunkerem a zůstalo to ve mně.
Divination - v té či oné podobě na to narazí každý čaroděj, já dost málo
Meditation - to samé, na to se narazit musí z mnoha stran, a kdo někdy nezkusil navážno meditovat?
Vegetarianism - nezajímá mne.
Lycantropy - lykani jsou srandovní, jednoho z nich beru vážně, ale to je asi tak celé.
Backmasking - nikdy jsem o tom neslyšel, až doteď
Astral projection - zřejmě magie v užším smyslu. Jistě, znám, respektuji, neprovozuji.
Postmodernism - jako Bubák a více, je to sloh, ve kterém žijeme. Vyhnout se postmodernismu je stejně nesnadné, jako vyhnout se gotice v roce 1300.
Necromancy - máločemu jsem věnoval tolik času, jako nemrtvým a nekromancii. Ovšem herně a vědecky, nikoli prakticky.
re-birthing - nezajímá mne
Kabala - jasně. Opět se místní čaroděj těžko vyhne. Zajímá, respektuji, hodně času.
LOTR - jasně
Fire walking - ne. Neškodné, zajímavé, ale nic zásadního.
Levitation - :)
Alr comix - neznám, netuším.
Vampirism - podobně jako nekromancie, hluboce propojené, nelze se vyhnout. Navážno je to ovšem dost úlet.
Trilateralism - nad tím už jsem žasnul
LSD Mushrooms - nebezpečné, nebrat.
Video games
Harry Potter
Dungeons and Dragons - jasně, beru vše.
Halloween a
Fornication a
Skull and Bones - nezájem
Rock music - rozhodně ano, byť pasivně. Děti komunismu snad nemohou být proti rock music.
heavy metall - podobné, ale pro mne osobně méně důležité
burning man - úplně nechápu ani po vysvětlení.
Twillight - jasně. Měl jsem děti ve vhodném věku, nešlo ignorovat.
Raves a XTC - neznám, nezájem
Gothic culture - v posledním roce na to narážím skrze dvě gotiky starší, jinak neškodná ptákovina
List Efezským, pro úplnost, a
Deuteronomium - dost nudné a otravné části Bible, které si mohli autoři nechat od cesty.

Jinak celou tuhle smyčku by bylo nejlépe vrazit do zbožných dotazů, kde jsem to zkoušel rozjet. Obrázky to rozhodně nejsou.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32329
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdyz to nemuzete rict jinak nez obrazkem

Příspěvek od Vallun »

Wicca - vlastně jsem se s tím naživo nesetkal a nikoho takového neznám. Připadá mi neškodné.
Nakolik o tom něco tuším,t ak si myslím,že v totmo bodě bys taky byl shledán vinným a to proto, co popisuješ v některých příbězích, protože to stará přírodní magie být minimálně může (stačí výskyt draků...).
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7501
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Kdyz to nemuzete rict jinak nez obrazkem

Příspěvek od Bifi »

Tak ja som sa dostal na 21
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdyz to nemuzete rict jinak nez obrazkem

Příspěvek od Bajo »

Puvodni Wicca (Gerald Gardner), vychazi z hermetismu, prevzala hodne ritualu a prvku ze Zlateho Usvitu (takze vlastne Zednari). Tudiž je to okultismus (navic jsou tam lide nazi a libaji se na ruzna nevhodna mista, pri nekterych ritualech). + Je tam vystopovany vliv Junga, docela zasadne (u jakeho moderniho ezo New Age ten vliv neni, ze? :-) ) Postupne to dost zmergovalo s pohanstvim a New age.

Takze pro fundamentalni krestany urcite zlo dost.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdyz to nemuzete rict jinak nez obrazkem

Příspěvek od Bajo »

Mozna se oddelit do samostatneho tematu? Nazory? (Done)
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Kdyz to nemuzete rict jinak nez obrazkem

Příspěvek od Argonantus »

Zlatý úsvit je komplikovaný, protože se ho dovolávají i někteří satanisti, kdejaký mág (astral projection) a taky i nacisti.
Mám podezření, že ten název používalo několik různých part po sobě a proto je v tom takový bordel.
Autor seznamu na něj kupodivu zapomněl; třeba u populárního historika Paula Johnsona je to dost oblíbená nadávka.

Jinak moderátorsky - já už to zkoušel rozjet v Rozličných dotazech, kam to IMHo celé patří. Ale možná se to užije jako samostatná debata, protože celé RPGF mi připadá prolezlé různými nekřesťanskými špatnostmi, které jsou tu jmenovány.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Cesta do pekla a jine okultnosti

Příspěvek od York »

Ha, konečně vím, co všichni počítáte. Vychází mi slabejch 6 bodů, nic moc.

Bifi píše: 9. 4. 2020, 17:33 Tak ja som sa dostal na 21
Tolik jich tam snad ani není, ne? $D
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od OnGe »

Nevymyslela původní Wicca jistá egyptoložka, co zkoumáním spisů o čarodějnických procesech dospěla k závěru, že všechno bylo jinak? Jméno si nevybavuji, ale určitě se nejmenovala Gerald.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2694
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od Log 1=0 »

OnGe píše: 9. 4. 2020, 18:38 Nevymyslela původní Wicca jistá egyptoložka, co zkoumáním spisů o čarodějnických procesech dospěla k závěru, že všechno bylo jinak? Jméno si nevybavuji, ale určitě se nejmenovala Gerald.
Margaret Murray.
Antropoložka, která přišla se smělou hypotézou, že čarodějnictví je předkřesťanský kult rozšířený po celé Evropě a přetrvávající dodnes. Popsala také mnoho detailů o tomto náboženství. Její práce není považována za vědecky příliš korektní, ale je koncipována jako studie. Gerald Gardner přišel s tím, že je členem tohoto kultu a začal zasvěcovat. MM přišla s množstvím myšlenek, na kterých Wicca stojí, ale GG ji začal doopravdy praktikovat.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Dorian
Příspěvky: 171
Registrován: 3. 10. 2009, 12:20

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od Dorian »

Margaret Murray byla jedna z mnoha a ne první, významné je dílo Aradia, or the Gospel of the Witches od Lelanda z roku 1899.

A Gardner a „jeho“ Wicca má hodně inspiračních zdrojů, kromě witch-cult hypothesis také dobovou rituální magii (již zmiňovaný Zlatý úsvit), nějaké východní prvky (Gardner strávil část života v Malajsii a psal o tamějších magických praktikách), keltské náboženství (s tím už před ním začala třeba Dion Fortune) a kdo ví co ještě.

Jinak skóre jen 8, asi jsem v tom esoterismu moc puristický :-D
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2694
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od Log 1=0 »

Dorian píše: 9. 4. 2020, 19:37 Jinak skóre jen 8, asi jsem v tom esoterismu moc puristický :-D
Jo, je to těžké když za tohle:
Obrázek
člověk nedostane žádné body :D
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od Bajo »

Podle me to spada pod kategorii new age, alespon v ocich krestanskych fundamentalistu :wink: Ono se taky sparvne nema rikat New Age, ale Nova nabozenska hnuti, jak nas ucili na religionistice :D (New Age prilis zavani primarne chakrama a "silou mysleny" pro spoustu lidi).

Jakoze (syncreticky) polytheisticky (pohansky) rekonstrukcionismus je proste moc dlouhe $P
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2694
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od Log 1=0 »

Počkat, já myslel, že mezi NNH patří i všelijaké křesťanské církve a sekty, které nemají s New Age nic společného.
A klidně se zařadím mezi ty, co si pod NE představí ten ezotericko-pohansko-transcendentalně-východomystyky-pavědecký guláš.
Ale já religionistiku nestudoval, takže se rád nechám opravit.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od Bajo »

Ja bych tam ty novy krestany asi nedaval, je to pro me to, co popisujes jako NE, ale je to na diskuzi. Religionistiku jsem studoval, ale uz je to dost davno :roll:
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Cesta do pekla a jine postmoderni okultnosti

Příspěvek od jjelen »

Bajo píše: 9. 4. 2020, 20:39 Nova nabozenska hnuti, jak nas ucili na religionistice :D (New Age prilis zavani primarne chakrama a "silou mysleny" pro spoustu lidi).
Souhlas s logem, tyhlety nezávislí baptisti a podobný sekty jsou taky celkem nový :P
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů