Dezinformační weby

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Invictus »

ilgir píše: 3. 6. 2019, 21:46Ti lidé prostě píšou nesmysly se skandalizujícími titulky, aby měli maximální čtenost a tím vydělávají.
No určitě nevydělávají jen tím, že píšou nějaké skandální články na facebook, to musí mít nějakého investora.
Já nevím, možná jsem někde zaspal dobu, ale mám za to, že zbohatnout na proklicích není úplně sranda, jinak by to ostatně dělal každý. Že by si někdo takto nějak závratně vydělal přes facebook, tedy třetí stranu, mi přijde jako fantasmagorie. Částky jako 100 tisíc dolarů za článek o zubní pastě, jsou imho naprosto mimo realitu čehokoliv, to se pohybujeme v ranku masmédií nebo globálního virálu.
Klidně mě vyvraťte, tohle sleduju jen tak samovolně, ale co jsem tak zaznamenal, tak ty cifry se pohybují o řád až dva níže.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

Já bych se na ten dokument nejdřív podíval, ale obecně 100k obrat mimo realitu není. Co je podstatné - obrat není zisk.

Neexistuje nic jako běžná částka za úspěšný článek, je to o tom, kolik tam dokážeš dostat lidí a jak důkladně je vydojit. Můžeš jim třeba prodávat alobalové čepičky proti rakovinotvornému záření sítí 5. generace za 19.99 a peníze se sypou. Když máš globální záběr, víš jak na to a nebojíš se svinit, tak se to dá. Když kteroukoliv z těchto ingrediencí vypustíš, je to horší.

EDIT: vůdce věděl, že to budeš chtít vědět a udělal video: https://www.youtube.com/watch?v=rKCSMjdckvc
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od ilgir »

Jo, taky se na to musím podívat. Článek je příliž stručný a informace podané útržkovitě a zmateně, jak je ostatně u českých novin zdarma zvykem.
Každopádně fake news o zubní pastě nebude určitě sponzorovat Putin.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Argonantus »

Jasně. Třeba výrobce jiné pasty.
U hillary připadají v úvahu konzervativci nebo rusové nebo obojí. Což je zajímavější než ten makedonec.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Invictus »

OnGe píše: 4. 6. 2019, 08:24Já bych se na ten dokument nejdřív podíval, ale obecně 100k obrat mimo realitu není. Co je podstatné - obrat není zisk.
Tož nevím OnGe, jak se přesně dělá obrat v proklicích na články na facebooku, nicméně ta citace mi zní docela jako zisk:
"Tenhle jeden její článek nám vydělal sto tisíc dolarů," říká k tomu pyšně Chelkoski.
Ale možná je to celé prostě velká bouda na ty dokumentaristy, bylo by to tak nějak, ... balkánské.

Za video díky, podívám se, jak moc velký je to bulšit. Jen teda Youtube je zase úplně něco jiného, jak co se týče dynamiky šíření, tak těch částek a vůbec systému monetarizace.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše: 3. 6. 2019, 10:23 Certovo kopýtko mise je sdělení že za tím určitě nejsou Rusové. Tomuto pánovi to určitě můžeme věřit.
Pointa podle mě je, že desinformace mají tak obrovský trh, že si na tom určitý omezený počet subjektů může normálnš začít dělat "legitimní" byznys drobného rozsahu. Což mimochodem je podle mě pro Rusáky úplně vlhký sen, protože to bude mnohem čistší, méně dohledatelné, s mnohem menším úsilím a navíc se proti tomu nebude možné bránit.
Každopádně fake news o zubní pastě nebude určitě sponzorovat Putin.
To zase prrr... podívej se na libovolný konspirační server a najdeš tam spoustu lajfstajlového bulšitu o čakrách, svíčkách, alternativních potravinách, vakcínách, andělích atd.
Třeba zde:
http://www.protiproud.cz/zdravi/
- zdravá výživa a miliony jejích obětí
- vegetariánství škodí zdraví
- tradiční mystický recept na léčbu chřipky
- 4 články proti očkování
...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

Zisk je, když od toho, co jsi vydělal, odečteš co jsi zaplatil a vyjde ti kladné číslo.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Invictus »

OnGe píše: 5. 6. 2019, 09:55Zisk je, když od toho, co jsi vydělal, odečteš co jsi zaplatil a vyjde ti kladné číslo.
To je poprvé, co jsem to viděl použito v tomto významu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od ilgir »

Tož se Invicte raději nepouštěj do byznysu.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

To tak má spousta lidí. Možná proto je tolik exekucí.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Invictus »

Tak je sice pěkné, že umítě dělat chytrácké kecy, ale vydělat si je naprosto běžné synonymum pro individuální zisk z nějakého zaměstnání či zakázky, či čeho. Nikdo to nepoužívá jako synonymum výnosu před odečtením nákladů.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

Teď nám jako oponuješ, nebo dáváš za pravdu?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Invictus »

OnGe, tebe tohle fakt jako baví? Nebo proč děláš, jakože nerozumíš?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

Mě to fakt nebaví. Když se mi zdá, že někdo říká věci, co nedávají smysl, tak si řeknu, že mu asi nerozumím a zeptám se. Občas to pomůže, občas je to jen krok navíc.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Argonantus »

Když zasklis spojení odecteš cos zaplatil, tak ti vyjde strawman před odectenim nákladů.
Its elementary.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klimbing a 7 hostů