Dezinformační weby

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Invictus »

crowen píše: 19. 4. 2019, 11:33 Inac dfenz nie je vedeny ako konspiracny web na tomto vynikajucom zozname - https://www.konspiratori.sk/
144 webů? no to mě poser. ale asi dnes když může mít nějaký web kdokoliv je to možná ještě málo
jinak jsou to slováci, tak si dokážu představit, že jim nějaký český blogísek uniknul. a jako neřekl bych, že D.fens je konspirační web, myslím že to je pořád oldschool pseudo-pravdohledač, který svými názory rezonuje u lidí, kteří nejsou úplně dementní, ale zároveň nejsou dost chytří, aby dokázali odlišit cílenou manipulaci
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Faskal »

Založil jsem to proto, že mě toto téma zajímá.
Zábavný fakt - taky jsem ho tady jednou citoval, o tom ještě někdy později.

Jestli máš problém s tím, že jsi zakladatel tohoto vlákna, řekni a já tvůj příspěvek přehodím na sebe.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

Možná by bylo nejlepší vrátit Jersona do depresária a začít to až mým "tvl, d-fens ještě existuje!"
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Awww, článek od zakladatele libertariánského institutu.
Řešení vychází z jednoduchého předpokladu, že rolí státu není vykrmovat své líné či neschopné občany za peníze těch snaživějších a schopnějších. Jistě, nikdo nechce, aby někdo musel bydlet na ulici a vybíral popelnice. Nicméně dávky, tedy dary, by měly být nahrazeny půjčkami. Dostal ses do problémů a nikdo ti nechce pomoci? Můžeš dostat půjčku. Až se zvedneš, vrátíš. Ale za dluh ručíš svým majetkem. Protože ten, kdo má majetek, nemusí natahovat ruku. Nelíbí se ti žít v chudobě? Snaž se.
...
Nabízí se tedy otázka, zda ty, kteří se neumí postarat sami o sebe, nevyloučit z rozhodování o společných věcech, zda je nezbavit volebního práva. Mám takový nejasný pocit, že paní ministryně by nebyla paní ministryní. Možná by totiž ani nebylo žádné ministerstvo práce a sociálních věcí.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od OnGe »

Invictus píše: 19. 4. 2019, 11:51 jako neřekl bych, že D.fens je konspirační web, myslím že to je pořád oldschool pseudo-pravdohledač, který svými názory rezonuje u lidí, kteří nejsou úplně dementní, ale zároveň nejsou dost chytří, aby dokázali odlišit cílenou manipulaci
Já bych souhlasil s tou první půlkou definice. Oslovuje lidi se stejným názorem (který konečně taky někdo řekne, potažmo dá prostor k tomu říct). Dělá to stylem "já mám pravdu a tady jsem vygooglil důkazy", přičemž klíčová je zpravidla (dez)interpretace. A taky patřičně zdůraznit, kdo je zmrd, vohnout a tak dále. To první je naprosto regulérní, to druhé a třetí z toho dělá žumpu. S inteligencí nebo neinteligencí kohokoliv ze zúčastněných to nemá co dělat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od OnGe »

Sadako píše: 19. 4. 2019, 12:03 Awww, článek od zakladatele libertariánského institutu.
...
tvl nvm, ale takhle libertariánské ideie nevypadají...

btw, nemáš link?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re:

Příspěvek od Sosacek »

Sadako píše: 19. 4. 2019, 12:03 Awww, článek od zakladatele libertariánského institutu.
Řešení vychází z jednoduchého předpokladu, že rolí státu není vykrmovat své líné či neschopné občany za peníze těch snaživějších a schopnějších. Jistě, nikdo nechce, aby někdo musel bydlet na ulici a vybíral popelnice. Nicméně dávky, tedy dary, by měly být nahrazeny půjčkami. Dostal ses do problémů a nikdo ti nechce pomoci? Můžeš dostat půjčku. Až se zvedneš, vrátíš. Ale za dluh ručíš svým majetkem. Protože ten, kdo má majetek, nemusí natahovat ruku. Nelíbí se ti žít v chudobě? Snaž se.
...
Nabízí se tedy otázka, zda ty, kteří se neumí postarat sami o sebe, nevyloučit z rozhodování o společných věcech, zda je nezbavit volebního práva. Mám takový nejasný pocit, že paní ministryně by nebyla paní ministryní. Možná by totiž ani nebylo žádné ministerstvo práce a sociálních věcí.
Ayn Rand by tleskala.

A pak by posla na podpore $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

OnGe píše: 19. 4. 2019, 12:09 tvl nvm, ale takhle libertariánské ideie nevypadají...
btw, nemáš link?
No já mám dojem, že zdejší libertariáni se projevují většinou nějak takhle.
Článečki: http://dfens-cz.com/ocima-libertariana- ... e-uchylna/
Sosacek píše: 19. 4. 2019, 12:13Ayn Rand by tleskala.
A pak by posla na podpore $D
Jo, přesně na ni jsem si vzpomněla.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Re:

Příspěvek od Resurrection »

Sosacek píše: 19. 4. 2019, 12:13 Ayn Rand by tleskala.

A pak by posla na podpore $D
V tom lepsim pripade. Takhle to zacinalo asi pred sto lety taky, zejo. Mas tu lidi co jsou pro X uzitecny a pak ty ostatni. No a otazka je, co s nimi? Nazory se ruznili od tech vyradime je z rozhodovani pres odsuneme je kamsi az po proste je zabijeme. A vzdycky to bylo o tom, co ta vetsina jeste zkousne. Jak vsichni vime, zkousne prekvapive mnoho. Co jsem tak naznal, pro lidi co se k nejake verzi tohohle hlasi je prozreni jen a pouze situace, kdy se jim nebo nekomu jim blizkemu neco realne prihodi - nic jineho zrejme proste nefunguje. A nejspis ani tohle neni 100 %. Byt zazit si to na vlastni kuzi by skoro byt melo.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ono je tohle imo spíš něco na způsob náboženského/ideového přesvědčení, tam nemá racionalita moc místo.
Viz Weberova Protestanská etika a duch kapitalismu, kde dává do souvislosti vznik a rozmach kapitalismu na Západě s rozmachem protenstanských hnutí, zejména příšerného kalvinismu a hlavně teda Luthera.

EDIT: Koukám, že to je i online. http://xroads.virginia.edu/~HYPER/WEBER/toc.html
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Pieta »

Resurrection píše: 19. 4. 2019, 15:09Co jsem tak naznal, pro lidi co se k nejake verzi tohohle hlasi je prozreni jen a pouze situace, kdy se jim nebo nekomu jim blizkemu neco realne prihodi - nic jineho zrejme proste nefunguje. A nejspis ani tohle neni 100 %. Byt zazit si to na vlastni kuzi by skoro byt melo.
Lidi jsou schopný sami sobě odpustit kde co.
Viz ty příběhy US doktorů, co dělají potraty, a čas od času jim tam přijde nějaká paní od konzervativců, že v jejím případě to je něco úplně jiného a ona to nutně potřebuje... A pak se případně o týden pozdějš znovu objeví před jejich klinikou a skanduje, že by to tam měli zavřít, protože to je vražda.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Re:

Příspěvek od ilgir »

Resurrection píše: 19. 4. 2019, 15:09
V tom lepsim pripade. Takhle to zacinalo asi pred sto lety taky, zejo. Mas tu lidi co jsou pro X uzitecny a pak ty ostatni. No a otazka je, co s nimi? Nazory se ruznili od tech vyradime je z rozhodovani pres odsuneme je kamsi az po proste je zabijeme. A vzdycky to bylo o tom, co ta vetsina jeste zkousne. Jak vsichni vime, zkousne prekvapive mnoho.
Máš pravdu. Ale bacha, úplně stejnou argumentaci používá Vácha proti eutanazii, a to je přece fuj fuj zpátečník a tmář.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Depresárium

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jerson píše: 19. 4. 2019, 07:01 To že tolik lidí s odlišnými názory kritizuje
a shazuje stránku, autora nebo mně, ani by četli odkázaný článek a vyjádřili se k němu posouvá můj depresivní pocit na novou úroveň.
Tak on třeba Zeman nebo Okamura taky občas omylem řeknou něco, co není lež, ale přesto jejich výrokům nemá moc smysl věnovat pozornost. D-Fens je dost známý web a citovat ho se ve slušné společnosti moc nenosí.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Argonantus »

Invictus píše: 19. 4. 2019, 11:51 jako neřekl bych, že D.fens je konspirační web, myslím že to je pořád oldschool pseudo-pravdohledač
OnGe píše: 19. 4. 2019, 12:06 Já bych souhlasil s tou první půlkou definice. Oslovuje lidi se stejným názorem. Dělá to stylem "já mám pravdu a tady jsem vygooglil důkazy", přičemž klíčová je zpravidla (dez)interpretace.
A taky patřičně zdůraznit, kdo je zmrd, vohnout a tak dále.
To první je naprosto regulérní, to druhé a třetí z toho dělá žumpu. S inteligencí nebo neinteligencí kohokoliv ze zúčastněných to nemá co dělat.
+1
Tohle je hodně výstižné kooperativní shrnutí.

A taky je strašně výstižná ta alter-ego figura z filmu Volný pád, která přednasraně putuje světem k vlastní zkáze, kterou nelze nijak a ničím odvrátit. Autopr webu přesně stejně nenávidí svět, nenávidí kohokoli a cokoli, a taxuje lidi vlastními docela chytlavými a docela nenávist šířícími nadávkami, které zaplavily po jeho příchodu RPG forum jako požár a už jsme se toho nikdy nezbavili.

Je dost zoufalé takto vidět svět, a je ještě zoufalejší takového člověka vzít za velkého učitele, protože jeho trasa je od začátku jasná.
Volný pád.

Kdyby napsal, že "měření rychlosti nesnižuje množství nehod, proto a proto", byl by to věcný názor. Správný, nesprávný, ale názor. Ono je to ale celé psané v tom vidění světa jako spiknutí proti autorovi. Měření rychlosti je určitě špatně a určitě je to schválně, aby to autorovi ublížilo.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Dezinformační weby

Příspěvek od Sosacek »

Mereni rychlosti nemuze byt spravne, kdyz pointou statu je obirat ty schopne, chytre, pracovite (tj. moralne dobre) na ukor tech neschopnych, hloupych, linych (tj. moralne spatnych).

Nic co dela stat nemuze byt spravne, kdyz pointou statu je obirat ty schopne, chytre, pracovite (tj. moralne dobre) na ukor tech neschopnych, hloupych, linych (tj. moralne spatnych).

Ve svete dfense je jakakoli vec, kterou dela stat, je nevyhnutelne, inherentne, principielne spatna.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti