Ingredience

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Ingredience

Příspěvek od zyt »

Ahoj kluci. Tady by jsme se, jak už název napovídá měli domluvit na ingrediencích pro letošní kuchyni.
Johnjarik navrhuje:
-- Směrová růžice
-- Mezi proudy
-- Anděl - Ďábel
-- Koruna
(byla použita v roce 2010)
-- Poslední indián

Já navrhuju:
--Jádro
--Inspirujte se textem nějaké české/slovenské písně.
--Hra se odehrává v alespoň dvou odlišných rovinách. Mohou být oddělené časem, prostorem, nebo tématem/žánrem kterým se zabývají. Podmínkou však je, že dění v jedné bude mít vliv na druhou.


Dále pak navrhuju aby bylo téma, které bude pro všechny jako sjednocující hlavní ingredience. Mělo by být ale dost volné, kupříkladu "Nová éra"

S obrázkovými ingrediencemi prozatím nepočítám, nezdá se mi totiž, že by na ně byli nějaké zvlášť pozitivní ohlasy.

Co vy na to, nápady připomínky?
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od johnjarik »

Stezejni tema by mohlo byt:

Půlnoční zatmění měsíce
Ztráta signálu
Převrácená polarita

Nejak se tesim na neco z Matrixu nebo z cestovani :)
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: Ingredience

Příspěvek od zyt »

Zamlouvá se mi nejvíc převrácená polarita. Ostatní mi přijdou příliš konkrétní=omezující. Měli bychom zůstat u abstrakce, abychom tvůrce moc nesvazovali.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

necital som vase navrhy a hned pisem svoje

Zverokruh
21.12.2012/Posledny den ludstva
Banka
Prales
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od johnjarik »

Aljen píše:necital som vase navrhy a hned pisem svoje

Zverokruh
21.12.2012/Posledny den ludstva
Banka
Prales
Což místo BANKA dát ingredienci Hotovost?
Místo Zverokruhu dát jeden konkrétní zodiakální prvek - třeba Střelec.

Chtěl bych bojovat za Směrovou růžici :)

Což kdyby každý z nás vybral 2 ingredience?
Za každou použitou nad 3, by účastníci dostali prémiový bod celkovém v součtu. (to sice patří do Hodnocení, ale tady teď reaguji) :)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

Pridavam dalsiu ingredienciu

Zrkadlo

Hehe

prave na zverokruhu sa mi paci ze sa da pouzit milionom sposobov
Daju sa definovat vlastnosti podla charakteru jednotlivych znameni, riesit zaujimave srandy pri ich kombinacii a tak.
Tiez je to u mna spojene s osudom a tomu ako sa mu vyhnut

Co je nieco co mi napadlo ako speci ingrediencia v style Zytovo dvojsveta:
Hraci na zaciatku hry urcia ako postavy zomru - osud ktory ich nevyhnutelne stretne a pocas hry sa budu snazit tento osud naplnit
(Aby na zaciatku bolo urcene ze postavy umru - definitivne a nevyhnutelne). Moze to byt hra zo zahrobia alebo o konci sveta alebo v style Final Destination... zaujimalo by ma akoby sa stym autori popasovali

A chcel osm aj apokalypticke hry podporit tym 21.12.2012 ked uz sme to mali minuly rok a prezili sme to ;)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

Dohodnime sa kolko max ingrediencii bude. Nechce sa mi robit prieskum ako to bolo v minulych rocnikoch alebo v inych sutaziach.
Chce sa to niekomu?

Mne zatial vyhovuje tak 5-6 a 1-2 nejake specialne pravidlo ci uz na mechaniku alebo ducha hry

Zabudol som na najpodstatnejsiu ingredienciu!

Ta tam proste musi byt a navrhoval som ju uz x rokov dozadu

ZOMBIE!

:DD

must must must
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: Ingredience

Příspěvek od zyt »

johnjarik píše:
Aljen píše:necital som vase navrhy a hned pisem svoje

Zverokruh
21.12.2012/Posledny den ludstva
Banka
Prales
Což místo BANKA dát ingredienci Hotovost?
Místo Zverokruhu dát jeden konkrétní zodiakální prvek - třeba Střelec.

Chtěl bych bojovat za Směrovou růžici :)

Což kdyby každý z nás vybral 2 ingredience?
Za každou použitou nad 3, by účastníci dostali prémiový bod celkovém v součtu. (to sice patří do Hodnocení, ale tady teď reaguji) :)
Peněžních ingrediencí bylo v minulosti už dost.

Dávat prémiové body za počet využitých ingrediencí nad minimum není dobré. Hlavní je kvalita jejich využití. Tvůrci jsou často schopni napasovat ingredience na hotovou hru, nebo je tam zapojit ale naprosto nevýznamným způsobem.
Příklad za všechny: V minulém ročníku byla ingredience "list". Nekra ji využila tak že řekla "Na list papíru se píše." Crowen ho využil taky slabě, když napsal, že pomocí listů různých stromů jsou označeny nějaké věže. Kdyby byla ingredience "hvězda", tak by ty věže byli označeny různými souhvězdími a na hře by to vůbec nic nezměnilo.
Aljen píše:Pridavam dalsiu ingredienciu

Zrkadlo


Hraci na zaciatku hry urcia ako postavy zomru - osud ktory ich nevyhnutelne stretne a pocas hry sa budu snazit tento osud naplnit
Zrcadlo se mi líbí
Ta mechanická ingredience taky. Mohla by se třeba zmírnit na to že hráči postavám určí osud ať je jakýkoli, ne jen smrt, ale to je jen nápad.
Aljen píše:Dohodnime sa kolko max ingrediencii bude. Nechce sa mi robit prieskum ako to bolo v minulych rocnikoch alebo v inych sutaziach.
Chce sa to niekomu?

Mne zatial vyhovuje tak 5-6 a 1-2 nejake specialne pravidlo ci uz na mechaniku alebo ducha hry

Zabudol som na najpodstatnejsiu ingredienciu!

Ta tam proste musi byt a navrhoval som ju uz x rokov dozadu

ZOMBIE!

:DD

must must must
Dal bych pět slov, s tím že musí být využita tři. A tři ty složitější zadání z nihž stačí použít jednu.

Co kdybychom každý navrhl dvě slova a nakonec jsme společně jedno z těch šesti vyřadili(Pět by jich bylo proto, aby se u všech her alespoň jedna ingredience shodovala.)

A ještě se musíme shodnout na tématu celé soutěže!!!

Takže zyt:
--Jádro
--Prales
Téma: Nová éra
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

Mohla by se třeba zmírnit na to že hráči postavám určí osud ať je jakýkoli, ne jen smrt, ale to je jen nápad.
Moze byt. Prvotna idea bola aby to bola "negativna vec" nieco s cim od zaciatku budu musiet hraci pracovat - nieco co je v podstate opak standartneho pristupu "Stanem sa najvacsim buchacom, bohacom, zvodcom, carodejom, mafiozom"

Hlavní je kvalita jejich využití.
To sa ani neda dostatocne podtrhnut. Treba to dat najavo ze vlazne pouzite ingrediencie - presne take ktore su zamenitelne za hocico ine (dobre priklady) nebudu ziadne body.
Kuchyna je prave o pouziti ingrediencii a nie o nejakom dofarbeni niecoho uplne ineho.
Skoricova torta a torta s velkym Š nastriekanym citronovou slahackou je nieco uplne ine.

Urcite by som podporil zmysluplne vyuzitie viacerych ingrediencii a to by som aj pri vyhlaseni zdoraznil.
3 je minimum, kto pouzije vsetky je king ... ale musi ratat s tym ze Hlavnu cenu ziska najlepsia hra a nie ta s najviac pouzitymi ingredienciami

Napada mi dalsie ocenenie:
Za Originalitu vo vyuziti ingrediencii

---
Co sa tyka temy, rezonuje vo mne prezitie roku 2012 - ktory mal byt posledny. A spolus tym aj numerologicka fascinacia nejakym terminom ... ktory sa nenaplnil.

Vzkriesenie noveho letopoctu.
Postapokalypsa
Porazka kamenneho kalendara
Velke ocakavanie
Osud a jeho milenka
Posledna sekunda (favorit)
Prva sekunda PO (druhy favorit)
(to uz cisto sam seba brainstormujem)

Moje ingrediencie:
Zverokruh
Zombie (verim ze sa da pouzit najrozlicnejsie a nielen prvoplanovo monsteracky.)

Na teme sa este dohodneme ked podumame a poreflektujeme spolu
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od johnjarik »

Ja k tomu 21.12.12 mam asi nejaky vnitrni odpor.
Jsem rad, ze ten termin uz nemusim v zivote slyset (a to kdekoliv). a vy to vytahnete jako BEST of BEST? to mi delate naschval :(

Ten Zverokruh bych podporil. Ty Zombie bych asi ja sam osobne nepouzil. Neb mi to prijde jako strasne klise. Pouziva to kazda druha knizka, hra, apod. Ja doufal v neco vic originalnejsiho.
Ale je to tvuj nazor.

Ja osobne tedy navrhuji jako ingradience
Elektrické obvody (doufam v trochu sci-fi prostredi)
Směrová růžice (tady bych se tesil na pouziti ve stretnutich - kdo by to tam dal, mel by u mne male +)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

Nuz pre mna ma Apokalypsa specialne miesto a Zombiekalypsa este specialnejsie (pisal som aj clanok do nejakeho Drakkaru na tuto temu sa mi vidi)
Zombie hier je prilis malo proste (Ok poznam asi 5) :) a tema je podla mna perfektna
Cakam ako originalne zombie dokazu pouzit (a to nielen prvoplanovo ale trebars aj ze konzumerizmus a sedenie pred telkou je zombiovitost, alebo kadejake ine formy stadovitosti)
V kazdom pripade ... ano je to moj nominant

Verim ze sa s tym da skvele popasovat.
Inak smerova ruzica je to co je na mapach? S.J.V.Z
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od johnjarik »

Tak tak
http://www.rozhlednyunas.cz/index/ruzice.gif

Verim, ze se da pouzit v systemech d8 jako mechanika.

K tem Zombiim. Asi by mne dokazal potesit system, kde na zaklade snezeni cloveka (jineho zombieka) prebiras nejakou jeho vlastnost (schopnost). Vtip by byl v tom, ze jednu svou ztratis, ale DRIVE nez vis, ktere tvuj obed mel.
Kdyz vim, ze jim pravnika, tak se muzu naucit pravnicinu, ale co kdyz to byl mistotoho herec? :D
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

myslite ze.7 ingred by bolo moc
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od johnjarik »

7 je moc.
Jedine, ze bychom to udelali spravedlive. Tak trosku jako svata trojice.
Kazdy zada 2 ingredience a 1 systemovou :)
Cimz vznikne balik 6+3 :)
A vubec nejvic cool by bylo, aby si kazdy ucastnik musel vzit jednu ingredienci od kazdeho porotce :)

(to hodnoceni)
My mame na kazdeho ucastnika 20 bodu. + muze ziskat az 6 bodu za premiove ingredience (otazka ale zni, jak je dovede zakomponovat - myslim, ze to tak dobre nepujde, takze pak bude ztracet).
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Ingredience

Příspěvek od Aljen »

Hmm Gamechef ma iba 4 ingrediencie
Ibaze predsalen sa zide do stovky hier a par peral sa tam uz najst da
Pri malom mnozstve ingrediencii sa obavam ze budu pouzite "tak aby boli".

7 je vela no jo
obmedzenie jedna ingrediencia od kazdeho porotcu sa mi vidi dost zvazujuca lebo uz urcujeme konretne kombinacie - aj ked ich je dost

dohodnime sa teda na piatich. Kazdy z nas da 1 a zvysne dve sa dovodneme postupnym vylucovanim.
Kazdy porotca prideli body 1,2,3 ingredienciam ktore zostanu a 2 s najvacsim poctom bodov vyberieme.
Ok?

Spravim sumar ingrediencii teda (vyberte ktoru z dvojice preferujete):
Aljen: Zombie
Zyt: Jadro/Prales
johnjarik: smerova ruzice/elektricke obvody
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti