[2008] Zbornik?

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.

Zbornik?

Ano!
3
75%
Nie!
0
Žádná hlasování
Netusim!
1
25%
 
Celkem hlasů: 4

Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

[2008] Zbornik?

Příspěvek od Peekay »

Len ma tak napadlo, ze by mohlo byt zaujimave zobrat vsetky prispevky a v graficky jednotnej (printer-friendly) podobe z nich spravit PDF zbornik, akoze "Pohlad do Kuchyne 2008". Pravdepodobne az potom, ako budeme mat vitaza (nech sa moze primerane oznacit).

Nazory, komentare, osobne invektivy?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbornik?

Příspěvek od Pieta »

Peekay píše:Nazory, komentare, osobne invektivy?
Debile!

Totiž, chtěl jsem říct, že to vůbec není špatný nápad. Ale ještě jsem neměl čas nahlídnout do nabídky, takže nevím, jak moc jsou jednotlivé kousky zveřejnitelné a jak moc by chtěly přepracovat.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Of course!

Poskytujem svoje zalamovateľské služby Scribusu, keď mi dodáte grafické udělátka a návrh layoutu. Keďže to má byť printer-friendly, tak by tam boli maximálne nejaké postranné obrázky, číslovanie strán, možno jednoduchá obruba stránky alebo nejaký postranný pruh...

A aby v tom zase nemal prsty Krutovládca Markus!!!! :-)= O-)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Hej, super nápad!

Uvedl bych vždy příspěvek (v pořadí od 1. k poslednímu), za ním hodnocení a komentáře porotců.

Jen nevím, co s designem. Zachovat designy autorů - tj. strašný chaos, nebo to nějak sjednotit? Nebo to nějak sjednotit, ale nechat každé hře jisté "osobité" prvky (např. nadpisy jiným fontem)? Hmm... designér to bude mít težké.

Jelikož se přihlásil Joe, nebudu blbec, abych se mu to snažil sebrat. Joe, máš práci. $D Ale s radostí budu radit, nebo přispěju návrhem designu. 8)

Ale určitě to bude chtít konzultovat s autory. Viděl bych to tak, že navrhneme nějaký design a zeptáme se, jestli s ním souhlasí, příp. co navrhují za změny.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Osobně bych sborník nedělal - každá ta hra je individuální a osobně se domnívám že to jak to je teď - tedy jeden článek s linkem každé hře, je ideální.

mimo jiné právě kvůli desingu - buď zachováte desing autorů, nebo ho sjednotíte, ani jedna varianta není vpodstatě dobrá.

Co by se udlat dalo je třeba zipovaná složka obsahující PDFka všech her plus PDFko s komentáři...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Napadla mě ještě jedna věc - kompletovat všechny hry do jednoho sborníku by mohl být problém, už jen kvůli tomu, že vzniklá monstrozita by měla přes 100 stran... a dělat design by bylo peklo.

No...

takže jsem si řekl, že na Slezině se u příležitosti vyhodnocení připraví speciální stůl RPG Kuchyně někde v rohu. Položím na něj vytištěné kopie všech her - od každé hry 1 kopii (po Slezině si je nechám). Plus bych udělal brožurku s hodnocením, ty by se vytiskly třeba tři kopie. Brožurka by měla nějaký pěkný design, hry by v ní byly seřazeny podle konečného pořadí a byla by tam vždy jednostránkové (nebo půlstránkové) představení té hry + hodnocení + komentáře porotců.

Šlo mi o to, aby všechna hodnocení ke všem hrám byla v nějaké příjemně čitelné podobě, přičemž webový článek s 88 hodnoceníma (8 porotců x 11 her) za příjemnou podobu nepovažuju. Také bych chtěl mít hodnocení k volnému přečtení na Slezině, takže brožurka je přirozený závěr.

Kromě hodnocení by to mohlo pomoci s výběrem zajímavých her pro lidi, kteří nechtějí pročítat všechny soutěžní příspěvky - takhle si budou moct přečíst krátkou anotaci, pokud je zaujme, tak i podrobnější hodnocení, a případně celou hru.

Názory?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tohle je rozhodně výbornej nápad, jak užitečností tak poměrnou nenáročností.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů