[2008] Sekce pro vaše potěšení

Archiv z tajných sekcí porotců pro přípravu RPG kuchyně. Všechny ročníky jsou v této jedné sekci.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

No, veď práve preto som chcel vidieť pokope pravidlá pre porotcov. Čo je na RPG.sk v sekcii Pravidlá je:

Porota a hodnocení
Hry budou hodnoceny podle následujících pěti kritérií. Porotci mohou v každé kategorii udělit 1 až 3 body. Po součtu všech bodů od všech porotců se utvoří konečné pořadí her.
  • *Kategorie 1.: Atmosféra a celkový dojem - Čistě pocitové hodnocení založené na dojmu z atmosféry, herního světa, prostředí, působivých prvků, atd.
    *Kategorie 2.: Hratelnost - Souhrn různých prvků hratelnosti. Patří sem použitelnost a intuitivnost pravidel, zábavnost hry a v neposlední řadě i znovuhratelnost (okouká se hra ze jediný večer, nebo se dá hrát opakovaně a pokaždé jinak?).
    *Kategorie 3.: Originalita - Nakolik je hra nová a inovativní a nakolik jde jen o zkopírování existujících myšlenek či postupů?
    *Kategorie 4.: Ucelenost a srozumitelnost - Formální stránky textu, autorova schopnost vysvětlovat, nápomocnost a kompletnost doprovodných textů. Pochopí hru každý, nebo jen ten, kdo zná 20 jiných systémů? elikož někdo možná odevzdá nedokončené či nedopsané hry, patří sem i dokončenost.
    # Kategorie 5.: Využití ingrediencí - Jakým způsobem naložil autor s ingrediencemi? Působí přirozeně, nebo strojeně? Jsou důležitou součástí hry, nebo jen okrajovým prvkem?
Hry budou hodnoceny čistě na základě přečtení. Bylo by pěkné je doopravdy otestovat, ale na to bohužel není čas. Do hodnocení se nijak nepromítá libozvučnost, poetičnost a literární kvalita textu (vyjma pochopitelnosti) - jde koneckonců o soutěž v designu, nikoliv tvůrčím psaní.

Z toho som vychádzal...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Aha.

Takaze tam neni individualni hodnoceni? pff. Toe vopruz. Individualni hodnoceni (nebo take "celkovy dojem") mi prijde jako dost zakladni.

Coz je ten duvod proc jsem se neozval -- nenapadlo by me, ze tam nebude.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Tak napiseme PMku Markusovi, vydrz... :-)=
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ale je DOVOLENO mit vic nez tri ingredience, ne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Sosacek píše:Ale je DOVOLENO mit vic nez tri ingredience, ne?
Ved na to som prave zvedavy...

Co som pozeral original Game Chefu, tak tam je uvedene pouzite tri z tychto piatich ingrediencii...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ano, ale v nasich pravidlech nic takoveho neni, je tam "tri" nikoli "pouze tri" nebo "alespon tri"
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Suhlas.

Potom uz ostava len argument "snahy o natrieskanie vsetkych, lebo si tym polepsim" na ukor kvality...

A k tomu mi prave chyba zmienka v pravidlach o osobnom hodnoteni porotcov.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Hele, v oficialnich nezjednodusenych pravidlech by Markus je "alespon tri". Hotovo.

Jinak, osobni hodnoceni se da asi propasovat do "atmosfera a celkovy dojem".
1. Atmosféra a celkový dojem. Čistě pocitové hodnocení. Coolovist, parádnost, suprovitost hry. Jak se vám líbí? Jak moc máte chuť si ji zahrát?
2. Hratelnost. Porotce na základě svých herních zkušeností posoudí, jak by se hra asi hrála. Zážitek ze hry, znovuhratelnost, uchopitelnost, věci jako "příliš mnoho pravidel, že by hráči nedělali nic jiného, než listovali knihou", případně "příliš málo vodítek, takže bych nevěděl, co mám dělat", případně "je to fajn, ale po jednom zahrání by se to omrzelo".
3. Originalita. Samovysvětlující. Jak moc inovativní hra je, příp. nakolik recykluje staré myšlenky. Záleží hodně na osobnosti porotce, ale to se nedá nic dělat.
4. Ucelenost a srozumitelnost. Formální stránky textu. Jak moc je hra dokončená, je kompletní? Odevzdal autor nedokončenou hru? Na jaké úrovni jsou vysvětlující texty? Pochopí to i lidi, co nehráli 42 jiných RPGček? Chtělo by to víc se rozepsat? A nebo naopak - ztrácejí se důležité věci pod záplavou balastu? Přehlednost, organizace, rozdělení na kapitoly, a takové ty věci.
5. Využití ingrediencí.
Myslim ze osobni hodnoceni ("celkovy dojem") tam nejak je. Bych mozna atmosferu trosku presoupnul do hratelnosti (protoze hratelnost a atmosfera spolu hodne souvisi) a v tom prvnim se zameril na celkovy dojem ... a je to :) beze zmeny pravidel.

mimochodem, Joe, dluzis mi odpoved na pmku :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zdar...

použijte alespoň 3. Jdu to doplnit do článku. Použití více než tří ingrediencí můžete snadno zohlednit v kategorii 5 - využití ingrediencí. Jinak předčasné odevzdání se nehodnotí, přijde mi to dosti pochybné. Prostě podmínky stojí "odevzdejte do neděle", nikoliv "čím dřív odevzdáte, tím víc budete mít bodů".

Osobní hodnocení je kategorie 1 - Atmosféra a celkový dojem. Zde je protor k zohlednění toho, jak se vám hra líbila, jaký z ní máte pocit.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Sosacek píše: mimochodem, Joe, dluzis mi odpoved na pmku :)
Mas ju tam ;)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Myslim ze je dobre, ze tam je ta diskusi. Jak si vsichni rikaji jak daleko s tim jsou, mam dojem ze se navzajem popohani kupredu.

Myslim, ze je na co se tesit 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Oficiálna otázka - môže jedne človek prispieť do súťaže viacerými hrami, alebo len jednou?

Originál má obmedzenie na jednu hru, ako to dáme my?

Ja osobne by som bol za jednu.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bazi
Příspěvky: 267
Registrován: 10. 11. 2004, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi »

Jak to ted napsal bubak - jsem prilis liny na to, abych povolil vic prispevku na osobu
When everything goes bad, it suddenly comes Inverse!
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jednu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Já bych se proti víc nebránil, když někdo má takový nápady, klidně bych mu popřál. Ale zdá se, že jsem menšina.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Zákulisí RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti