[Poison'D] Shiver me timbers!

Plánování a organizace jarní Sleziny. Jaj!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Poison'D] Shiver me timbers!

Příspěvek od Markus »

Obrázek

V tomto roce našeho Páně 1701 skončila krvavá kariéra kapitána Jonathana Abrahama Pallora, přezdívaného Sirnatý Jack. Nezemřel na šibenici, nesešel mečem, nebyl rozstřelen vedví kanónem. Byl skolen jedem, který mu zákeřně podal jeho vlastní kuchař, vrah najatý samotným Králem.

...

Chytili jste Toma Reeda, zabijáckého kuchaře, a vytáhli jste ho na palubu. Zmítá se, plive a všechny vás proklíná. Prý už jste dávno mrtví - nemáte kapitána, nemáte zásoby, do šalupy vám teče a na obzoru už jsou vidět plachty The Resolute, válečné frigaty jeho veličenstva.

Co děláte?


Obrázek

Poison'd je zbrusu nová pirátská RPG hra, kterou si můžete přečíst i v českém překladu! Je fakt dobrá, takže bych to být vámi udělal.

O co jde - jak bylo řečeno, Poison'd je hra na piráty. Ale pozor! Neočekávejte žádné odlehčené dobrodružství ve stylu Pirátů z Karibiku. Naopak. Poison'd pojednává o pirátech, jací skutečně byli - zlí, brutální hrdlořezové a zločinci. Ne nadarmo nese hra označení "pro dospělé". Doslova se totiž hemží silnými tématy, násilím, brutalitou, sexem. Je to prostě takový simulátor pirátského života.

Okolo čeho se bude točit příběh? Tak zaprvé, jak jste si mohli přečíst v úvodu, vaše loď momentálně čelí několika krizím a vy jako členové posádky byste je asi měli řešit. Zadruhé, máte nějaké osobní ambice (někoho pomstít, zabít, podvést, ošukat...). Zatřetí - máte závazky k ostatním členům posádky. Někomu něco dlužíte, někdo dluží něco vám, atakdále. A všichni jste na jedné lodi s asi 80hlavou posádkou.

Stručně řečeno - pokud se vše povede, mohla by se hra zvrhnout v jakési tarantinovské drama ve stylu Gaunerů (Reservoir Dogs), trošku okořeněné loupením a drancováním. Ale určitě nepůjde o hledání skrytých pokladů na Ostrově lebek a odlehčené šermovačky v ráhnoví...

Systém je myslím velmi povedený, ale pro člověka zvyklého na klasické hry může působit trochu nezvykle. Zkrátka a prostě jde o "dějový" systém, který neslouží k vyhodnocování činností, ale místo toho vám kecá do děje a poskytuje mantinely k utváření herních situací a konfliktů. Stejně tak hra nemá žádné předpřipravené dobrodružství - prostě utvoříme konfliktní postavy, hodíme je do konfliktního prostředí a uvidíme, co z toho vznikne.

Hra stojí a padá na aktivitě hráčů, kteří mají mnohdy protichůdné ambice a šlapou si navzájem na prsty. Pasivní hráči = nezajímavá hra. Vypravěč je zde staven do reaktivní pozice, nemá prakticky moc vtáhnout postavy do děje proti jejich vůli. Proto budu verbovat hráče, kteří dokáží hrát aktivně, tvrdě a mlátit ostatní spoluhráče po hlavě. :-)=

Hra se odehraje někdy, zcela neplánovaně a překvapivě, což také znamená, že neberu přihlášky a místo toho naverbuju posádku až na místě. Můžete maximálně vyjádřit zájem a doufat, že si na vás při verbování vzpomenu :-)= Maximum je 5 hráčů, minule jsme hráli v sedmi a byl to bordel.

Arrr!!!
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Vyjadruju zajem a doufam...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

já já já já... ne že mi já jako minule zkřížíš s něčim k čemu jsem se už přislíbil (Střepy snů a Jersonovka) :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ak by vydalo, co sa blokov tyka, velmi rad by som sa zucastnil.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6890
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Příspěvek od Antharon »

ja som ho vyjadril už dávno!!!!!
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Pick me! (velmi vysoka priorita :roll: )
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kin »

Hrozně rád bych se zůčastnil pokud by byla možnost... .)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Já dávám doporučení. Na minulé slezině jsem si hru moc užil a myslím, že RomiKova věta: "To by na mym místě udělal každej" se mi zaryla do paměti velmi hluboko.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

Děkuju Markusovi a všem pirátským psům za hru. My negři vás nakonec stejně dostanem!

Peekay, ty jsi pořizoval audio záznam, myslím. Můžeš poskytnout? PM. Dík.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Kvalitne to bolo, aj napriek podivnostiam v pravidlach a zlahka antiklimatickej jednoduchosti, s akou sme zamietli anglicku fregatu. Vdaka vsetkym!

A celkom ma tesi, ze som prakticky demonstroval mylnost Sirienovej teorie o nehratelnosti moralnej postavy v Poison'd $lol$
Quasit píše:Peekay, ty jsi pořizoval audio záznam, myslím. Můžeš poskytnout? PM. Dík.
Uz to tam mas... vsetci ostatni ucastnici, co mate o zaznam zaujem, ohlaste sa.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen »

Bola to dobra hra, napriek tym zvlastnostiam v pravidlach. Postavy boli podla mna naozaj farbiste s prepracovanym backgroundom (pripomeniem svoje Ruhaniex2) - skoda ze nejak neprislo k serioznej konfrontacii medzi postavami.

Asi to bude tym ze pravidla pre boj su prilis jednoduche, takze tento system socialnu interakciu nijak zvlast nepodporuje
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti