Hraní: Probuzení do chladu

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

Charles píše:Pokud jde o ta tajemství, jen pozor na to, abychom nepořišli na to, že se všichni tři
Co to udelat postaru a nechat to zmoderovat vypravece:o) ? Staci abyste mi napsali soukromou zpravu a ja uz zaridim aby se vam to neprekryvalo.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Charles »

Vypravěč, vidíš, na toho bych málem zapomněl. :wink:
Ale ten to tady, myslím, nestíhá ani číst, natož moderovat. $P
Jinak samozřejmě: "Sir, yes, sir!"
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

Charles píše:Ale ten to tady, myslím, nestíhá ani číst, natož moderovat. $P
To se ti jen zda :wink:
Ale je fakt ze jsem se tento tyden musel venovat jinym vecem a tohle bude az v unoru, takze neni kam spechat.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

Tak jsem to vsechno prosel, shrnul jsem si to do dokumentu, zacal si delat vlastni poznamky a pomalu tu hru pripravuju.
Dost se mi libi ty postavy, jen mi jeste chybi ta Charlesova. Neprochazel jsem podrobne sramy a hodnoty apod. na to se jeste mrknu pozdeji, jestli jsou vhodne navrzene a jeste sem napisu.

Co se lokaci tyce, tak se mi taky hodne libi, zkusim se zamyslet jeste o nejake dalsi originalni, ktera by vas mohla prekvapit:o)
klidne muzete jeste dalsi lokace pridavat ale v tuhle chvili uz nedokazu zarucit, ze vsemi projdeme, protoze na hrani preci jen nebudeme mit tolik casu - ale budu se snazit.

Uz pokud mozno o moc vic neprohlubujte detaily, zvlast tajemstvi kolem tech vasich postav, at mam taky nejaky manevrovaci prostor.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Charles »

Omlouvám se, dal jsem hodně energie do dotahování Dietera s Pecanem a nějak mi nezbyla na tu moji postavu, až teď. Mám příliš mnoho cílů, takže to budeme muset ještě společně vhodně pročistit. A samozřejmě jsem otevřený jakýmkoliv úpravám v konceptu té postavy, které budou ku prospěchu hry nebo věrohodnosti. Nebojte se kritizovat, uvítám jakoukoliv pomoc s dotažením Stepehena do konečné podoby.

por. Stephen Chatkins

Koncept:
nadějný mladý muž, kterému válka zkazila život

Role:
Rebel – Důstojník – Veterinář

Stephen pochází z Yorkshiru a ten kraj miluje. Otec byl pouhý dělník a šetřil, aby Stephen mohl na studia vysněného zvěrolékařství. Kvůli tomu jeho sestra Susan nemá žádné věno a Stehen s ní měl dohodu, že z prvních výplat jí bude postupně její uskromnění splácet, aby se mohla vdát. Cítí to jako vážný závazek. Zdálo se, že dokonce bude moci splnit svůj slib s předstihem, protože se zasnoubil s Brigitte, dcerou bohatého obchodníka z Yorku, jejíž věno by je oba zajistilo. Jenže pak přišlo vylodění v Normandii a Stephen musel narukovat.

Hodnoty:
vlast, Susanino štěstí

V bitvě o Caen si kapitána Chatkinse všimli jako slušného střelce a přiřadili jej k průzkumným jednotkám. A potom už to šlo od špatného k horšímu. V Ardenách v zimním bivaku střežil jeho oddíl jeden z menších průsmyků a Stehen na hlídce usnul. Když jej probudil zvuk motorů, z chumelenice se vynořily tanky Němců a jeho kamarády ve spacácích drtily svými pásy. Všude byla krev. Podařilo se mu hodit granát na jeden z tanků a zatímco hořící Němci vyskakovali ven, Stephen unikl. Od té doby má noční můry. V nich jej kamarádi s vyhřezlými vnitřnostmi honí krvavým sněhem a volají, proč je nezachránil. Když konečně unikne, vběhne přímo do náruče hořícím a řvoucím mrtvolám Němců z tanku. Někdy v noci, když se probudí, tak věří tomu, že všechny ty hrůzy tam s ním opravdu jsou.

Bitvy v Porůří se Stehen účastnil s jiným průzkumným oddílem a zde si vysloužil nálepku „zbabělec“. Rozporoval rozkaz nadřízeného důstojníka, podle kterého měli vzít ztečí německé pozice. Upozorňoval na kulometné hnízdo, z něhož je mohli Němci kosit jako na střelnici. Velitel mu pohrozil vojenským soudem a útok proběhl. Bohužel pro Stephena na jeho slova nedošlo, protože šťastnou shodou okolností nebezpečné kulometné hnízdo zlikvidovala letecká podpora. Stehen byl pak pro zpochybňování rozkazu degradován.

Šrámy:
děsivé sny, punc zbabělce

Hájil se, že pouze navrhoval jinou taktiku a že se sám jako dobrovolník hlásil do skupiny, která by nejprve napadla kulometné hnízdo. Ale jenom to celé zhoršil. Prý aby dokázal svou loajalitu, byl přidělen na speciální misi pod velením jednoho z nejtvrdších plukovníků průzkumu. Dobytí tajné vědecké základny v budoucí ruské okupační zóně se zdařilo a tím se dostáváme k dnešní situaci. Protože Stephen má škraloup, je to on, kdo musí dělat špinavou práci – zejména velet jednotce, která vždy provází německého vědce přes Harz a zpět vede zajatce, které vybral pro svůj výzkum. Nejde ani tak o to, že to je nebezpečné, ale hlavně se z toho člověku dělá zle. A tak má Stephen stále častěji konflikty s velícím důstojníkem, čímž jenom potvrzuje svou pověst potížisty.

A aby toho nebylo málo, tak Stephen zradil i svou snoubenku Brigitte a sestru Susan. Místo aby se držel lehkých ženských, kterých je v poválečném Německu spousta, vyspal se v létě s počestnou německou vesničankou Helgou z vísky, kam chodívají na nádraží pro zajatce. A teď v zimě začíná být zcela jasné, že jeho neuváženost nezůstala bez následků. Helga očekává, že Stehen se o ni postará, že si ji dokonce vezme s sebou do Anglie. Stephen cítí zodpovědnost za své ještě nenarozené dítě a chce Helgu dostat prozatím alespoň k sobě na základnu, třeba jako kuchařku. Jenže vzít si ji? Zrušení sňatku s Brigitte, to by byl konec jakýmkoliv nadějím, že by se jeho sestra Susan mohla v dohledné době vdát. Helga zná anglicky sotva pár slov a Stephen ji začíná stále víc vnímat jako kámen na noze, který jej táhne ke dnu.

Cíle:
Zastaví umírání lidí v Dieterově výzkumu?
Zachrání vztah s Brigitte?
Postará se o Helgu a jejich dítě?

Poznámka:
Nechávám otevřené, jak je to se Stephenovými vztahy doopravdy. Možná si vybral Brigitte hlavně kvůli penězům (aniž by si to třeba sám uvědomoval) a ve skutečnosti se k němu mnohem víc hodí Helga, která je z podobných sociálních poměrů. A nebo naopak je Helga vychytralá bezskrupulózní žena, která se chce za každou cenu dostat pryč z nuzných poměrů poválečného Německa. Možná dokonce lže Stephenovi o dítěti a ono vůbec není jeho. Kdo ví. Stejně tak nemám pevně dáno, jestli Stephen není opravdu zbabělec. To by se mělo ukázat až v příběhu. Jisté je pouze to, že to není bezchybný hrdina.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Charles »

Tak přátelé, měli bychom začít domouvat termín, nebo se neprobudíme do chladu, ale akorát tak do letního vedra. Předběžně bych to viděl na duben. Co vy na to?

Jinak prosím Matouše o shrnutí, co ještě zbývá společně vytvořit, abychom pak mohli rovnou hupnout na hru. Už asi jen trailer, ne? To by nám mohlo pěkně vyplnit ten zbývající čas ... :P
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Armon »

Zdravím všechny po delší době,

probuzení do léta by určitě přijemné nebylo, to už je fakt moc vedro $P
Když se tak koukám na starší příspěvky, tak tam padl termín "víkend 19.2" - což tedy odpovídá už příštímu týdnu, což už asi nebude moc reálné... :cry:

S termínem v dubnu problém nemám, ale osobně bych spíš uvítal termín dřívější (březen, popř. už konec února...). Přeci jenom už máme skoro všechno k příběhu nachystáno. Na druhou stranu chápu, že mnozí z vás v tomto období můžou mít desítky dalších aktivit.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Armon »

Za sebe navrhuji tento termín: 5.-7. březen.
(ne bezrpostředně celý víkend, ale některý z těchto dnů).

Pokud přeci jenom dojde až na duben - dopředu říkám, že určitě radši první půlka, protože ke konci budu nejspíš mimo republiku.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Charles »

Copak o to, já příští víkend v sobotu můžu. Ale obávám se, že Matouš a Pecan by to potřebovali řešit s větším předstihem.

První víkend v Březnu budu v Plzni na jedné herní akci jednat o možnosti vydání své hry Senát a lid římský. Další víkend to budu chtít rodince vynahradit, takže nejbližší víkend, kdy bych v březnu mohl, je 20.-21.3., případně pak ten další.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Armon »

Charles píše: takže nejbližší víkend, kdy bych v březnu mohl, je 20.-21.3., případně pak ten další.
Nemám problém )
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

Ten termin je asi v pohode, zkusim s tim pocitat.
Posunout tuhle diskusi dal si davam do TODOlistu a zkusim tento tyden nebo o vikendu to zas nejak sesumirovat.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Charles »

Pecan s termínem 20.-21.3. taky předběžně počítá. Tak snad nám to tentokrát klapne. :wink:
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Erric »

Tak jsem to prosel a opravdu nam schazi uz jen trailer/upoutavka. Takze zkuste sem kazdy nasypat tak 2 sceny, ktere budou cool, budou v sobe nest nejaky silny moment, idealne zvrat, ale nebude jasne, ktere postavy konkretne se te sceny ucastni (kamera je bud nezabira, nebo je zabira jen z takovych uhlu, kde neni poznat o koho jde).

Udelal jsem si velky Doc dokument, kam jsem si to vsechno vykopiroval a postupne na tom zacnu stavet.
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Armon »

Zdravím přátelé,

naposledy jsme domluvili termín 20.-21.3. Je to už celkem zanedlouho - necelých 1č dní - proto bych se rád ujisitl, jeslti s tímto termínem skutečně můžeme počítat, ať vím, kdy si naplánovat cestu do Brna :wink: )
Čili jak jste na tom?

(Termín 20-21. by byl pro mě naprosto ideální; ten následující víkend už něco předběžně mám, ale v nejhorším bych to mohl oželet, že jste to vy , i když bych nerad $P )
Armon
Příspěvky: 74
Registrován: 16. 7. 2008, 20:10

Re: Hraní: Probuzení do chladu

Příspěvek od Armon »

Safra, nějak jsem úplně ignoroval Erricovu výzvu k napsání traileru...za chvíli musím letět a ani moc zrovna v tuto chvíli nehýřím nápady, ale večer něco přispěju.... $;)
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti