První veřejné hraní: GameCon 2009

Střepy snů jsou hra o lidech, kteří mají své sny a velké cíle a na cestě za jejich naplněním prožívají nezapomenutelné příběhy. Budete hrát o jejich úspěších a tragédiích, vaše postavy se budou muset každou chvíli rozhodovat, co je pro ně v životě důležitější.

Moderátor: Erric

Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

Já osobně bych se např. filmem nebo knížkou inspiroval jen lehce, někdo předlohu např. nezná, nebo mu nic neříká a buď by kazil hru ostatním, nebo by z ní naopak sám nic neměl.

takže zatím tu máme sci-fi humorně hororovou detektivku s mimozemšťany $D
Proč ne? :lol:

EDIT: i když, jak si to tak čtu, zatím by seděla akční sci-fi detektivka a napadá mě, že hororový prvek by mohli obstarávat mimozemšťani... Co vy na to?
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Chcete hrat spis vazne nebo spis vtipne? Protoze to je vec ve ktere tezko umim udelat pri hrani kompromis. Je mi jedno jestli to nebo to - ale kombinace obojiho mi pri hrani moc nefunguji.
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

tak to zaleží na ostatních, já osobně bych preferoval spíš odlehčenou atmosféru, ale pokud chcete 100% vážnost, není problém $;)
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Kazdopadne zatim:

Filmy mohou slouzit jako namet, ale pokud je ostatni neznaji, nebudeme na nich primo stavet. Muzeme si z nich vzit neco co se da dobre zprostredkovat ale to je tak vsechno.

Shodli jste se vicemene, ze to bude scifi detektivka. To povazujme za dane. Ted je otazka - jak moc scifi (jestli treba mnou navrhovani krotitele duchu, nebo startrack, nebo neco jako Blade Runner, nebo neco jako Matrix)
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

z toho co zmiňuješ, nejspíše Matrix, nepletl bych do toho vesmírné lodě a jiné planety... Mimozemšťaně, co se tam (možná) objeví, by mohli být první lidský kontakt s jinoou rasou, ať to je tajemný :)
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Zak
Příspěvky: 28
Registrován: 8. 6. 2009, 12:55

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Zak »

Já jsem pro Blade Runner. Preferoval bych spíše vážnější hru. Ale klidně může být i humorná.. je to jedno
Uživatelský avatar
Elissa
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 6. 2009, 17:35
Bydliště: Libušín
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Elissa »

No, nevím, anděle a démony bych nechala na Brownovi :) Ale líbil by se mi drsný emzácký detektiv a la Phil Marlowe (typický svým laxním přístupem k ostatním čtyřem pohlavím své rasy a věčným kroucením svých hmatových řas), kterého lidé povolávají k případům, se kterými neumějí hnout. :>;o)
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

Ano, Elisso, dokonaléé vyjádření mých tužeb :-)=
Souhlasím s tebou, zahrát si za skupinku emzáckých detektivů, která lidi nebera vážně, by mohlo být opravdu zábavné :D

EDIT: ten případ by mohl obsahovat (lehké) prvky nadpřirozena (sekta, duchové, magie...)
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Erric »

Takze z toho citim zachvev noir detektivni zapletky? Porad v tom neumim uchopit roli tech emzaku. Muzete me nekdo jeste vice navezt, jak to vlastne vidite?
mackan
Příspěvky: 54
Registrován: 13. 6. 2009, 21:31
Bydliště: Boskovice - Brno -Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od mackan »

Jsem pro hraní nevážné, odlehčené. Přece jenom stressu bude dost a taktez bude jednodussi pominout nedokonalou znalost pravidel (podle me by to vazne pojatou atmosferu nabouravalo):-) Jinak presny namet.. cokoli z toho, co tu zaznelo.)
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

Já jsem si představoval roli emzáku v tom, že by jsme za ně hráli, nebo by to byli pachatelé...
(příspěvek Ellisy to vystihuje...)
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Uživatelský avatar
Elissa
Příspěvky: 13
Registrován: 14. 6. 2009, 17:35
Bydliště: Libušín
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Elissa »

Určitě ne nic seriózního - toho snad ani nejsem schopna - ale představovala bych si nějakou tajemnou vraždu (zde by bylo možné se inspirovat Danem Brownem), se kterou "ubozí lidští červi" prostě nehnou. Takže za poslední peníze povolávají "mimozemskou partu hic", prostě ty nejlepší z nejlepších. Ale všichni víme, jaká je daň za genialitu - nesnesitelnost, arogance, přezíravost a sebejistota. Ta se ovšem ne vždy vyplácí ("teď vám ukážu, kdo tady umí střílet..." :wink: ).
Ještě lepší by bylo (což ovšem záleží na vypravěči), kdyby se nakonec ukázalo, že celá vražda (či jiný zločin) nebylo nic extra tajemně rituálního, ale buď kanadský žertík lidí na úkor těch nafoukaných emzáků, nebo třeba svatební rituál doposud nepoznané rasy přerostlých kudlanek - mimozemští detektivové by jim vpadli rovnou do hostiny... :>;o)
To je tak ve zkratce moje představa - naprosto živě se vidím jako feministická emzácká pátračka se všemi třiceti nehty nalakovanými na tmavě modro! :-)=
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

Přesně tak :>;o) My dva si rozumíme :)
Souhlasím, snad jen bych z vraždy (zločinu) neudělal úplnou pitomost, ale zlehčit ho na konci hry může být velmi zajimavé.

EDIT: i když na konci hry zjistit, že nejlepší z nejlepších po geniální dedukci příjdou na to, že si z nich lidi vystřelili, je opravdu dobrý nápad :clap:
Kdo mě nezná, rychle pozná...
mackan
Příspěvky: 54
Registrován: 13. 6. 2009, 21:31
Bydliště: Boskovice - Brno -Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od mackan »

Pockat.. a neni to trochu divny, kdyz budem predem vedet, jak to dopadne? :-) nebo sem neco nepochopil? $D Jinak jsem pro vsecko, co rikate... mate zajimavy napady :-)
Uživatelský avatar
Clon
Soldier
Příspěvky: 31
Registrován: 11. 12. 2007, 14:37
Bydliště: Nový Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: První veřejné hraní: GameCon 2009

Příspěvek od Clon »

to jen jen návrh, že by na konci mohlo být překvapení... $lol$
JInak, co říkáš na to, zahrát si za partu namachrovanejch hyperinteligentních emzáků?
Kdo mě nezná, rychle pozná...
Zamčeno

Zpět na „Střepy snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti