Jsem špatný debatérista, protože...

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Markus - ano, s jistým kultivovaným a spraveldivým přístupem, by to mohl být přínosný aspekt...Ovšem obávám se,že ve spojení s mou osobou je to jev méně pozitivní...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Považovat za hloupé není to samé jako je skutečně hloupý. Často to znamená jen "nedokážu udělat ani krok stranou ze své agrumentace, abych pochopil způsob myšlení oponenta v diskusi.

Což se mi někdy stává. (Ale možná častěji dotyčného chápat nechi, protože vím jasně, že mele hovadiny. I když na tomto foru takové lidi nepotkávám.)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Jerson - ono...i když tne krok stranou udělám a myšlení oponenta pochopím, tak to přeci enznamená,že s ním musím souhlasit... Mohu vlemi dobře chýápat jeho postup úvahy, argumenty i důvody, které ho k takovému názoru vedou, ale přesto si mohu myslet, že jeho postoj je hloupý:)


Pokud by se snad někdo ztotožnmil s představou, že pochopit něščí uvažování znamená s ním sohulasit, tak se mýlí a co víc, enbezpečně se blíží politicky korektní multikulturalitě...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

K pôvodnej otázke:

... pretože väčšinou nemám také znalosti o väčšine RPG tém, aby som mohol prispieť niečím významným do diskusie. Pár výnimiek sa nájde, ale väčšinou skončím na tom, že môj rozhľad a praktické skúsenosti sú príliš malé.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Vallun píše:Jerson - ono...i když tne krok stranou udělám a myšlení oponenta pochopím, tak to přeci enznamená,že s ním musím souhlasit...
Však taky neříkám že musíš souhlasit.

- další můj problém - domnívám se, že lidé myslí věci přesně tak jak je napíšou, pokud nemám evidentní důvod domnívat se něco jiného.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Nečtu dlouhé příspěvky, jakmile se po deseti řádcích nedoberu myšlenky, proč to pisatel napsal, tak to rovnou přeskakuji. Kvůli tomu jsem opustil diskuzi o banu, kde se objevily dva superdlouhé příspěvky a přímo mě to znechutilo..

Rád šťourám do témat, která jsou ostatním nepříjemná a snažím se pojmenovat důvody a fakta co nejpříměji bez jakéhokoliv diplomatického zaobalení.

Dlouhodobě mi připadá část témat jako bezduchá a nejsem schopen se nad to povznést a zapojit se.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

King of the potato people..

Ikdyž jsem tu krátce, jsem špatný debatér (někteří z vás možná už něco z toho poznali nebo mě na to nepřímo upozornili :P)

... nečtu pořádně dlouhé příspěvky, pokud jsou zaobaleny jen do teorie a nevidím v nich pro mě nic podstatného

... na druhou stranu zaobaluji svoje příspěvky do obecných hlášek, které se dají vyložit mnoha způsoby a snažím se vyhovět všem (nevím, zda je to vyloženě špatné, ale ztrácím tak vlastně vlastní tvář a stávám se tak bezpáteřním $D)

... chtěl bych si psát pouze o věcech, které mě baví nakonec do dopadá tak, že píšu o věcech, o kterých vlastně pořádně nic nevím nebo si je nepamatuji

... rozebírám témata, která se tu už dávno rozebírala, protože mě nebaví je dohledávat a chci diskutovat "tady a teď" :roll:

... nedokážu přijmout kritiku, pokud je silná

... mám spoustu dalších neduhů špatného debatéra.
Na druhou stranu si myslím, že mám spoustu kladů dobrého debatéra, což ve mě na konci může udělat debatéra průměrného :wink:
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

- často napíšu příspěvek, odešlu jej, seznám, že byl zbytečný a smažu ho
- ty nejlepší věci mě napadají většinou, když jsem daleko od PC a než se k němu dostanu, všechno zapomenu
- ne vždy se mi podaří vyjádřit to co chci jasně, stručně a přehledně
- pořád ještě jsem se neodnaučila používat emotikony
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

- často něco napíšu a až potom se nad tím zamyslím a občas zjistím, že jsem napsal kravinu
- občas papouškuju názor jedné ze stran, aniž bych řekl něco nového, a někdy dokonce papouškuju názor střídavě obou stran
- občas se překlepávám v důležitých věcech (takže to dává smysl, ale jiný než jsem chtěl) - hlavně v organizačních tématech, kde se pravidelně sekám o hodinu
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Sadako píše:- pořád ještě jsem se neodnaučila používat emotikony
Chybí ti tam smajlík ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

pořád ještě jsem se neodnaučila používat emotikony
je na nich tolik spatneho?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sadako?

Já myslel, že to je čistě moje soukromá umanutost.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Špatného na smajlících není nic, když jich není moc a nejsou vyloženě hnusné (hnusné = např. takové, jaké má Trillian) ale přijdou mi poněkud zbytečné. Umím snad psát natolik srozumitelně, aby se moje posty daly chápat i bez nich...
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Sadako píše:Špatného na smajlících není nic, když jich není moc a nejsou vyloženě hnusné (hnusné = např. takové, jaké má Trillian) ale přijdou mi poněkud zbytečné. Umím snad psát natolik srozumitelně, aby se moje posty daly chápat i bez nich...
V elektronické debatě je to občas dost obtížné...
V běžné komunikaci člověk gestikuluje, používá mimiku, tón hlasu... pauzy, pomlky... a všechno další. Občas je na fóru třeba problém poznat ironii a sarkasmus a často se lidé prostě nepochopí, protože toho druhého nevidí, jak to říká... emotikony jsou taková drobná pomůcka, která má zabránit neporozumění kvůli formě projevu, takže osobně je používám docela často. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Smajlíky nejsou od toho, aby lidi pochopily co kdo napsal, ale aby tomu člověk dal to správné emoční zabarvení a jistým způsobem i zlehčil to, co by za jiných okolnostech mohlo být až urážlivé.

Jinak posuďte sami rozdíl:

Nenávidím tě

Nenávidím tě $D

Nenávidím tě :-)=

Nenávidím tě $P
atd.

Jistí fajnšmekři se tomuto snaží vyhnout, ale když přijde na to vyjádřit nějakou emoci, používají většinou delšího a krkolomnějšího způsobu (jako např. Argonantovo "tady by se hodil smajlík")

Inu, gegen gusten kein disputat
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 12 hostů