Jsem špatný debatérista, protože...

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Poznámka: tento post odesílám přestože jsem v průběhu jeho psaní, došel k tomu, že je dlouhý, sebestředný a nejspíše málo užitečný ostatním, klidně ho ignorujte

ilgir: Kdyby to bylo tak jednoduché, bylo by to super. Ale myslím, že buď je tvé pojetí pýchy dosti originální, nebo vidíš něco mezi řádky, co tam ve skutečnosti není (anebo je to jen hlod a provokace, možná test jestli jsem schopen ignorovat rejpala).
Pokud bych to nazval souhrně, tak spíš jako nepřiměřená očekávání.
Jakože na fóru se prostě pohybují jednotlivci, kteří mě posouvají dál v myšlení, ale jsou tak tři stálí, a pár dalších se občas blýskne. A přiznávám se, že zlepšováním mysli jsem docela posedlý, asi další neřest, která má na to vliv. Ale zbytek je prostě lehce nadprůměr a průměr. Ano už vidím ilgira jak mává cedulí PÝCHA, ale plete se. Tam kde by jste očekávali nějaké pohrdání, žádné není. Já respektuju ostatní a chápu že jsou jiní, to je v pořádku (dokonce jsem se naučil solidní intelektové adjustaci). Ale prostě diskuze na některá témata, s některými lidmi, nepřináší nic jim ani mně. Jen oběma stranám hnou v následku frustrace žlučí.

Argo:
No vidím to jako zápory, a že se jedná o klady je pro mne těžko představitelné. Možná jako forma rozumné sebecenzury vzhledem k poslednímu bodu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jen mě to tak napadlo.

Hned tady:
-předpokládám od ostatních mimořádné intelektové schopnosti
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:
Tyhle dva body možná ještě vyžadují dovysvětlit - u ostatních mi připadají výhody a klady zřejmé:
-těžko se mi ignorují různí rejpalové a agresivní zmetci (ale lepším se)
-pokud mě někdo nechápe, mám mu to za zlé (což pak zpravidla mívá za zlé on mě)
Oboje znamená, že nejsi v debatě lhostejný. Nezbytný oheň v rozumném množství dělá debatu zajímavou. Ježto s tebou tlachám už déle, nezdá se mi, že bys byl typický flamewarista, což je lákavý, leč nesprávný výklad první odrážky. S druhou je to složitější - ale i ta míří podobným směrem ; kdyby tě ten člověk nerozčiloval, děláš matematický výpočet, a ne živou debatu.

A být moudřejší člověk neznamená nutně být lepší debatér. Největší mudrc může neustále mlčet.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

ilgir: Docela by mě zajímal ten myšlenkový postup, ale nechci to tady už déle plevelit. Z mého pohledu jsou to přehnané nároky (což je určitě chyba), jsem si jich vědom a když zaznamenám, že někdo prostě nestačí, přizpůsobím se tomu. Jo, počkat, ty asi myslíš, že pokud ten člověk není dosti inteligentní, tak se s ním nebavím, což je projev pýchy. Hm. Píšu si. :)

Argo: Asi máš pravdu, třeba se zaměřuji ve skutečnosti na něco jiného než být dobrým debatérem (nejspíš určitě), takže to vnímám jako zápory. Na druhou stranu mlčící mudrc není můj ideál, bez bazální výměny informací se myslím nikdo nikam nedostane (i když).
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Nepovažuji se za dobrého debatéristu:
Obecně obecně
- čtu málo diskuzí a na minimum z nich odpovídám
-- hromadou jenom listuji
--- kolikrát čtu jenom příspěvky pouze několika málo lidí a zbytek ignoruji
---- pokud v klasických tématech nepřečtu všechny příspěvky, tak tam nepíši.
---- jsem grafoman a spamuji pochybná vlastní témata, často nepříjemně rozlezlými příspěvky.
----- soustavně svá témata kontroluji, často nepřipojen mimo svůj počítač, aby zjistil jestli někdo neodepsal - pětina přístupů je mých (a pak, že jsou dystopie čtené)
- příspěvek tvořím tak dlouho, že ve chvíli, kdy jej dokončuji, zjistím, že
-- mne už nebaví jej dopisovat
-- nudí i mne, natož ty, co by jej měli číst
-- už je zbytečný, protože diskuze je úplně někde jinde
-- v hromadě případů jej po odeslání stejně smažu
--když mne někdo naštve, 3 stránky do něj ryji, čekaje na finální úder, který nakonec nezasadím, protože se mi nechce sepisovat
- úplně nechutně ryji do lidí a neříkám jim o tom. Dělám to tak skrytě, že sám obvykle zpětně nepokáži poznat, jestli jsem to myslel vážně.
- soustavně pochybně používám kurzívu
- provokuji diskutující, aby si mysleli, že jsem na opečné straně barikády, ať už jsem v minulém postu psal cokoli
- často píši stylem nositele zjevení a post zahaluji tajemnem věckých výrazů a pak se divím, že mi nikdo neodpovídá
- když mi někdo řekne, ať si něco přečtu, tak si to založím mezi sbírku odkazů, které se rychle hromadí a jenom pomalu ubývají.
- odmítám používání emotikon, dalších výmyslů a vůbec jsem zpátečnický

a vytvářím nepochopitelné člěnění textu.


Obecně k tomu, k čemu se obvykle vyjadřuji.
Dovolím si citát:
...
a)autoři obyčejně nevědí o nic víc než průměrný čtenář - mohou se z nich tedy v nejlepším případě stát sdělovači obecně uznávaných nepravd (ti jsou mezi lidem nejpopulárnější, neboť mu dávají blažený pocit, že "přesně tak to je, ale my to neumíme tak hezky říct");
b) pokud náhodou mají o něčem ponětí, obyčejně nedovedou či netroufají si pořádně se vyžvejknout a věc raději opíší (tak vzniká symbolismus), nebo se domnívají, že hloubka jejich pravd by mohla nezasvěcencům uškodit (tak vzniká esoterismus). Těchto skutečností využívá řada autorů, kteří nevědí vůbec nic, ale správně usuzují, že se to ve sfumatu symbolů docela dobře ztratí, následkem čehož je v oblasti mystiky mnohdy opravdu velmi obtížné odlišit úplné žvásty od alespoň částečně obsažných textů. Hodnocení je tedy nakonec závislé především na míře aplikované grafomanie;
Střídavě vyznávám symbolismus i esoterismus.

Na tomto fóru:
- jsem v principu úplně zbytečný - dá se narazit jenom na velmi malé množství příspěvků do RPG témat/zápisů/...
-- v podstatě ani nepáchnu do témat, pro které je toto fórum stvořeno
-- zabírám čas lidem, kteří by se mohli bavit jinak
- ač hypoteticky každé téma se dá v RPG zpracovat, tak drtivá většina těch mých ne. ("The Realistic Simulation of Life of Molecular Biologist" - RSoLoMB by byl dost nudý a na nonRSoLoMB není potřeba tolik popsaných stránek)

Když to po sobě čtu, radši se jdu zahrabat do vědeckých článků a nějakou dobu z nich nevylezu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Juliet
Příspěvky: 17
Registrován: 2. 4. 2007, 18:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Juliet »

Inu, asi proto že jsem člověk. Je příjemné mít pravdu.

A pak, vždycky mluvím s někým, a můj vztah k němu všechno ovlivňuje.

Jaké štěstí že vás málo znám a tedy jen tak svobodně plácám!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jsem spatny debaterista, protoze nepouzivam diakritiku a tim prznim cestinu

Jsem špatný debatérista, protože si dělám srandu z jiných diskutujících a jejich postojů, nezávisle na tom jestli s nimi souhlasím, což je často mate.

Jsem špatný debatérista, protože když mi nějaký názor připadá hodně extrémní, mám tendenci dožadovat se ukázky toho jak moc si za ním někdo stojí v ringu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jsem strašný rozumbrada a mám problém psát tak, aby si to lidé nevykládali jako poučování či nařízení zvrchu. Chci, aby to vnímali jako "Markusovy rady", ale často se mi to nedaří :-?

Psát co nejstručněji pomáhá. Ale často se přistihuji, že po sobě mažu barvité fráze, které mě osobně přijdou cool, protože oživují to suché tlachání, ale které mohou být vnímány příliš povýšeně.

EDIT: "Nepsat nic" pro mě nepřipadá v úvahu. Řídím se názorem, že i špatná rada je lepší než mlčení.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Jsem špatný debatérista, protože...
1) si čtu spoustu diskuzi, ale nakonec na ně neodpovím nebo odpovím něco pro diskuzi nepřínosného
2) ztratil jsem chuť psát (což souvisí s bodem 1)
3) často nastíním nějakou myšlenku či názor ale nakonec to nedovedu do konce (jak to ostatně udělám s tímto)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew »

Jsem špatný debatérista, protože...
ilgir píše:- nečtu pozorně některé příspěvky (jsou-li extrémně dlouhé)
Jeden podpis pod tohle ode mě.
- vyjadřuji se i k věcem, o kterých nic nevím
Druhej podpis. Tentokrát možná dvojitej.
- mám tendenci psát krátké "rýpavé" nekonstruktivní příspěvky, které debatě nijak neprospějí
Mám tendenci psát dlouhé, nekonfliktní příspěvky které debatě prospějí. Většinou jsou to pak poslední příspěvky v diskusi a já dumám, co jsem udělal špatně...
- mám nejvíce příspěvků v Rozličném
Zatím ještě ne, ale nějak psolední dobou začínám psát do strašně divnejch témat, a kdyby to někdo sledoval, věděl by, že je to pravda !
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já, pánové, špatný debatérista nejsem $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Eleshar_Vermillion píše:Já, pánové, špatný debatérista nejsem $D
Uvědomuješ si, doufám, že poslední člověk, který tu vlezle offtopicoval, dostal ban?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Redwolf
Příspěvky: 128
Registrován: 26. 2. 2007, 21:09

Příspěvek od Redwolf »

Vallun píše: - ignoruji argumenty (vyjímečně i oponenty), které v dané věci považuji za hloupé.
No vidíš, já se mám za špatného debatéristu, protože většina mých příspěvků v diskuzích zůstane ignorována. Go figure. $D
We fight to the death. Yours.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů