Výběr partnera - "...umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Někdo by měl definovat, co znamená "normální a schopný". Pod tím se dá představit ledacos a mě zrovna naběhly ty nepříliš positivní věci.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

...esli ono to nebude tím, že máš jiné představy, než Venus...
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Je chlapek co se nejstastnejsi z celeho zivota citi v ringu nebo na bitevnim poli normalni?

Ha, myslel jsem si to.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

No bohužel daphnee se ve své depresivní náladě moc nerozepsala, co tím přesně myslela. Můžete to zkusi vy.

Já jen přihodím takový dojem, že vlastnosti normální, schopný a férový se v krajních podobách vzájemně vylučují. Tedy, že normální chlap není férový ani schopný, a kdo je skutečně férový, nebude vnímán jako schopný. Ale já jsem v podstatě cynik, takže to nemusíte brát vážně.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Invictus - pozor na význam slova normální, jistě to neznamená, nemělo by znamenat průměrný;) Průměrný člověk nebude ani férový, ani schopný, to souhlasím. Normální, normovaný, by měl být přiměřeně obojí;)
Ale ono používat pojem normální jako výběrové kritérium je ošidné a zbytečné, protože každý má své představy o normálnosti a 97% lidí si o sobě myslí,že normální jsou. To, že nejsou normální podle toho dotyčného výbíravce mnohdy pochopí až zbytečně pozdě.

Proto považuji za rozumnější místo slova normální použít něco výstižnějšího...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Vallun: Jo naprosto souhlasím, jen se nemůžu zbavit dojmu, že pokud je normalita jakýsi obecně očekávaný stav či vlastnost, tak právě průměrní lidé by jej měli dosahovat nejčastěji, jinak nevím jak něco označit za normu, než že to bude nejčastější stav.
Co je ale fascinující, že právě onen požadavek normánlosti se třeba na seznamkách a vůbec při hodnocení a hledání partnera vyskytuje až patologicky často, vzhledem k tomu jak vágní je to pojem. Nemyslí tím daní lidé třeba něco ve smyslu "nechci nějakého pošuka, který vyčuhuje z řady"? Myslí tím třeba chování na veřejnosti? Nebo jak jsi psal myslí tím každý ěnco jiného,a le z nějakého důvodu se zdráhá to specifikovat? Já netuším a mate mne to.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Nemyslí tím daní lidé třeba něco ve smyslu "nechci nějakého pošuka, který vyčuhuje z řady"?
Jo. Normální v tomto smyslu znamená, že dotyčný nevykazuje nějaké extrémní znaky, které brání jeho hladkému fungování ve společnosti. Nic víc bych v tom nehledal. Po "normovaném" => průměrném partnerovi asi touží menšina lidí.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Hm, asi bude také otázka, jaké jsou vlastnosti vhodné pro:
a) krátkodobou známost
b) dlouhodobou.

Myslím, že naprosto zásadní pro a. je schopnost zaujmout.
A pro b. je zase velice zásadní schopnost tu zaujímavost udržet.

Třeba ta "normálnost" nemusí být až tak důležitá. Tedy, asi pokud nepřesáhne hranice naznačené Ilgirem.
Nejsem si jist, do jaké míry je potřeba být schopný - co je ještě dost, a co už nestačí. +kdybych měl mluvit za sebe - možná schopný jsem, ale vzhledem k tomu, že jsem nepraktický, tak je to k ničemu, i kdybych schopný byl určitě.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

ilgir, Invictus - já myslím, že ta normálnost by byla přesněji definována, že vybočuje z řady podobným způsobem jako já. Už proto,že se obávám, že lidi žádnou řadu, ze které by šlo vybočit netvoří, takže určitě tím myslí, že to nebude žádný pošuk, ale neméně významný prvek bych viděl v tom,že má splňovat jejich kritéria, která ale sami neumí specifikovat. Což je problém, protože základem toho najít vhodného partnera je vědět, co hledám. Mé osobní zkušenosti to jednoznačně potvrzují...

Faskal - u té krátkodobé je třeba říct, zda myslíš, známost přeci jen vážnější, nebo známost čistě tělesnou....:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ještě jinak - ženy často chtějí něco jiného, než říkají, že chtějí.

Tou normálností bych se možná vůbec nezabýval.
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dukolm »

Invictus píše:Nedaleko padla myšlenka, že snad ani neexistují normální, schopní a hlavně féroví chlapi.
tak u každého se pod pojmem normální schovává něco jiného. A jestli se považuji sám za normálního asi ne.
Uživatelský avatar
venus
Příspěvky: 249
Registrován: 17. 1. 2008, 13:42

Příspěvek od venus »

Argonantus píše:...esli ono to nebude tím, že máš jiné představy, než Venus...
a ake su tie moje predstavy? :think:
Argonantus píše:Ještě jinak - ženy často chtějí něco jiného, než říkají, že chtějí.
ty srsis vedomostami, pouc nas prosiiiiiiiiiiim, pouc nas, co to tie zeny teda chcu? :lol:
Don't let your head rule your heart or vice versa
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Faskal: Pravdu díš. A co třeba ta férovost? Jinde jsi se zmiňoval, že znáš osoby splňující všechny charakteristiky. Jak se férovost projevuje?

Vallun: O té řadě mám také pochybnosti, je to spíše křivka :) . A podobný způsob "vybočování" také stojí za zamyšlení.
Z vlastní zkušenosti naopak můžu potvrdit, že při hledání partnera nemusíš vůbec vědět co hledáš. A to ani abys našel toho pravého. :)

Dukolm: No já se třeba taky nepovažuji za normálního, a to že nejsem, je dokonce jedna z hlavních deviz pro moji partnerku. Prostě lidé mají různé preference, ale jak jsi naznačil můžou je klidně nazývat stejným slovem.

ilgir: Pokud tomu tak je, a jde o filtr na pošuky, pak mi přijde zbytečný a to přestože neznám rozložení pošuků ve společnosti (odvislé od toho co za pošuka považujete). Protože pokud je pošuků mnoho, řekněme 50 a více procent, tak nejenže bude pošuctví v podstatě normální, ale navíc pošuci sami sebe oprávněně nebudou považovat za pošuky a tudíž je podobná podmínka neodradí. Ale i v případě, že pošuků bude málo, řekněme 30 a méně procent, tak prvně ten požadavek zbytečně ovlivní zbylých 70 procent (co oni vlastně ví jestli jsou normální?), a pošuci v menšině stejnak budou mít tendencí svůj stav tajit. To vše je nutné brát v potaz zároveň s faktem, že nikde není definice normálnosti, a že tebou zmíněná hladkost fungování ve společnosti je také dost mlhavá proměnná (v podstatě hladkého fungování jsou schopni všichni mimo věznice, nebo ne?). Ale beru tvoji myšlenku vážně a myslím, že je v jádru správná.
Iron Within
Iron Without
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

venus píše: a ake su tie moje predstavy?
Nemám páru, ale skoro jistě jiné, než u Sadako, kterou znám virtuálně trochu déle.
Argonantus píše:ty srsis vedomostami, pouc nas prosiiiiiiiiiiim, pouc nas, co to tie zeny teda chcu?
Obecně toho moc nevím; ale stačil jsem si všimnout, že drtivá většina žen dávala přednost zábavným darebákům před hodnými ňoumy. A to i v případě, že to byl víc darebák než zábavný, takže to špatně skončilo.

Takže deklarovaný požadavek "normálnosti" zůstal většinou jen deklarovaný.

Jinak, pokud ti jdu na nervy, rád se tady vypnu.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Argo: To s tím darebákem je zajímavé. V podstatě se to shoduje s tím, proč si myslím, že se vylučuje férovost a schopnost. Protože u férového není schopnost tolik viditelná.
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů