Islám?

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

když někdo jede pod vlivem nebo projíždí obec 90, tak už by si za volant neměl deset let sednout.
predstav si, ze si autobusak. Mas nejakou karieru a dvacet let sporadane ridis a tesis se na dalsich dvacet a hura do duchodu. Bohuzel se ti z nejakeho duvodu jednou nepodari dodrzet predpisy a seberou ti na deset let ridicak. Co pak, sebevrazda?

(tresty by mohli bejt vetsi, ale vseho s mirou)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

no, já teda totalitu vnímám mnohem víc na osobní úrovni než na nějakých velkých ideálech. Popravdě mi je docela jedno jestli tu bude demokracie, nebo jestli tu nějakej typoň vezme pár tanků a prohlásí se doživotnim prezidentem. To co mě zajímá je jak moc stát nestrká frňák do mejch věcí - kde všude mi nekouká přes rameno, kde všude si nemusim chodit pro razítko, co všechno můžu dělat aniž by mě někdo otravoval.
Pokud si tu sedne nějakej diktátor kterej mi nebude nijak kafrat do života, budu s nim spokojenější než s jakousi vládou co mi bude zakazovat pít na veřejnosti a bude po mě chtít razítko abych si moh na zahradě postavit boudu na nářadí

Je mi jasné, že určitá míra pravidel je samozřejmě k věci, nicméně měla by to být jen pravidla která jsou nutná, ne pravidla pro něčí pohodlnost na úkor někoho jiného.

Můj táta a očividně Eleshar preferují společnost která je restriktivní a naopak si zákony obstarává každou blbost, která se někomu nelíbí, což je přesně to čemu říkám amerikanizace a je to to co nemůžu ani cítit (kde to bylo, na Floridě, jak zakázali nosit viditelné spodní prádlo? protože to kohosi iritovalo?)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ergh... z nějakého důvodu se mi nepodaří nejet nenalitý nebo 90 v obci?
A jinak jako jo... autobusáka, co jezdí pod vlivem, bych potkat nechtěl. Jako že když jsem se tuhle vracel z Jižních Čech, tak nás stavěli policajti, že někdo ohlásil, že se tam motá nějaký autobus a pak ve zprávách hlásili, že na téže lince, co jsem jel, cestující přinutili opilého řidiče zastavit...
Je to zhruba stejně příjemný pocit, jako když jsem tehdá šel kolem Pařížské z budovy na budovu a doslech jsem se, že se tam hodinu potom střílely rusky mluvící gangy.

addendum:
Siriene, souhlasím s tím, co říká Argo, totiž, že lidi si neuvědomují hodnotu svobody a demokracie, a aby mohli být svobodní a žít v demokratickém státě, musejí si to zasloužit (ano, tu druhou část už Argo neříká :>;o) ).
A mně nejde o žádnou restrikci typu že něco někoho obtěžuje, někdo se někomu nelíbí atd., mně jde o restrikce v celkem prokazatelně škodlivých a závažných věcech. Ty máš tendence to pořád extrapolovat. Já se jen řídím tím okřídleným klišé, o tom, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, které spousta těch, kteří mají svobody plnou hubu, není s to pochopit.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ergh... z nějakého důvodu se mi nepodaří nejet nenalitý nebo 90 v obci?
Kurevsky snadno. Znám asi tří místa okolo Prahy, kam jsem se porůznu dostal když sem vozil tátu po posudcích, kde jsou značky obce docela předsunuté před samotnou obec a nejsou absolutně vůbec vídět - když o nich nevíš, tak je s ledovym klidem projedeš a začneš brzdit až o čtvrt kilometru dál, když se přiblížíš k barákům - přitom tou dobou už čtvrt kilometru jedeš 90, pokud si poctivej (84, pokud máš na tachometru čistejch 90) což je za pět bodů v řidičáku.
U jedný tý obce je to nejspíš omylem, prostě to tam zarostlo, nikdo to tam moc nehlídá... u zbylejch dvou maj neustále nasraný radary a čekaj tam.

Co se nenalitosti týče - velice snadno Ti můžou změřit alkohol, i když si si třeba jen stříknul do krku stopangin. Stopangin rozhodně nijak neovlivní Tvoje řízení, ale protože si s nim vystříkáváš krk, tak stačí dejchnout do toho dejchátka... jasně, je na něm psáno "30 minut po aplikaci neřiďte" - ale to je jen kvůli tomhle efektu, Ty víš že Tě to neovlivní, zatraceně Tě bolí v krku, spěcháš... v důsledku si neporušil žádnej předpis, ale použil si něco co způsobuje chybu v měření toho přístrojku - řidičák a sedm bodů (a n desítek tisíc)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

Můj táta a očividně Eleshar preferují společnost která je restriktivní a naopak si zákony obstarává každou blbost, která se někomu nelíbí, což je přesně to čemu říkám amerikanizace a je to to co nemůžu ani cítit (kde to bylo, na Floridě, jak zakázali nosit viditelné spodní prádlo? protože to kohosi iritovalo?)
se mi uplne votevrela kudla v kapse :roll:
tou dobou už čtvrt kilometru jedeš 90
jeste si k tomu strikni stopangin a na 20 let si doridil :) :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

jeste si k tomu strikni stopangin a na 20 let si doridil
No, ono to neni až tak moc funny. Já považuju dopravní rychlosti spíš za doporučení než za omezení a řídim se spíš bezpečností jízdy než tachometrem, takže i když místy jedu pomalejc, protože mi to prostě nesedne/neznám to tam... tak dost často jedu poměrně rychle - ne tak jako Ebon, třeba, ale 150 na dálnici považuju za příjemnou horní hranici, na vedlejších jezdim třeba 110...
...pak si stříkneš ten stopangin, mineš jednu podělanou ceduli která je kdesi v zatáčce za stromem obrostlá křovim že by sis jí nevšim ani kdybys jí hledal a můžu taky klidně za mříže pro veřejný ohrožení (který reálně neexistovalo protože značka tam je jenom kvůli radaru a stopangin mi řízení neovlivní)

A to celý jen protože obce můžou vybírat prachy za pokuty, takže si dávaj značky tak aby na nich kásly, ne tak aby podpořili bezpečnost a plynulost dopravy
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Quentin - mělo by se trochu rozumně rozlišovat. Ale když sedneš nalitej za volant a nejednáš za okolnosti vylučující protiprávnost, tak bys neměl řídit vůbec, už nikdy! Pro to není žádná omluva...

Sirien - nelze udělit sankci bez krevního testu, pokud s tím ensouhlasíš, takže tuhle báchorku si nejchej laskavě pro babičku...Stopangin samozřejmě v krvi stopy alkoholu nezanechá...

Co se týče toho, že není správné zákony obstarávat každou blbost naprosto souhlasím. Ale je optázka, kdo určí, co je "každá blbost". Mne třeba stavební povolení jako blbost nepřijde.

S tourychlostí na dálnici je to problém. Prostě nelze povolit více, než 130 kmph, protože na to nejsou stavěné dálnice (ani ty sám určitě nejedeš 150 do každé zatáčky, na každém mostě a pod.), auta (myšleno ta, která v ČR "projdou" STK) a už vůbec ne řidiči - Ty jsi mladej, asi zdravej a mohu doufat, že ne úplně blbej, takže víš, kdy si můžeš dovolit jet rychleji, ale to určitě neplatí pro všechny...:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Dálnice byly dimenzované na 130 kmh. Ano. JENŽE - v době kdy technické parametry auto byly kapku jinde - dneska ABS, aerodynamika těch aut, výkon motoru, posilovače brzd a řízení... to všechno posouvá úroveň možnosti bezpečné jízdy.
S nějakym favoritem co má naboostovanej motor bych si víc než těch 130 netrouf. S tou feldou, na rovnejších úsecích, proč ne. Ve fabii? Prakticky nedávám nohu z plynu, pod 150 na dálnici, zatáčka nezatáčka, klesám jen když míjim místo kde vim že bejvaj radary nebo když uhybám někomu kdo by rád jel dopředu 180.

A pohádky pro babičku - jasně, naseru policajta a hnedka to mám za kompletní prohlídku auta, to jsou tak tři nedostatky i kdyby tam nebyly, vrazí mi agresivní jízdu (zkus si obhájit že si nejel agresivně), nejspíš nějakou urážku veřejného činitele nebo tak něco...
...a I KDYBY sem to zvládnul všechno vyběhat a tak, STEJNĚ to jě několik měsíců v prdeli a nehorázný prachy za vyřízení...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Sirien - dálnice - Myslíš si, že jsi průměrný řidič? A víš, jaké je průměrné auto na českých silnicích?

Já neříkám,že máš policistu nasrat,a els tačí říct, že nesouhlasíš s vyřízneím věic v blokovém řízení - a to se vyplatí skoro vždycky;) Navíc ještě pořád platí, že přestpek se musí dokázat Tobě, nikoliv, že Ty musíš dokázat nespáchání přestupku...;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sirien píše:No, ono to neni až tak moc funny. Já považuju dopravní rychlosti spíš za doporučení než za omezení
To máš tedy pravdu, tohle rozhodně moc "funny" není.
Vallun píše:Sirien - dálnice - Myslíš si, že jsi průměrný řidič? A víš, jaké je průměrné auto na českých silnicích?
No to si o sobě přeci nemyslí nikdo, že je "průměrný řidič", ne? A to je právě ten problém...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

A už držte hubu, potřebuju se učit $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

vzhledem k tématu by se slušelo otázat, co říká Prorok o překročení rychlosti.
Alkohol je jasnej, zrovna je ramadám.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Eleshar: Dvě otázky:
1 - jak dlouho máš řidičák
2 - jak často řídíš a kde

Vallun: Technicky jsem nadprůměrnej řidič, mám pro to auto tak nějak cit. Nicméně nemám ty zkušenosti co bych potřeboval. Nemyslim, že bych byl nějakej úžasnej řidič, na druhou stranu - dost lidí co na silnici potkám jsou řidiči děsný, takže je otázka co myslíš slovem "průměrnej".
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Sirien - no právě:) Jde o to, že těch děsných je hodně, takže nelze paušálně povolit vyšší ryhclost, protože snám případy, které nezvládají už ani tu 130ku:( A nemůžeš ani netrestat takové, jako jsi Ty, púrotože by se to rozkřiklo aa začal by jezdit každý až mco ryhcle, proto se domnívám,že omezení rychlosti svůj smysl má:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Většina děsných řidičů, které znám, jsou poněkud méně soudní a přesvědčení, že jsou nadprůměrní.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů