Zákaz týrání dětí

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Je plošný zákaz "týrání dětí" dobrý nápad?

Určitě je.
6
27%
Spíše je.
2
9%
Spíše není.
2
9%
Ani omylem.
12
55%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ano, krom toho, že je má rád pan ex-president (teda nevím, jak Šiklovou) a že zastávají určité konkrétní hledisko ohledně problematických menšin.

Ale to sem netahejme. Zajímá mě, jak je situaci možno v rámci systému vyřešit (Vallunův názor známe).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

OT
K pravdě a lásce se vždycky budu hrdě hlásit.
já se taky hrdě hlásím k pravdě a lásce.

Ovšem pravda ani láska není v žádněm případě Havel a spol.

já bych navrhovala ten termín opravdu v téhle souvislosti nepoužívat.

Myslím, že by byla škoda, kdyby si ta exhradní parta slova s tak vznešeným obsahem uzurpovala pro sebe.

Já chci mít právo přihlásit se hrdě k pravdě a lásce v tom původním smyslu slova aniž by to bylo vykládáno jako přihláška do HAvlova fan-klubu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - ale já si fakt myslím,že je potřeba nejdříve vyřešit aktuální situaci, kdy nelze zajistit řádnou funkci oddělení a je ohroženo všeobecné zdraví lidu a nějaká opatření typu přítomnosti pedagogickopsychologického odborníka můžeš řešit až pak. Rovněž vyšetřit, jestli tam není nějaká speciální příčina (pochybení personálu, nedostatečná strava atd.) můžeš řešit, až nebude ohrožen ničí život či zdraví.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Argo, Havel je taky spíš doleva...ale zase bych jej neviděl tak liberálně, on se snaží poměrně fest prosazovat, co si sám myslí,že je správné...

Ještě bych dohodil Džamilu, akorát na tu nám stačí jediné "číslo" IQ pozitivní - reaguje na světlo....

Co se týče maYdina protestu proti havlovskému monopolu na pravdu a lásku, tak se připojuji...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Argo, generalizuješ.

Bavíme se o jejich postoji k romským excesům, ne o jejich celkovém politickém profilu.
A ten postoj mají společný.

šiklovou jsem zařadila proto, že jsem nedávno četla v LN story o tom, jak ji jí přivedli vnuka, zmláceného romskou patrou, kradoucí mobily.

Možná to bylo intelektuálně vznešené, ale normální ženská s normálními city sotva reaguje na zbitého kluka poučnou přednáškou o nevhodnosti potrestání pochopení motivů spratka, který mi zrovna namlátil a ukradl mobil.

no a pak má u mně schovaný to členství v KSČ, ke kterému se hlásí velice nerada a na přímou otázku se vymlouvá, že byla mladá a nadšená a věřila....
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

Víte vy si těžko dovedete představit co se tam děje. Já tam dneska byl, protože ty.... jedinci vystříkali hasicí přístroje a bylo potřeba stanovit výši škody a hlavně je naplnit.

Teď to bude nehezky napsané ale pravdivé: nachcaný a nasraný v rozích. Rozbitá umyvadla, utrhané hubice vodovodních baterii a sprchy vytrhané ze stěn koupelen. Hovna v postelích, hovna v županech. Mezi tím lítá smečka ............ a dělá bordel a zdravotnímu peronálu se tlemí do obličejů.

To nejstarší vykřikuje něco o rasistech. Všichni mají žloutenku a venku postávají rodiče a hlídají si aby se někdo nepokusil jejich ...............něco vytknout a vyhrožují tím, že povolají Rychetskýho.

A aby to nebylo všechno, tak za posledních 6 let je to už potřetí co s to děje. Minule tam byla škoda jen na materiálu 435 tisíc.

A kolem toho plačící sestřičky které se bojí těch venku a naštvaní doktoři kteří prostě musí léčit.

Byl jsem tam 15 minut a a mám takovou zlost, že bych vzal klaceka zmlátil to všechno do bezvědomí, tu ..............uvnitř a to velký venku taky. A zaplatíme to my z našich daní.

Neřešte pitomosti. Zákaz týrání přece byl původně o něčím jiném než o tlupě ................ v Prostějově. To co se děje tady nemá s týráním dětí nic společného.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - tak doufám,žes vyvázl v pořádku... Sranda - policie na oddělení nemůže, nechce...ale věda, jak by nebyly v pořádku hasičáky, tak má nemocnice problém:(

Proto říkám,že bych tam poslal speciály - vytlačit ty venku a ty vevnitř srovnat...

Já to sice neviděl teď a tady, ale partnerka jednoho velmi dobrého přítele dělá pediatrickou atestaci v Kadani a ty problémy tam nejsou nepodobné...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Rovněž vyšetřit, jestli tam není nějaká speciální příčina (pochybení personálu, nedostatečná strava atd.) můžeš řešit, až nebude ohrožen ničí život či zdraví.
no jo, Valllune, to pak jedině klecový lůžko nebo přikurtovat k posteli a rázem tu máme Rowlingovou a spol.
Tady prostě není řešení, které by vedlo k řešení téhle akutní krizové situace a zároveň by se nedalo vyložit jako diskriminační nebo politicky nekorektní nebo rasově nesnášenlivé.
Tady se můžeš jedině třikrát nadechnout, říct si, že mimořádní situace si žádá mimořádné prostředky a povykující aktivisty a morálně rozhořčené rádobyantirasisty nechat být.
A risknout ten povyk a trvat na tom, že nebylo zbytí. I kdyby před vraty špitálu tábořily všechny antidiskriminační komise, co jich po Evropě běhá.
vzír tostejně jako když je pacient v bezvědomí a jde mu o život.
V takovém případě se taky nemůže lékař ohlížet na to, že nemá souhlas k operaci.

a když máčš vytvořešný tenhle rámec - ano, je to mimořádná situace a je na místě udělat mimořádná opatření, pak se může řešit, jeslti tam postavit policajta, co bude v ochranném obleku vypadat jako příšera z marsu nebo personál vybavit paralyzátorem nebo tam - čert vem uzavřené oddělení, pustit vhodně motivované rodiče, aby dětem nafackovali, když se nebudou chovat slušně....
No, ti rodiče by mohli být řešením, pokud jich tam je aspoň pár, kteří mají natolik pět pohromadě, aby jim došlo, že tam ty děcka nejsou pro srandu a že je potřeba je na tu nutnou dobu zpacifikovat.
já myslím, že i v "sociálně slabých rodinách" by se pár takových našlo.
a na to snad jsou romští asistenti, aby znali vztahy a věděli, že s tímhle člověkem se dá spolupracovat a zároveň má mezi svými takovou autoritu, že když se objeví v nemocnici, sígři ani nešpitnu abudou z nich hotoví nadílci.
já jsem tohle jendou zažila, chodily tam za Romkou davy příbuzných.
Stačilo se domluvit s kýmsi, komu říkali "starosta" a invaze skončily, střídali se vzorně po dvojicích po pěti minutách.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Neferit Sr. píše:Neřešte pitomosti. Zákaz týrání přece byl původně o něčím jiném než o tlupě ................ v Prostějově. To co se děje tady nemá s týráním dětí nic společného.
Já jsem to sem dal čistě provokativně $D
Navíc mám pocit, že zanedbání povinné péče a výchovy je týrání par excellence :>;o)
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

maYda - ale jo, chce to najít někoho, kdo se nebude bát učinit nepopulární opatření a klidně přizvat někoho z těch antidiskriminantů, aby se na věci účastnil a viděl a dosvědčil, co se tam skutečně děje...

Ono u žloutenky hlavně nejde jen o těch pár hospitalizovaných, ale o bezpečnost celého regionu...

Co se týče těch aktivistů, pokud mohou pomoci, super, ale nespoléhal bych se na to...Je otázka, jestli je na tohle navíc čas... a samozřejmě dít rodičům k úhradě způsobené škody...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Hm, když tak čtu, co napsal neferit, tak to asi budu muset odvolat.
ti Romové mna Karláku byli normálně civilizovaní, jen jich chodilo moc, najednou, byli hluční a seděli na všech postelích okolo.
Sestra té pacientky se chovala ovšem velmi slušně a vstřícně,rozhodně nedělala dojem nějakého proimitiva, přestože byla negramotná.

Tihle graqmotní asi jsou, ale asi fakt nic než nějaké silové řešení, nezbývá.

Ledaže by si Uhl a spol. vzali po jednom dítěti k sobě domů.
Proč tohle vlastně neřeší,když se pořád prezentují jako ti, kdo se o romskou problematiku zajímají?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

je hledání rozdílů generalizace?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše:maYda - ale jo, chce to najít někoho, kdo se nebude bát učinit nepopulární opatření a klidně přizvat někoho z těch antidiskriminantů, aby se na věci účastnil a viděl a dosvědčil, co se tam skutečně děje...
To jsouvesměs lidi, kteří sedí v kancelářích a jedince z dotyčné menšiny nikdy neviděli
Vallun píše:Ono u žloutenky hlavně nejde jen o těch pár hospitalizovaných, ale o bezpečnost celého regionu...
A taky jde o bezpečnost personálu. Popravdě mě to Neferitovo svědectví docela... poděsilo. Já bych tam ty přístroje asi doplňovat nešel, abych žloutenku taky nedostal. A samozřejmě propuštění do domácí péče si představit vůbec nedokážu.
Vallun píše:Co se týče těch aktivistů, pokud mohou pomoci, super, ale nespoléhal bych se na to...Je otázka, jestli je na tohle navíc čas... a samozřejmě dít rodičům k úhradě způsobené škody...
Krásná vise. Jenže na nich si nic nevezmeš. Tak leda děti. Ale oni si udělají nové.

Argonantus: V tomto případě k ní slouží. Hledáš rozdíly, abys mohl zevšeobecnit, že dotyční zmínění nemají nic společného jakoby ani v této otázce...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

No, nevím, jaký význam má pro řešení problému v Prostějově, hledání rozdílů v politických postojích Uhla, Havla nebo Šiklové.
K tématu to má vztah jedine v tom, že shodně zastávají k téhle otázce postoje, které sice znějí krásně a vypadají ušlechtile, ale jejich praktický dopad je v takovém případě nulový.

generalizace je v tom ,že nám podsouváš házení do jednoho pytle ve všem na základě toho, že se tu probírá jedno téma, ke kterému mají shodou okolností stejný nebo přinejmenším podobný postoj.

PRo to, co se děje v prostějově je postavení Havla nebo Uhla v politickém grafu naprosto mimoběžná záležitost.
z hlediska Prostějova mají společné to, že pronesou pár mouder ušlechtile znějících, která budou úplně nanic, protože on je rozdíl tam jít a vidět to na vlasní oči a intelektuálně nad tím filosovovat v Praze u stolu v kavárně.

a znovu tu položím otázku: proč to neřeší? proč tam nejedou, nejdou se podívat, nejednají s těmi lidmi?
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

a znovu tu položím otázku: proč to neřeší? proč tam nejedou, nejdou se podívat, nejednají s těmi lidmi?
Asi nemají čas.
Směšná představa, že by tihle pánové měli jezdit po světě, a prakticky řešit všechny problémy, k nimž se kdy vyjádřili. To asi nemyslíš vážně, že?
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů