Zákaz týrání dětí

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Je plošný zákaz "týrání dětí" dobrý nápad?

Určitě je.
6
27%
Spíše je.
2
9%
Spíše není.
2
9%
Ani omylem.
12
55%
 
Celkem hlasů: 22

Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

maYda:

ne, já se vůbec nevyjadřuji k tématu, protože o tom naprosto nic nevím, a jen protestuji proti příšerné terminologii a donebevolajícím pitomostem.

Vážně jsi slyšela Johna Boka nebo Jiřinu Šiklovou protestovat ve smyslu toho Elesharova pojednání?
Pokud ne, tak se možná ještě jednou zamysli nad slovem "podsouvání".

Je notoricky známo, že nemám Johna Boka rád, ale připadá mi to jako obvinit Grebeníčka z toho, že příliš nadržuje nadnárodním monopolům.

Generalizaci jsme si vyjasnili.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Už jsem to tu psala.

Že bys to přehlídl?
šiklovou jsem zařadila proto, že jsem nedávno četla v LN story o tom, jak ji jí přivedli vnuka, zmláceného romskou patrou, kradoucí mobily.

Darebák, který zbil a okradl jejího vlastního vnuka, by neměl být potrestán, protože je Rom a jistě to dělá jen proto, že mu většinová společnost ublížila.
Docela by mně zajímalo, jetsli by byla tak velkorysá, kdyby ten násilník nebyl Rom.

Promiň, ale tohle fakt není úplně normální. Stát se to mému dítěti, tak se budu aspoň pídit,po škole nebo učňáku, kde by s delikventem aspoň promluvili.

Takže, jo, četla jsem to na vlastní oči.

John Bok je normální kverulant, který rád bazíruje na dodržování lidských práv na straně státu, práva řádu, občana, zatímco velkoryse přehlíží excesy těch, jejichž práva se cítí povolán hájit. Tuším, že někdy i bez jejich vědomí a souhlasu.
Upřímně řečeno, mám z něj pocit, že je rád na někoho sprostej, ale pořebuje to mít morálně zdůvodněný.

je pravda, že do jisté míry se tak chováme všichni, ale jen john Bok si z toho uměl udělat živnost.

kromě toho si myslím, že tím,že se bude u romů kriminalita promíjet, se nic nevyřeší, to je naprosto mimo.
ten zloděj si určitě neřekne, že když mu to prošlo, tak se teda z vděčnosti polepší, ten si řekně, že si to může tím spíš dovolit.

Onmo to navíc vypadá sice šlechetně, ale jen na povrchu.

U gymnazia, kam chodí dcera, je parčík a varovali nás, ať si tam děti nezkracují cestu, protože tam taky řádí podobná parta. Maminka jednoho spolužáka se přidala, staršímu patnáctiletému synovi ta parta přerazila nos.
Když nebudeme důsledně trvat na tom, že takovéhle chování je nepřijatelné, tak bude agresivita podobných part narůstat. A když lidi uslyší, že se mají oni zamyslet nad tím, jak se chovají k Romům nedomáhat se potrestání a nápravy škod v situaci, kdy byli napadeni oni nebo jejich děti, tak se nakonec obrátí pro pomoc tam, kde se po nich nebude žádat pochopení pro pachatele, ale naopak se jim dostane pochopení, že se na nich někdo dopustil protiprávního jednání, které má být potrestáno. A ke komu se obrátí? Hádej třikrát.

Tahle ušlechtilost je totiž v důsledku nebezpečná, protože z toho nakonec těží extrémisti. V situaci, kdy se nestíhá romská kriminalita nebo se bagatelizuje a omlouvá, se lidi přestávají cítit bezpečně, začínají m pocit, že na nich nikomu nezáleží a že se žádnéhpo práva nedovolají, je připravená půda pro nástup extremitických stran.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Co je utratit?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jsem pro. Bude to ekonomické.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

A když už budou v tom utrácení, mohou přibrat i jejich rodiče, aby si náhodou neudělali nové.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Hm, a oni tam nemají nějakého "romského asistenta", který by třeba tu situaci pomohl řešit?

Na tohle se snad především tahle místa zaváděla.
nebo snad na to, aby sepisovali u psacího stolu statistiky a aby to jako vypadalo, že se tím zabýváme?

o romském problému se mluví, kdekdo se tím zabývá, řeší se, jetsli se smí říkat cikán nebo rom nebo jen společensky nepřizpůsobivý občan ( což je nádhernej alibismus, protože pod tím si samozřejmě každý vybaví cikána a to i v případě, že jde o společensky nepřizpůsobivé bílé), pořád řešíme, jetsli jsme dost politicky koretktní, jaká je naše politika vůči menšinám, až z toho má jeden pocit, že Romové jsou něco ultraspeciálního, jiný biologický druh a ne jen určitý typ etnika se specifickými rysy a pak tu parta romských výrostků demoluje špitál, venku dělají kravál jeich rodiče, děje se to zřejmě opakovaně, jak píše Neferit, personál pracuje v neúnosných podmínkách a kde jsou všichni ti politicky korektní humanisti a experti na romskou problematiku ?

To fakt neumí zpacifikovat partu divokých děcek a jejich necivilizovaných rodičů, vysvětlit jim, že s neléčenou žloutenkou není žádná sranda a nějak to vyřešit, aby oddělení fungovalo normálně, děcka se uzdravila a mohla jít domů?

Takže bych to vrátila na začátek : jak řešit situaci? Máme tu lidi, kteří jsou za komunikaci s romy placeni, zasedají v různých komisích, výborech, debatují a rasismu v nás, žádají dotace na romské programy, starají se o to, abychom my, bílí, jednali s romy podle pravidel politické korektnosti.

Tak ať tam jdou a řeší to. Já nevím, jak. Nějak. Jsou za to placeni. Je to jejich práce. Já se jich taky nechodím ptát, jak mám namalovat plány na barák.
A jestli TOHLE dělat nebudou, tak se nabízí otázka, od čeho tady vlastně jsou a jestkli všechny ty peníze, vynaložené na jeich práci, nejsou vyhozené úplně zbytečně.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

To fakt neumí zpacifikovat partu divokých děcek a jejich necivilizovaných rodičů
Otázka jak z Marsu. Víš moc dobře, jak složité je zpacifikovat tvoje vlastní civilizované a celkem nedivoké dítě.
Pacifikovat dítě divoké a necivilizované, k němu nádavkem jeho rodiče je opravdu těžké, a nijak mne nepřekvapuje, že se to někomu nedaří.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32332
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

No další možnost je, že lékaři odmítnou poskytnout péči - což v případě ohrožení vlastního života samozřejmě mohou (sestry totéž). Ovšem pustit je z izolace nelze z hlediska ohrožení ostatních... Buď zkrotnou a nebo zemřou... Policie samozřejmě bude muset zabránit ohrožení zvenčí, ale toho snad schopná je...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Vallun ma pravdu.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18573
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun nemá pravdu.

Jedno dítě tam umře a je z toho průser, jaký si nikdo nedovede představit:
Nejenže byla zanedbána povinná péče tak, že umřelo dítě. Ono je dokonce štěstí, že umřelo jen jedno dítě, protože inspekce, která věc na místě vyšetřovala, odhalila neuvěřitelná porušení hygienický norem (všude moč a fekálie, nefungující hygienická síť) atd., že?

Přiznám se, že od začátku tady kladu požadavek na "systémové řešení". A dělám to jen proto, že vím, že mi ho těžko někdo nabídne, tudíž objektivně existuje nutnost změnit systém. A třeba kolem toho udělat humbuk... pozvat sem ty ochránce dotyčné menšiny a udělat s nimi inspekci, kterou neočekávají oni ani nemocnice. Ať to tam těm dětem vysvětlí, že se chodí na záchod a nesere se do postele.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

a jaky systemovy reseni navrhujes? vymachat ochrancum cikanu xich v hovnejch cikanskejch deti je hezky, ale napada co se by pak mohli provest za zmeny? nejake malo zneuzitelne a nevedouci k vetsi totalite?

i kdyz ja vim ze tebe zneuzitelnost zakonu moc netrapi, co.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

No já třeba nechápu, jaktože neexistují normální procedury, jak zvládat agresivní a nehygienicky se chovající jedince v nemocnici. To se jako poprvé někdo podělal a něco rozbil v nemocnici?!?
Iron Within
Iron Without
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Otázka jak z Marsu. Víš moc dobře, jak složité je zpacifikovat tvoje vlastní civilizované a celkem nedivoké dítě.
Pacifikovat dítě divoké a necivilizované, k němu nádavkem jeho rodiče je opravdu těžké, a nijak mne nepřekvapuje, že se to někomu nedaří.
Otázka není jak z Marsu. Nikde jsem se nedočetla, že by se tam někdo takový vyskytoval a něco dělal. nebo pomáhal jakkoliv lékařům a sestrám, když už se nedaří zvládnout ta děcka.

Tudíž nepředpokládám, že by tam někdo takový byl a opravdu cokoliv dělal.

Potíž u takovýchto problémů je, že kdykoliv se něco takového děje, tak ti, kdo mají obvykle spoustu kritiky, jak jsme rasističtí, obvykle chybí. Teprv když někdo jiný utře tu pokálenou podlahu, vypere zněčištěné prádlo a opraví vytrhané vodovodní baterie, budou filosofovat o tom, jak musíme chápat, že jsou romové jiní a bádat, že se jejich vztahu k většinové společnsoti nelze divit a jetsli se na ně náhodou někdo křivě nekoukl.

je mi líto, Argo, ale takhle se u nás romská otázka řeší.

Když už člověk cokoliv udělá, tak má opravdu dost reálnou šanci dostat vynadáno, že uděla něco špatně z hlediska politické korektnosti.
Od lidí, kteří opravdu mají připomínky jako z Marsu.

No a co bys tedy navrhoval Ty?
Naposledy upravil(a) maYda dne 22. 11. 2008, 18:27, celkem upraveno 2 x.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invictus: jasne ze stalo. Znam par sanitaru, a vsichni chodi na nejaky bojovy sport, takze to neni problem.

Tenhle pripad je unikatni v tom, ze jakmile by zkusili pouzit standardni procedury, vyhodi je z prace pro rasismus.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Sosáček: No já nevím, možná by je vyhodili protože jsou ty děcka nezletilý, ale za rasismus tě někdo těžko může vyhodit, když se neprojevuješ jako rasista (a pochybuju, že i tak).
Jako já neříkám, že je musej hnedka mlátit, ale přece nemůže bejt takovej problém je zpacifikovat, dát jim nějaký disinhibitory, nebo je přivázat k posteli. Prostě naložit s něma jako s normálníma nezvládnutelnýma pacientama. Pokud to tak lékaři nedělají, tak se právě dopouštějí oné diskriminaceTM a ještě negativní.
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů