Zákaz týrání dětí

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Je plošný zákaz "týrání dětí" dobrý nápad?

Určitě je.
6
27%
Spíše je.
2
9%
Spíše není.
2
9%
Ani omylem.
12
55%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Promiň, ale tohle mi prostě nedá...
Nekra píše:a ani nemám v plánu si nějaké otravné parchanty v budoucnu pořizovat, akorát by mi zkazili život
Ty asi nebudeš po mamince, co? :lol:

EDIT: No, on i ten zbytek tvého postu stojí za to. Třeba to rozdělování lidí podle míry "ZLA", které je v nich zakořeněno. Faskal by z tebe měl radost, mohla bys být mozkem nějaké jeho dystopie.

Jo a to s tím ne-sadismem u zvířat není tak úplně pravda. Mnohé šelmy zabíjejí kořist pomaleji a brutálněji než je nutné. Adrenalin nebo tak něco.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jo. Tos nikdy nevidela kocku a mys?

Jinak, v tom ZLE vidim i potencial pro nejakou tu eugeniku, kdyby se na tom zapracovalo.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Ač to sem nepatří, jedna poznámka - nechuť mít děti většinou není trvalá, a když je trvalá, není dědičná.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nekra:
Nechci být zbytečně nepříjemný - kolik ti je?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hmmm... zajímavé. Tak sympaticky vypadající profil a tak nesympatický první příspěvek, který se mi dostal do rukou $P A ikonka v kombinaci s přezdívkou svědčí dokonce o alespoň elementárním ponětí o řečtině. No nic, třeba se nám slečna ještě vyprofiluje :-)=
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Eleshar_Vermillion píše:Hmmm... zajímavé. Tak sympaticky vypadající profil a tak nesympatický první příspěvek, který se mi dostal do rukou $P A ikonka v kombinaci s přezdívkou svědčí dokonce o alespoň elementárním ponětí o řečtině. No nic, třeba se nám slečna ještě vyprofiluje :-)=
To myslíš mě?!
1)O řečtině nevím vůbec nic. (snad jen názvy pá písmen-alfa, beta gama...)
2)Nevím, dko se to tam na to ptal, ale je mi 20 (už).
3)Možná je pravda, že nechuť mít děti nemusí být trvalá (záleží asi taky jak u koho);kromě toho nemám něco proti "úplně všem" dětem-čím menší, tím horší. Nějaké desetileté děti mi osobně ani moc nevadí (samozřemě s tím, že se o ně stará někdo jiný :-) ), ale opravdu mrňavý děti nesnášim, pletou se pod nohy a vůbec...
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Mě spíš děsí kolik toho mám charakterově podobného s Nekrou; teda aspoň z toho co o sobě napsala (že by ti astrologové měli v něčem pravdu?).


Jinak když už jsem si dal tu práci si to celé (konečně) přečíst tak přispěju.
Velkým problémem co do výchovy bych viděl pokud by si rodič myslel, že pokud bude své děcko mlátit pokaždé když bude zlobit, tak si tím vystačí. Ve výchově (i když ano, nemám děti takže do toho taky nemám co kecat) je důležité jak "pravda" (nebo "předávání informací" jak to nazval Invi, čili včetně té facky) tak i "láska" (své dítě milovat, akceptovat i když není dokonalý apod.). Ignorování jedné z těch složek (nebo, nedej Bože, obě) může mít velmi špatné až katastrofické následky.
Jinak v rámci Čech, musím říct, že jsme byli velmi příjemně překvapeni, když jsme se sem přestěhovali, a viděli jak jsou místní děti "dobře vychovaný" (i když to samoszřejmě mělo i svoje stinné stránky, třeba se tady studenti nehlásí ne proto, že by byli líní, ale proto že se stydí) a děsím se toho, když slyším od učitelů jak se to pomalu ale jistě dmění k horšímu...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

že jsem tak smělá, Naoki, odkud ses přistěhoval?
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

maYda píše:že jsem tak smělá, Naoki, odkud ses přistěhoval?
Viz
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Eleshar_Vermillion píše:
maYda píše:že jsem tak smělá, Naoki, odkud ses přistěhoval?
Viz
Já zapoměl to tam přesně uvést 8)
ze Španělska
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Naoki píše:Jinak v rámci Čech, musím říct, že jsme byli velmi příjemně překvapeni, když jsme se sem přestěhovali, a viděli jak jsou místní děti "dobře vychovaný" (i když to samoszřejmě mělo i svoje stinné stránky, třeba se tady studenti nehlásí ne proto, že by byli líní, ale proto že se stydí) a děsím se toho, když slyším od učitelů jak se to pomalu ale jistě dmění k horšímu...
Myslím, že se mýlíš. K horšímu se to mění Rychle a Jistě.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
yossarian
Příspěvky: 23
Registrován: 26. 7. 2006, 11:13

Příspěvek od yossarian »

ahoj, nedá mi to, abych na některé části probíhající diskuse nereagoval.

ad titulní otázka.
týrání dětí (potažmo kohokoliv, ale dětí zejména) by mělo být společností jednoznačně odsuzováno, netolerováno(!) a exemplárními způsoby odmítáno/ trestáno.
je to samozřejmě otázka i vymezení pojmu. osobně facku/ plácnutí za týrání nepovažuji. o zbití děcka "jako žito" v afektu bych se rozmýšlel s ohledem na kontext jeho provinění a frekvenci takových excesů (myslím tím toho bití), a dál na pomyslné přímce už asi ano. o psychickém týrání (odmítání, citová vydírání či jiné formy deptání) ani nemluvě.
problémem je, že toto se děje často skrytě a navíc to dítěti může přijít jako normální (normy jim přece nastavujeme my dospělí).
důsledky týrání (nebo jen přespříliš "tvrdé" výchovy) - produkci deprivantů - pak nese celá společnost.

ad výchova laissez faire (nebo "no frustration").
cosi naznačuje lorenz v knížce takzvané zlo o těchto "nesnesitelně drzých" produktech takovéto výchovy. jakmile tyto děti odrostly rodině a najednou se střetli s nemilosrdným veřejným míněním a pod sociálními tlaky, hned bylo na světě o další neurotiky více. možná by, zajímá-li to někoho více, se snad daly na netu dohledat i relevantnější studie, než je chudák lorenz, který některým sociálně laděným psychologům tak trochu leží v žaludku.

ad výchova "já jsem silnější, tak drž hubu a krok".
je faktem, že takto to v drtivé většině fungovalo, funguje a asi ještě nějakou dobu fungovat bude. mám ale potřebu trochu polemizovat s tím, je-li to tak dobře. pro začátek bych vyloučil situace (nejenom výchovné, ale celkově) kdy je použití tohoto principu, násilí, nevyhnutelné.
tento koncept "práva silnějšího" (lhostejno, zda se jedná o sílu fyzickou, ekonomickou či jinou), k němuž nás rodina/ společnost vede, nějakým způsobem funguje, ale je i důsledkem neustálých sporů, konfliktů a bojů, ať již na individuální, lokální či celosvětové úrovni. tento koncept již několikrát způsobil destrukci celých společenství (ale i třeba živočišných druhů) a je jen otázkou času (třeba ale ne), kdy skončí destrukcí celého (nebo většiny) lidského (nejen) pokoleni.
snad by, kdybychom měli internalizovány takové modely, že vítězstvím je dohoda obou stran, nalezení kompromisu, řešení pro obě strany přijatelného a prohra je konflikt, násilí a vymáhání svých "nároků" silou, se lidem na některých místech planety žilo lépe.
ono je jednodušší děcku říci "bude to tak a tak, protože já to tak říkám, a jestli ne, tak ti dám na prdel!" než se mu to pokusit vysvětlit (pokoušet vysvětlovat, rozuměj opakovaně), či si přidělávat problémy tím, že ho tou "špatnou cestou" necháme chvíli jít. samozřejmě s ohledem na situaci a věk dítěte!

takto je to jako onen pověstný začarovaný kruh...
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Nekra:
Myslím si, že by měl být před zákazem "týrání" přesně vymezen tento pojem
e-e... to je blbej nápad.
Ono v zákonch ty pojmy typu "množství větší než malé" a podobně nejsou pro nic zanic.
Pojem jako "týrání" musí být v zákoně vymezen tak, aby tam byla určitá vůle k tvarování výkladu, protože to je stršně individuální - co je pro jedno dítě týrání je pro druhé jenom opruz, navíc když to vymezíš moc přesně, tak týrající snadno najde něco co jsi opomněla a co má také dost negativní dopad.
Někdo myslím psal, že dospělýmu klidně může nafackovat-já si myslím, že to je právě naopak, že dospělej tě za to udá za ublížení na zdraví nebo ti tu facku vrátí. :-X
V USA Tě asi žalovat může, v Čechách by jsi tak jedině zkazila Argovi den dalšim malichernym a stupidnim sporem ve kterym se musí hrabat kvůli něčí ješitnosti a byla bys ráda kdybys vyfásla omluvu :D (hh, nevim proč, ale mám dojem že soudem nařízená omluva je KUREVSKY malá satisfakce, vezmeme-li v úvahu, že každý ví že není upřímná (aneb "omlouvám se, že jsem řekl že jste slepice, ale stejně si to myslim")

Na druhou stranu - ano, můžeš jí taky obratem dostat zpátky :D (to si vás pak oba nakonec může sebrat otrávená policie a demokraticky vám oběma napálit vám výtržnost :D )
Nevím jestli jen děti, ale já od určitého věku (možná od puberty, možná až od dospělosti) žádám vysvětlení toho, PROČ mám udělat to, co se po mě žádá (pokud důvod není samozřejmý i bez vysvětlení-např. "Jdi koupit půlku chleba"), neboť jako matematicky smýšlející jedinec potřebuji logické zdůvodnění a pokud se mi ho nedostane, tak úkol (zpravidal) nesplním.
Zhruba od puberty a jedná se o změnu v kvalitě myšlení, konkrétně o přechod z Piagetova stádia konkrétních operací do stádia formálních operací, což spolu mimo jiné nese i změnu mravního usuzování podle Kohlberga (menší orientace na autoritu, větší na společnost - z konvenčního stadia na postkonvenční)

eh... doufám že to aspoň někdo pochopil...
Chování lidí je čím dál tím horší (obecně), kriminalita stoupá... Myslím si, že vrahů, násilníků apod pořád přibývá, takže zákony, které tyto praktiky zakazují jsou čím dál víc na hovno.
Ve skutečnosi výzkumy ukázaly že vlivem masmédií mají lidé na západě představu o mnohem vyšší kriminalitě, než je její reálná úroveň... úpadek mravů se prorokoval už tisíciletí před naším letopočtem, vzestupů bylo pomálu, a furt existujem.
Kriminalita pokud vím nějakou dobu už spíš stagnuje

Co se týče Tvého dělení podle úcty k zákonům... myslím že to vydíš kapičku jinak než to je, ale to je na jinam.
ilgir píše:a ani nemám v plánu si nějaké otravné parchanty v budoucnu pořizovat, akorát by mi zkazili život



Ty asi nebudeš po mamince, co?
ROFL
Jerson píše:Ač to sem nepatří, jedna poznámka - nechuť mít děti většinou není trvalá, a když je trvalá, není dědičná.
ROFL 2
mimochodem - není tak úplně pravda, záleží na pohlaví, třeba chlap co nestojí o děti a ženský klátí jak králík...
a okolnosti můžou dohnat k dítěti i ženskou co ho nechce, je to o dost složiější, ale v takovym Polsku, omyl v antikoncepci... hops...
Naoki píše:třeba se tady studenti nehlásí ne proto, že by byli líní, ale proto že se stydí)
WTF!?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

ale proto že se stydí
Spíš bych řekl "nechtějí se předvádět". Proč bych se měl hlásit pokaždé, když učitel položí nějakou banální otázku? To bych se hlásil (když jsem byl ještě na gymplu) stokrát denně. Asi by mě bolela ruka.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti