Zákaz týrání dětí

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Je plošný zákaz "týrání dětí" dobrý nápad?

Určitě je.
6
27%
Spíše je.
2
9%
Spíše není.
2
9%
Ani omylem.
12
55%
 
Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Zákaz týrání dětí

Příspěvek od Faskal »

Tak co vy na to?

Vyprávějte, přehánějte.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zákaz týrání dětí je vždycky dobrá záležitost :wink:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

Zcela jstě je. Ale pokud mi někdo řekne že tím, že své ratolesti fláknu jednu po hubě když na mě bude drzá týrám, tak ztýrám z jedné vody i jeho. $D

Jinak to co se vynořuje třeba kolem kuřimské záležitosti je asi potřeba zkusit zarazit.
Naposledy upravil(a) Neferit Sr. dne 26. 7. 2008, 14:11, celkem upraveno 1 x.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Faskal - definuj "týrání dětí". Týraní dětí je samozřejmě třeba zakázat ploště i bodově, ale výchova není týrání:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Zákaz týrání dětí je asi stejně užitečný jako zákaz překračovat povolenou rychlost. Tedy vůbec.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Jerson - tak především ono to už dávno zakázáno je, že...:/

Tématický článek
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Přesně tak. Co to má být za otázku? Týrání dětí je zakázáno přinejmenším od první republiky, stejně jako týrání kohokoli jiného. Nerozumím ti, Faskale.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ani omylem. Dzamila je krava a nekdo by ji mel pritlouct na hradby pro vystrahu (a ze by potreboval kurva silny hrebiky).

Nema to zadna pozitiva, a sama negativa, jako spousta rozhodnuti tyhle vlady.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Džamila se někde prokecla, že u své dcery to bití přeháněla tak, že se jí začala bát.
Takže na základě téhle zkušenosti patrně usoudila, že je kompetentní poučovat normální rodiče, kteří sice občas potomku jednu vlepí, ale jinak znají míru a vědí, kam až můžou u svého dítěte zajít.
Skutečné týrání dětí je úplně jiný kafe, než dát dítěti "lepáka" a pokud vím, je už dnes nejen zakázané, ale i trestné.
No, ona se taky paní ministryně někde prokecla, že rychleji mluví než myslí.
Jen bych podotkla, že kráva je velice užitečný tvor a takové srovnání si nezalouží. $D
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Nejsem si úplně jistá, ale slyšela jsem, že "zakáz týrání dětí" se měl vztahovat nejen na týrání jako takové, ale i na "agresivnější" rodičovskou výchovu
Takže by mým rodičům zakázali, abych, když jsem byla malá a zlobila, dostala vařechou -
tehdy to bylo jen symbolické, protože u nás se opravdové bití nikdy nepěstovalo, ale myslím, že jsem si to zrovna zasloužila
Ale na druhou stranu, vychovali mě bez tělesných trestů a myslím, že docela dobře
Podle mě bití dítěte nutné není a dítě se dá zvládnout i bez něj

Moje babička vždycky říká, že hyperaktivní dítě je výmysl moderní doby -
podle ní stačí hyperaktivnímu dítěti pořádně naložit a bude z něho zase normální spořádané dítě
Moje babička je taková... veselá žena
R
"Make BDSM, not war, sister."
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Mně je jedno, jestli je hyperaktivní dítě výmysl moderní doby, mně vcelku stačí, když ten "výmysl " vychovávám.
Musím ovšem říct, že na něj facka za a - neplatí, za b - je to technicky téměř nemožné mu ji vystřihnout, protože se hbitě kryje a rychlý výchovný zásah se mění v nedůstojnou přetahovačku, jak se přes ty vystrčené ruce vůbec k té palici dostat.

pro dceru to je naopak poslední připomínka, že hrnec přetekl, něco přehnala a končí sranda. Pokud neuposlechne trojí varování, tak ten lepák přiletí.Myslím, že skutečnost, že jí tím jsou jasně a srozumitelně vymezeny hranice je pro ni přijatelnější, než nějaké pedagogické vysvětlování, proč není dobře, že činí, co činí.
Na pedagogické řeči si potrpěla moje máma, a mnohokrát jsme se s bráchou shodli, že trochu násilí v podobě facky, která by všechno odbyla za několik sekund bychom dali přednost před dlouhým kázáním.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

maYda - Takže vlastně potvrzuješ to, že kázání je lepší výchovný prostředek než facka, protože facku bys pociťovala jako menší újmu...:/

Co se týče hyperaktivních dětí, tak je to složitější. Ten termín je jistě moderním výmyslem, ale myslím,že takovéhle děti se vyskytovali již dříve, jen to tak nekontrastovalo - děti byli mnohem více venku a dříve dostávali své povinnosti.

Nicméně si myslím,že pokud je dítě hyperaktivní a problémové ve věku, kdy se umí facce bránit, tak se ve výchově udělala chyba/nepostupovalo ideálně již dříve...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

vallune, výchova není všechno. Když se to dítě jako malé chová atypicky, je někdy problém a trvá dosti dlouho zjistit, proč se tak chová, v čem je problém a jak k němu vůbec přistupovat.
Jinak ti prozradím něco, co se do mně něco nahučel terapeut, ke kterému jsme chodili - žádný rodič není ideální a nepostupuje ideálně. Jenže zdravé dítě se s chybami rodičů snáz srovná a pokud je dítě i rodiče v mezích normy, tak se z ideální výchovy nestřílí.
U hyperaktivních dětí je problém, že jejich výchova je náročnější, chyb se může udělat mnohem víc a ty děti jsou zároveň na chyby vnímavější. Je to někdy docela tápání, než přijdeš na to, co funguje.
A to dítě musí mezitím nějak fungovat nejen v rodině, ale i ve školce, ve škole a musí se nějak porovnat s okolím a okolí s ním.
Hyperaktivita je určitou dispozicí, která je nějak danná a ne všechno se vyřeší výchovou. Příčinou může být i nějaké nepatrné mozkové poškození, atypická aktivita mozku. Výchova sama na to nestačí. Některé děti z toho časem vyrostou, Ńěkteré se jakžtakž srovnají v dospělosti. Některým to zůstane na celý život. Když máš dítě mentálně postižené, tak z něj taky přes sebelepší výchovu neuděláš vynikajícího studenta nebo úspěšného manažera.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

ještě jsem zapomněla - synek ty "krycí manévry" ovládal už jako batole, dávno před tím, než dostal prvního lepáka.
Stačilo, když jsem mu nečekaně a příliš rychle chtěla nasadit čepici nebo navléct tričko.
Jinak je ovšem na tělocvik nemehlo jak se patří.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

maYda - tady je problém už jen v tom,že hyperaktivita není definovaný jev a schovává se za ní dneska leccos. Pokud jde o dítě s mentálním poškozením, mají se o něj starat odborníci. Pokud je to jen na úrovni chování, pak uznávám, že to není vůbec nic lehkého, nicméně je to problém řiditelný výchovou.

Přiznám se, že nevím jak to funguje dnes, ale dříve v tomhle velkou pozitivní roli hráli pedagogické-psychologické poradny. Já jsem byl taky dlouhou dobu považován za hyperaktivní dítě, i když snad za dítě nikoliv "zlobivé". Dostal jsem ve škole celkem 4 poznámky z nichž dvě dostala celá třída (za dupání na poklopy od kanálů a za neumývání tabule), jednu jsem dostal od soudružky Piflové, protože jsme se zastal učitele, kterému ona nadávala a ta poslední byla přímo zlatá: "Při čtení si čte.":) Mne právě jedna taková poradna docela pomohla, když doporučila přechod ze základky na víceleté a tehdy snad lze říct že i elitní gymnasium.

Mimochodem, v téhle souvislosti docela zajímá, jestli funguje nějaká poradna pro novorodiče, kteří se chtějí v rámci rodičovství nějak vzdělávat, ale nemají u koho. Knihy jsou sice fajn, ale samy nestačí:(

S těmi krycími manévry taky záleží na tom, jak vážně jsou míněny. Nechci se pouštět do nějaké větší diskuse, sám mám ještě na potomky dost času:) Ale já jako dítě jsem vždycky facku vnímal spíš jako takové upozornění, u kterého není důležitá síla nebo následek, ale právě to, že je vůbec facka "použita". Pokud ale to na dotyčného nestačí, tak holt musí přijít důraznější upozornění a tady nastává prostor pro moudrou babičku Raveninu:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů