Dětské knihy separované od "Smíme vše co umíme?"

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - Je n´ai pas des problemes, mais j´ai les experiences.

Ale na další hlášky ve Fj odpovím, až zase bude online moje externí jazyková jednotka (čti bratr..).
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Raven »

Co máte proti O letadélku káněti?
Docela se divím, že proti tomu jde mít námitky. Já si z toho takřka nic nepamatuji.
Já sice netvrdím, že si něco z Letadélka pamatuju, ale... pamatuju si, že to je zlo

Na Rychlé Šípy (a hlavně na Rychlonožku) nedám dopustit - tak je laskavě nepomlouvejte.
-Děti už teď foglarovky nečtou, což je škoda, a když jsem byla malá, tak už se taky nečetly
(Když jsem někomu vyhrožovala, že ho utopím v panádlovce :-)= , tak se mu to nezdálo jako výhružka, protože něvěl, co to je panádlovka...)
A... rekomando je strašně těžké slovo. Takhle jsem se ho aspoň naučila...

Četl jste někdo Robota Emila?
Ten je taky naprosto úžasný...
A když začal lhát, tak mu namontovali na nos žárovičku, která se rosvítila, když zase lhal (nadmíru zajímavá výchovná metoda)
A Emil si ji vždycky povolil
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Raven píše:A... rekomando je strašně těžké slovo. Takhle jsem se ho aspoň naučila...
Rekomando... to je jako ta skupina maskovaných chlapů, co někam vtrhnou, vykosí to tam, jenže znovu? $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - a není to spíš vrácené komando? neboli skupina chlápků v maskách a maskáčích co někam vtrhne, zjistí,že tam nic není, (případně naopak, že je tam moc jiných chlápků hrajících si na vojáčky nebo tak) tak se vrátí:)

ale docela bych se bál fwdkomand:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jsem tu první, kdo má za svého favorita Tygra? 8)

Nicméně k samotným knihám: já si ze své dětské četby příliš nepamatuju, četl jsem toho fúru a všechno mi to nějak splývá... Letadélko káně, Lovci manutů, Děti z Bullerbinu, to jsou všechno názvy povinné četby, ale kromě názvu si nic nevybavuji. Nezanechaly žádný dojem.

Richlé šípy byly jasný favorit, hlavně komiks. Pojí se s tím jedna pěkná vzpomínka: četl jsem to vždycky u babičky na gauči vleže na boku... komiks opřený o zeď jsem tak vlastně viděl z úhlu 90 stupňů. Rodina mě obdivovala, že jsem nadané dítě, když čtu takhle z úhlu. :P Knížku jsem tuším četl, ale asi jen jednou a vlažně, na komiks neměla. Ale největší bomba byl komiks Záhady hlavolamu - byl to takový úzký podlouhlý sešítek, vždycky 4 nebo 5 okýnek na jedné stránce. Ten jsem měl moc rád, taky jste to někdo měl?

Strašně rád jsem měl Neználka. Měl jsem ho po tátovi v úděsně salátovém vydání, ale to té knize půjčilo obrovské kouzlo. Musel jsem ji číst opatrně. :P A byla skvělá.

Snad nejvíc na mě ale zapůsobila jakási trilogie od Zaneho Greye. Už bohužel nevím, jak se jmenuje. Bylo to o dvou mladých klucích na prázdninách někde v Kanadě. Vybavuji si jednu rytinu kluka, co leze po borovici a za ním medvěd, víc nevím. Internetové hledání mi vyhodilo asi 90 knih od Greye, takže jsem ještě víc zmatený. Každopádně ty knihy mě učarovaly, četl jsem je mnohokrát a našel jsem v nich svého prvního hrdinu, se kterým jsem se stotožňoval. Strašně jsem chtěl být on.

Takovéhle stotožnění se mi stalo v dětství ještě jednou - a sice u knih o Lone Wolfovi (myslím knihy, ne gamebooky). To je ale trochu jiná sorta knih, než jaké se tu probírají :roll: A pak jsem z toho vyrostl...
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Markus - nebyly to spíš Dva divoši od E.T.Settona? charakteristika, cos napsal, tomu odpovídá...ale s největší rpavděpodobností je víc knih na toto téma...:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Tygr taky patří k mým oblíbencům.
Ovšem soucítím s Klokanicí, která se něco takového pokouší vychovávat.

Neználka jsme jako děti taky milovaly a můj děda, který ho z duše nesnášel, nám ho musel předčítat a strašně u toho trpěl.

Od ZAne Greyho měla jednu knížku moje teta, tedy vlastně máti kamarádka, ke které jsme jezdili občas na návštěvu. už nevím, jak se ta knížka jmenovala a o čem byla, ale vždycky jsem se těšila, že si ji tam vypůjčím v knihovně a budu si ji číst.
Vlastně je s podivem, kde se u tetky ta knížka vzala,teta byla typické prvorepublikové děvče z dobré rodiny, učitelka a podobnou literaturu neuznávala. A byla jedináček, takže ani dědictví po bratrovi to nemohlo být.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Ale největší bomba byl komiks Záhady hlavolamu - byl to takový úzký podlouhlý sešítek, vždycky 4 nebo 5 okýnek na jedné stránce. Ten jsem měl moc rád, taky jste to někdo měl?
Já mám Záhadu hlavolamu fotokomiks, který vznikl souběžně s natáčením filmu. Ale to asi nemáš na mysli. Každopádně je to asi jediný fotokomiks (z těch které znám), na který se dá i koukat. Obecně jsou naprosto příšerné.
Markus - nebyly to spíš Dva divoši od E.T.Settona?
Taky mě to napadlo.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Já míval Záhadu hlavolamu jako knihu a Stínadla se bouří jako ten komiks.

Když jsem byl malý, koukal jsem na ten televizní seriál velmi nadšeně; po letech jsem jen tiše užasl, jak je to pitomé.

Některé dětské knihy jaksi vyprchají, jiné ne.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Záhadu hlavolamu a Stínadla jsem milovala.

Seriál nedávno opakovali, taky mi to připadalo nějak připitomělé.
Ale musím říct, že ve srovnání s některými jinými seriály to byla dobře odvedená práce a dětem se to líbilo.
Kulisám tajemné staré čtvrti sluší černobílá.
Když si vybavím svůj první TV seriál - Bella a Sebastian - na který jsem chodila ke kamarádce, protože jsme ještě neměli televizi, tak myslím, že bych ho shledala ještě pitomějším.
K některým věcem, které Tě okouzlily v dětství, je lepší se nevracet, Argonante. Je to jediný způsob, jak to kouzlo uchovat.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Myslím si přesný opak - když se člověk vrátí k věcem ze svého dětství a i v dospělosti mu mají co říci, hned ví, že tahle knížka za to opravdu stála. A naopak.

Pro mě je to třeba Dobrodružství Toma Sawyera - mám plnou knihovnu faktofrafie, hodně dobrodružných knih už jsem vyřadil, ale tuhle mám snad od té doby, co mám poličku na knihy.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

já jsem zrovna Toma Savyera nijak nemilovala. ne, že by se mi nelíbil, ale není to kniha, na kterou bych nějak vzpomínala.
Ale třeba Pú se mi , když jsem ho dostala do ruky , nijak moc nelíbil - bylo mi dvanáct a připadalo mi to dětinské, pro mrňata. Mému desetiletému bráchovi se líbil a naléhal, abych po něm pojmenovala svého plyšového medvěda.
Kupodivu mi připadalo dětinské číst Púa, ale spát s plyšákem se mé dvanácileté důstojnosti nijak nedotýkalo.
Pú mně okouzlil, až když jsem ho četla dětem a královsky se při tom bavila.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

Vallun píše:Eleshar - a není to spíš vrácené komando? neboli skupina chlápků v maskách a maskáčích co někam vtrhne, zjistí,že tam nic není, (případně naopak, že je tam moc jiných chlápků hrajících si na vojáčky nebo tak) tak se vrátí:)

ale docela bych se bál fwdkomand:)
Vallun - už Ti někdo napsal, že jsi zvíře? :D
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Neferit Sr. - jestli napsal to si nevybavuji, ale určitě mi to bylo a je pravidelně sdělováno ústně, obvykle manželkou:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Potřebuju poradit - nemůžu si vzpomenout na název jedné dětské knihy, bohužel si z ní moc nepamatuji - jenom, byla o zvířátkách, jeden z nich byl králíček s šedou skvrnou na boku a jmenoval se (asi) Penízek a žil v salaši, která byla ze zelí a ji snad jednou snědl, nebo něco takového...a asi tam někdo cestoval na slonu a možná i balonem, celé to mělo takové zvláštní ilustrace, laděné do zeleno-hnědo-červenooranžovo-šeda. Možná to mám u našich, ale jelikož rekonstruují byt, tak jsem při své poslední návštěvě byla ráda, že najdu ponožky, natož knihu...předem dík, jestli to někdo bude znát.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti