další (další) křesťanství - odděleno ze "smíme vše co u

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Ano, máš pravdu. Z Tvé odpovědi jsem vybrala jen jednu konkrétní část, ke které mám výhrady a to je tahle:
nejspíš věděla, že je neplodný, tak ho zradila. A přitom klidně mohla přijít za tou slečnou či vyšetřovateli a říct, že její manžel je neplodný, ale hlavně mohla si to nechat pro sebe a bránit ho. Nestalo se
Předpokládáš, že bylo téměř jisté, že manželka věděla, že manžel je neplodný a že si tím mohla být na tolik jistá, že z toho mohla vyvodit, že obvinění se nezakládá na pravdě a morálně ji soudíš podle tohoto předpokladu. A já vznáším námitku, pane žalobce, proti takovému rozsudku, protože je založen pouze na spekulaci, nikoliv na důkazu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

maYda - námitka se zamítá. Pokud ta ženská nebyla nevěrnice stálepelešná, tak jí to muselo dojít vzhledem k časové konsekvenci početí dětí. A nebo z dalších věcí - znaků otcovství na dětech.

Zastat se jej samozřejmě měla, protože každý vztah má být založený na důvěře, ona evidetněn důvěru dostávala, tak jí měla taky splácet... Jenže jí zřejmě šlo o peníze víc, než o manžela...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Pokud ta ženská nebyla nevěrnice stálepelešná, tak jí to muselo dojít vzhledem k časové konsekvenci početí dětí. A nebo z dalších věcí - znaků otcovství na dětech.
pokud... to je zase předpoklad. Nic nevíš o tom, vallune, jak to bylo s jejím poměrem nebo poměry. Pokud žila souběžně s dvěma muži - milencem a manželem, mohla mít jen podezření. Navíc - děti nemusely být podobné zrovna biologickému oci na tolik, aby to vzbudilo podezření.


Prostě zas je to jenom Tvůj předpoklad.

Zrovna tak nemůžeš vědět nic o tom, jetsli jí šlo o peníze nebo prostě uvěřila obvinění. Nakonec i neferit připouští, že to vypadalo poměrně pravděpodobně.
A manželství má být založeno na důvěře, ale důvěru nemužeš vynutit nebo nařídit. ta prostě je nebo není. A my nevíme, jestli mezi nimi nebylo něco, co tu důvěru v téhle věci mohlo oslabit. Třeba něco intimního, o čem vědí jen ti dva.

A i kdyby měla podezření, že děti jeho nejsou ( a ona nemohla mít víc, než podezření, protože žádné vyšetření, které by prokázalo mužovu neplodnost neproběhlo), tak to nevylučovalo, že by mohl mít děti s jinou.

Já jsem tu napsala, že já bych asi za podobných okolností věřila svému muži. Ale stoprocentně to taky říct nemůžu. Důvěra není něco, k čemu se člověk donutí, protože se to má, když to není v něm.

Myslím, že situace pro oba byla podstatně složitější, než aby se to dalo shrnout pod jednoduché " nejspíš věděla že děti nejsou jeho a šlo jí jen o mužovy peníze".

Takže námitka, že se tu soudí na základě pouhých předpokladů a nikoliv důkazů, trvá.
NAvíc máme jen svědevtví z druhé ruky a jedné zaujaté strany.

A když se má člověk poučit z chyb, tak abyste taky tušili, pánové, že když vezměte do auta krásnou stopařku nebo si jinak zaflirtujete s pohlednou děvou a má to takovéhle následky, že pro ženskou to je taky nesmírně složitá situace a není lehké to ustát.
Já myslím, že podstatné je, že jí odpustil. Asi měl nakonec svoje důvody, proč.
A nakonec, vychoval dobře tři děti, což mu jistě vedle starostí přineslo i mnohou radost.
Je otázka, jetsli by tomu tak bylo, kdyby byla manželka věrná.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

maYdo, já to řeknu jinak; takovou manželku bych nikomu nepřál.
A po vyřešení věci bych se jí okamžitě zbavil, i za cenu ohromných problémů a nákladů.
Děti pokládám za nedostatečný důvod. Vyrostou, odejdou, a manželka zůstane.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

Argonatus - do lidí není moc vidět a celá ta situce byla po dobu řešení tak vyhrocená, že si netroufám mnějak zvlášť přísně hodnotit žádného z aktérů.

Neptal jsem se a tak nevím jakou měla paní motivaci k tomu co předvedla. Ale o penězích to asi tak moc nebylo. Bylo to spíše o tom, co na to lidi řeknou a co budou říkat o ní a o dětech pokud manžela a tátu nebudou odsuzovat.
Lucka byla celou dobu na tátově straně a měla s matkou a ve škole nekonečnou sérii problémů. Verunka to nevnímala nijak tragicky a mlaďoch se postavil na stranu mátky. To byl úder do rodiny jaký si já osobně nedovedu představit.

Jinak do vaší diskkuse se nebudu plést. Je zajímavá ale jak napsala maYda- jsem zaujatý. Pro mě je Jindra trvalá hodnota a nejsem tedy objektivní. I kdyby to udělal, odsoudil bych ho ale pomáhal bych mu to přežít pokud by to bylo možné. Opustil bych jen v tom případě že by nepřevzal odpovědnost za své jednání - lidské a také materiální.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Můj muž by se mně zbavil asi taky a já bych se mu nijak nedivila, ovšem za předpokladu, že by tu byla možnost, že děti nejsou jeho.

Jen jsem se ohradila proti spekulaci, že paní věděla, že je neplodný. Když se někdo proviní a zachová nečetsně, není třeba spekulovat o tom, že se mohl provinit ještě víc. nepochybuju o tom, že pokud jde o manželskou věrnost, zachovala se hanebně.
Ale není to důvod ji podezřívat z toho, že jistě věděla, že je neplodný a stačilo by to říct a byl by problém vyřešen.

MYslím, že to bylo složité pro všechny strany.

Neferite, neber to osobně, že jsem Tě označila za zaujatého, prostě jen myslím, že když se soudí něčí vina, mají být slyšeny obě strany.

a hlavně si myslím, že teoreticky se to hezky spekuluje, ale kdybyste se v té situaci ocitli, kdyby šlo o ženskou, kterou máte rádi a žijete s ní léta a o děti, které jste viděli vyrůstat, tak taky můžete vidět věci najednou jinak.

Já bych asi nějakou zásadní zradu nedokázala přejít a pokračovat, jako by se nic nestalo.
Ale možná to je taky tím, že prostě moc odpouštět neumím.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Jen jsem se ohradila proti spekulaci, že paní věděla, že je neplodný.
Jenže on je rozdíl mezi spekulací a dedukcí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

maydo ale já to osobně neberu. Ona je to pravda a já to vím. Možná by bylo nejlepší se zeptat, za 14 dní jedem s Jindrou hledat zbytky hradu Hluboký. Ale na druhou stranu nemám to svědomí to znovu otvírat.

A odpouštění? To je osobní schopnost každého jedince. Někdo dokáže odpustit téměř cokoliv, jiný nic. Jde o to, jestli člověk dokáže odpustit i sám sobě pokud zjistí, že udělal něco špatného a musí nést následky.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Jen jsem se ohradila proti spekulaci, že paní věděla, že je neplodný.
Jenže on je rozdíl mezi spekulací a dedukcí...
Já bych to tak nehrotil, opravdu neznáme podmínky. Pokud děti byly aspoň trochu podobné domnělému otci (Jindrovi), tak ani jí samé to nemuselo dojít.

Neferit Sr.: Možná jsem se někde udělal chybu ve výpočtu (byla to zapeklitá slovní úloha a já to četl jen jednou), ale nejstarší dcera (Lucka?) se narodila, když bylo Jindrovi 20 let?!
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

boubaque - Mám pocit, že to tak bylo - nám se junior narodil když mi bylo 20 let a necelých 9 měsíců. Tenkrát to nebylo nic divného.

Alspoň si myslím že jí bylo tehdy 18 let. Mám to tak v hlavě zafixované.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Pokud děti byly aspoň trochu podobné domnělému otci (Jindrovi), tak ani jí samé to nemuselo dojít.
bubaque - právě s tímhle mám problém, znám několik žen, jenž počaly dítě byvše ve svazku manželském v avšak bez dodržení slibu věrnosti a všechny dost řešily, byť třeba soukromě, s kým to mají...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Neferit Sr. píše:boubaque - Mám pocit, že to tak bylo - nám se junior narodil když mi bylo 20 let a necelých 9 měsíců. Tenkrát to nebylo nic divného.
Mě na tom hlavně nepřekvapilo to, že by ve dvaceti měl někdo dítě (ostatně mým rodičům bylo 21 a 22, když se narodil bratr), mně spíš ohromilo, že už tak brzo byla ta manželka nevěrná...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

boubaque - na tom není asi nic tak moc divného. Život vojenský je život kočovný. Já trávil někdy i celé měsíce mimo posádku. Býval jsem i dlouhé štreky v zahraničí.

Někdo vydrží být věrný někdo ne. A mám pocit, že Jindra a jeho paní se brali z důvodu který byl v té době důvodem pro uzavření dvou třetin manželství. Partnerka byla v jiném stavu.

Pokud spolu měly sex proč by pochyboval? A něco pod čáru.

Ta doba byla divná i tím že mladí lidé neměly vlastně žádnou perspektivu. Stáže nebo studia v zahraničí? Minimální možnosti. Cestování a cesty za zkušenostmi? Nulitní možnosti. Takže kdo mohl studoval a po studiích zakládal rodinu. Kdo nestudoval pracoval a základal rodinu. Na západě se o nás mluvilo jako o zemi těhotnýcgh nevěst. A byla to pravda.

Na holku která v 19 nechodila s bříškem nebo lépe s kočárkem se zvláště na dědinách dívali jako na podezřelou. Je vůbec normální?
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja mam trochu dojem, ze ukamenovani neni tak spatnej trest pro takovou manzelku.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Teď čtu historickou dystopii. (To je asi něco jako historický román.)

Poté jsem četl bibli a chtěl bych se zeptat, v čem spočívala "spravedlnost" Lota, osoby, jež přežila pohnuté události sodomské.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů