Povstaňte, obžalovaný Jehovo...

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Naoki:

zapsala jsem, pane doktore, seznam zločinů, který začíná zde, a pokračuje, tuším, asi k číslu 21 nebo tak nějak.

http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=5436 ... c&start=90

EDIT:
ne, končí to tady
http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=5436 ... &start=135

a má to 24 bodů. Všechno nejsou vraždy; ale hodně z toho vraždy jsou.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tak aby měla tahle ujetá debata nějaký konec; můj názor na případ:

1) Zabil 2.038.344 lidí. Prý v Bibli.

Zprostit. Nedopočítal jsem se.

2) Herodes nevímjaký, Onan, pak nějací dva týpci, co se snažili obelhat apoštoly ve Skutcích (z čehož se pak vyklubali Ananiáš a Safira)

Vinen ve druhých dvou případech; Heroda jsem neztotožnil.

3) Sodoma a Gomora.
Vinen. Jedna z nejjasnějších věcí.

4) Potopa světa.
Vinen.

5) Izraelité, kteří zemřeli na otrávené křepelky

Spíš zprostit. Zásah obžalovaného není jednoznačný.

6) vraždění prvorozených v Egyptě, morové rány, kobylky

Vinen.

7) Izarias je démonického původu... kdykoli se někde objeví jméno Ježíše Krista, mám pocit, že se brzo osipu.

Zprostit.

8) Případ utopeného faraona.

Zprostit. Nemá, blbec, jezdit do moře.

9) Apokalypsa, pobijeni 1/4 lidstva (v soucasne dobe by to obnaselo necely 2 miliardy

Zprostit. Ještě se to nestalo.

10) bůh vykopal Adama a Evu z Edenu, či jak se to menovalo, kde se tak jaksi neumíralo, není bůh náhodou odpovědné za všechny smrti, ke kerým kdy došlo

Zprostit. Není odpovědný za nic jiného, než vyhnání z Ráje. Což není trestný čin.

11)a Chtěl po Abrahámovi, aby pro něj zabil svého prvorozeného syna Izáka

Trochu nejasné. Já bych to zprostil, protože podle tradičního výkladu je odmítnutí oběti pedagoggickou pointou causy.

11 b)
spiknutí proti ostatním bohům

Zprostit, z hlediska přirozeného práva nepodstatné

11c) napomáhání k sebevraždě (případ Ježíše z Nazaretu), znásilnění (Panna Maria), braní úplatků (aféra Kain a Ábel), nezákonného shromažďování (exodus), mučení (Jonáš, Job)...

Hromada položek - Ježíše zprostit, neb je to sebevražda, znásilnění zprostit (zřejmě se jí to líbilo), nezákonné shromážfení zprostit (moderní vynález), mučení Joba zprostit, neb je to dobrovolné sado - maso. Jonáš je nejasný.

12) Dědičný hřích.

IMHO je to omyl, viníci jsou lkonkrétní lidé. Zprostit.

13) Inkvizice

Zprostit. Opět jasní konkrétní viníci.

14) - neplacení alimentů

Zprostit - není prokázáno.

15) nepovolená stavba (a demolice) ¨

Zprostit

16) zmatení jazyků 17) - vševidoucí

Není trestný čin. Zprostit.

18) Jonáš a velryba

Vinen. Minimálně omezování osobní svobody, a možná i ublížení na zdraví.

19) mene tekel - výtržnictví

Vinen. Jestli to není přímo vražda.

19)b nestvoření ženy pro pana Kaina

Zprostit.

20) ta historka s jablkem, kde zatím není jasné, proč je vlastně zločinná

Zastavit. Máme tam res iudicata.

21) ty jedy, drogy a jiná svinstva

(zřejmě jejich stvoření) - zprostit.

22) Omezování konkurenční viry a náboženství

Zprostit - není trestný čin

23) Zmršená teodieca

Zprostit - není trestný čin.

24) ježíš na Kříži - zastavit, res iudicata.

Asi tak.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

LOL $D

Ještě odsoudit vynést trest. :wink:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Taky by mě zajímalo, kolik by dostal.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

To by mne už tak nevzrušovalo.
Trest je naprosto relativní záležitost a přirozené právo se na to nevztahuje.

Spíš jsem zvědav, zda jsou na jednotlivé body jiné názory.

Te´d koukám, že 11) c) 3) mám taky res iudicata; tam se to mělo zastavit.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Výtržnictví pobavilo (už při navrhování). Takže tohle téma za to stálo, i když toho je 18 stránek. Já jsem spokojený (s debatu, rozsudek už mě tolik nezajímal) ;)

EDIT: Ale (16) bych viděl na sabotáž. Nebo to není trestný čin?
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Boubaque:

Já vidím mezi zmatením jazyků a nedostavěním baráku dost vratkou příčinnou souvislost; navíc pod sabotáží se obvykle nemyslí nedostavění.

Možná je to tím, že nezasáhl Bezejmenný hrdina.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

No... zrušil jim komunikační kanály (i když chápu, že materílní škody se budou těžko dokazovat), na základě čehož nebyli schopni věž dostavět, a ani se domluvit na demolici.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Jsem rád, že jsem byl zproštěn svého démonického původu. $D

11c) napomáhání k sebevraždě (kauza Ježíš) - neznám přesně paragraf, ale zločin existuje. Přinejmenším uvedl do pohybu patřičné událost. Možná by se mu dala přisoudit euthanasie. :wink:
Kauza Marie - pokud již byla manželkou Josefa, pak se to dá brát jako cizoložství. $D Ale budiž.

Kauza Izák (či Ismael, dle výkladu) - tady bych mu to navádění k vraždě, objednání si nájemné vraždy klidně napařil. Nezáleží na tom, že to odvolal, skutková podstata byla naplněna ne?
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

K Marii: V té době nebyla Josefovou ženou, ale snoubenkou. Nehrozil jí za těhotenství trest, ale pouze hanba.
Navíc znásilnění to nebylo, protože to bylo se souhlasem.
"Ať se mi stane podle tvého slova."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Byl to mimomanželský sex, který byl navíc proti desateru, které obžalovaný sám sestavil, nadiktoval a trestal podle něj ostatní, což vidím jako zvláště zavrženíhodnou záležitost.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Právě že v té době ještě nebyl proti desateru. Jak jsem řekl, kdyby byl proti desateru, Marii by hrozil trest (možná až smrt), jí ovšem hrozila "jen" ostuda, a že už se nevdá.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Já uznávám, že jsem bibli nikdy nečetl jako celek, ale měl jsem vždycky pocit, že ta část se zapalováním keřů a tepáním příkazů do desek (tedy pasáž, kde se poprvé vyskytuje "nesesmilníš") oné části s narozením JK předcházela a nikoliv ji následovala. Také jsem si myslel, že právě proto se to jmenuje Starý zákon a Nový zákon... ale zřejmě mám základní mezery v biblistice, když je to tedy naopak $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Eleshare, to už se tu probíralo několikrát, takže bys měl vědět, že není "nesesmilníš" jako "nesesmilníš". Mojžíš by na nás divně koukal, kdybychom mu řekli, že u nás obyčejně míváme děti jen s jednou ženou.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No mít děti s něčí snoubenkou...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů