Židé a judaismus

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

zmizí kouzlo naší civilizace z další oblasti
Nečekaje na Sosáčka odpovím, že to je to poslední co by mi vadilo.

A kdožepak jim to ideologicky nařídil?
Kapitalismus? $P
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Neferit: Záměr. To je všechno co ti řeknu. Pokud buduješ vodovod proto, protože lidi chtějí vodovod, je to něco jiného než, že buduješ vodovod, protože se strana usnesla, že se tak dá vypořádat s bouřemi na venkově (rolnictvo bylo vždycky reakční živel a už za doby občanské války v Rusku stálo na menševických pozicích... o to větší sranda je, jak se je snažili ukázat jako revolucionáře... $D).

Ohledně toho bombardování v Izraeli mě nechtěj naštvat. Zase jde o ZÁMĚR. Zmetci z Hizbaláhu chtějí zabít civilisty, Izrael se snaží zabít člověka, který vraždí jejich lidi. Snaží se limitovat co nejvíc civilní ztráty (mimochodem - jako civilisty uvádí média při útocích i členy ochranky, pozor na to) - to je všechno co se s tím dá dělat. Pokud se teroristi schovávají mezi civily a používají je jako živé štíty, tak to jsou oni, kdo je zodpovědný za jejich smrt. To se na mě vážně nezlob. Proto Izrael není teroristické uskupení a Hizbaláh ano.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

Ecthelion - rolnictvo tím, že je vázáno na výrobní prostředek se kterým se nedá hýbat tedy půdu, je co lidstvo tuto skupinu obyvatelstva zná nejkonzervativnější skupinou obyvatel.

Jejich pohyb - bouře? - je vyvolán pouze a jen tím, že jim tu půdu někdo vezme. Zavedením vodovodu kamkoliv je neuklidní nikdo. A hlavně kde jsi slyšel, že se vodovod kamkoliv v této zemi v kterémkoli období zaváděl násilně proti vůli vesničanů? Nebo naopak aby tyto bouře uklidnil?
Ecthelione na uklidnění vesnice strana a vláda nepotřebovala vodovod - nato stačilo pár zatykačů, rozsudků a byl klid.

A nedělej ze zemědělců blbce a paušální odmítače pokroku - každý z nich přivítal možnost bezpracného přívodu vody potřebné k chovu hospodářského zvířectva - lepší než ručně pumpovat vodu ze studní.

Máš vůbec tušení, že jako menševici byli označování příslušníci umírněné frakce ruské sociální demokracie , která vznikla v roce 1903. Zůstali blíže klasického marxismu, proletářskou revoluci v Rusku podmiňovali industrializací země. Co je na tomto postoji radikálního?
Ano máš hlubokou pravdu. Rolníci byli po dobu 40 let v sovětském Rusku a později v SSSR považováni za reakcionáře. ALE BOLŠEVIKY KTEŘÍ JE ZA TO MASOVĚ LIKVIDOVALI! A víš proč? Protože prostě chtěli pracovat na té SVÉ půdě a odmítali kolchozy a sovchozy a já nevím co všechno. Lidská tragédie. Přečti si něco o Stalinovi nebo něco od Solněžicina. Je to hrozné čtení.

Izrael skutečně asi nelze považovat za teroristické uskupení. Ale po celou dobu své existence teroristické metody používal a používá. Máš-li pochybnosti, dám si práci a pár zajímavostí dodám ale to si najdeš sám.

Z pohledu Hizballahu bude tento tvrdit, že používá jediné možné metody v boji za svou věc. A má pravdu, do otevřené války se s IDF pustit nemůže.
Velmi nerad bych byl kdybys nabyl dojem že jsou mi aktivity nějak blízké. To bych spadl pod stůl. Na sigilu jsem byl díky svým poměrně ostrým postojům vůči všem typům terorismu ze strany muslimských organizací označen za xenofoba a válečného štváče. Uznej že nemůžu být obojí - xenofob a válečný štváč na jedné straně vůči muslimům a na druhé straně schvalovač jejich terorismu. Schíza mi zatím diagnostikována nebyla.

Já jen tvrdím, že rozdíl mezi teroristickou akcí a legitimní vojenskou operací je pouze v tom, kdo je jejich cílem nebo původcem.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Neferit: Ehm... vyvracíš mi něco, co jsem neřekl. :wink:

Přečti si prosím můj příspěvek ještě jednou. Ano, jistěže vím, kdo byli menševici - o ruskou revoluci a občanskou válku jsem se jako fanda legií zajímal poměrně podrobně, děkuji za zopakování.
O ničem radikálním jsem nemluvil. :wink: Rolnictvu stačily reformy, které jim nabízeli menševici a proto komunisty nepodporovali - komunisté válčili proti venkovu a zemědělství jako celku a teprve kolektivizací jej zlomili. Nijak nepopírám, že byli vyvražďováni a to masově - naopak. Pouze jsem poukázal na tu srandu, že komáři tvrdili, že to jsou "dělníci a rolníci", kteří jsou hybatelem revoluce. Je to stejné zastírání jako v případě partyzánů - i ti byli ze zásady (tím, že pozvedli zbraň na obranu své svobody) komunistům nebezpeční.

Ad. vodovod - tyhle plány vznikly po komunistickém puči - tehdy v padesátých letech to vypadalo, že může každou chvíli vypuknout občanská válka (v západním Německu se v rámci americké armády formoval zárodek svobodné československé armády pod majorem Černým, aktivní odboj, hrozba války Západu a Východu...). Nedělám ze zemědělců blbce - ti to jistěže přivítali. Problém je v tom, s jakým úmyslem vodovod zřídili komáři. Těm nikdy nešlo o lidi - mnohokrát dokázali, že vlastní koryta jsou jim milejší než česká krev na ulicích.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Já poznamenám stran všech možných spikleneckých teroií svého času módní ekonomické moudro o sektorech, primárním (zemědělství, těžba), sekundárním (lehký průmysl) a terciárním (služby), kterak se časem primární sektor stává nenosným, nevýznamným ohledně podílu na GNP libovolné země, a k provozu stačí velmi malý počet lidí a firem, a to stejně žije za neustálých dotací.

Taktéž se postupně - s časovým skluzem - vede i sekundárnímu sektoru, a nyní se začínají hlásat i potíže ve službách a jejich vývozu, a všichni vzhlížejí k ještě subtilnějšímu sektoru vědy a high - technologies.

Bez ohledu na bolševika, který jednak dějiny zpozdil a jednak hypertrofoval k válečnému úsilí, je tohle problém světový, který potkal předtím i Západ. Zavírají se doly, hutě a zemědělci protestují. Dnes už moc ne, protože skoro zanikli.
Není to spiknutí, nýbrž světa běh - význam zemědělství drasticky poklesl, jako význam platnéřů a mnoha jiných.

Stran Izraele pak děláš účet bez hostinského, pravím tobě, ó Neferite Sr.
Správný Žid je furt na pokraji bankrotu.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

Jen poznámečka k tomu vyvražďování, která mi přišla zajímavá: na Ukrajině posledních pár let probíhá dosti intenzivní výzkum zločinů komunismu proti ukrajinskému národu a zejména rolnické třídě (na zemědělsky bohaté Ukrajině vždy dominantní) a ty čísla rok od roku nabývají hrozivější forem, jak se postupně archivy otevírají a objevují. Co vím, tak nyní se odhaduje počet obětí umělého hladomoru let 1933/34 na 10-12 milionů.
Vládní resoluce (přijatá přes silný odpor Ruska) mluví o "genocidě politického systému vůči národu"
Hádám, že všem dnům ještě není konec - tenhle výzkum je stále teprve v počátcích.

ad Argo: běh světa, přesně, dokonce v mikroekonomii a sociologii jsme se o tom učili, a ty čísla dokonce dávají smysl.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Vandalicus:

Historik Medvěděv hlásal něco kolem deseti milionů mrtvých v této souvislosti už těsně po revoluci.
Ale to jen tak na okraj.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

Vím o tom. Akorát to bylo neustále popíráno. Teď se otevírají archivy a masové hroby, a zjišťuje se, že to fakt byla pravda. A často i hůř. Akorát je to už moc off-topic.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

Argonantus píše:Stran Izraele pak děláš účet bez hostinského, pravím tobě, ó Neferite Sr.
Správný Žid je furt na pokraji bankrotu.
Nikdy bych se do té práce nepouštěl kdybych nenabyl dojem, že v tomto případě se Židé v Izraeli od toho možného bankrotu chtějí hodně vzdálit. Dobrou noc všem.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Správný Žid je furt na pokraji bankrotu?
TAk to jsem asi správná židovka, ačkoliv těch židovských genů mám poměrně poskrovnu.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Invictus píše:Docela by mě zajímalo jestli tu je někdo židovského původu, ať třeba víme jak se na tu situaci dívá. Jestli třeba ten Izrael stojí za ty potíže.
Nejsem, ale nosím klobouk, což je z nějakého důvodu spojováno obecně s židostvím (ano, tuším proč, ale ten klobouk nevypadá vůbec židovsky!), tak jsem taky jednou slyšel poznámku od nějakého zřejmě opilce, že jsem "židovská svině".

Nu a kuriosní historka, rovněž kvůli klobouku... šel jsem do naší fakultní budovy v Celetné přes Staromák a tedy i přes Kafkovo náměstíčko... nu a byli tam nějací dva mimořádně intelektuální mladíci kulturně na výši (kšiltovka na stranu, široké džíny s rozkrokem u kolen, šusťáková bunda,...), jeden na mě ukázal a tomu druhému vznešeně (a poměrně nahlas) praví "TY VOLE, KAFKA"...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

To jsi vypadal nějak takhle, Eleshare?
http://www.e-architekt.cz/oa/gp2004/v-04-xl.jpg
Uživatelský avatar
Neferit
Příspěvky: 14
Registrován: 9. 2. 2008, 17:25
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neferit »

maYda: Pokud k tomu měl ještě kaftan jak tady na obrázku tak bych se za toho Kafku ani moc nedivila :lol:

(Pro případné zvědavce - jedna se o foto z kulturního festivalu konaného v Přerově, na fotce jsou členové taneční skupiny RUT. RUT se věnuje izraelským tancům. Oděv, který mají kluci na sobě, je kostým na chasické tance.)
I am the unbeliever, shadow on the planes. A whisper true, a song to you, my lover's soul refrains...

deviantART - where deviancy comes to play...
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

ZAjímavý kostým pro etnický tanec. Docela ráda bych slyšela tu muziku, která ho doprovází. I když mně připadá, že " nejžidovštější židi" jsou ti na bývalé podkarpatské Rusi.
Možná špatný vliv četby Ivana Olbrachta.
Jinak se bez mučení přiznám, že ten pomník v mém odkazu mi připadá naprosto příšernej.
Uživatelský avatar
Neferit Sr.
Příspěvky: 1036
Registrován: 4. 2. 2008, 21:50
Bydliště: Órodná Haná

Příspěvek od Neferit Sr. »

maYda - ono je to o tom, že moje zlatíčko Neferit v tom souboru už delší dobu tancuje taky a skrytě se chtěla pochlubit vlastním peřím.

Ty jejich kostýmy jsou super a kluci v čistě mužských tancích vypadají mimořádně dobře. Holky zase mají několik variant podle tanců a jako taková jsou stejně hezká.

Nevím odkud jsi ale tuto neděli tančí ve Valmezu, potom později v Mikulově, pak na nějakém festu v Přerově a dokonce pojedou z Prostějova až do Českých Budějovic - tam myslím bude nějaká větší akce za přítomnosti velvyslance. Možná že se něco z toho blíží Tvým možnostem.

Poslechově je to rytmické a dobře to leze do uší.

A představ si že na dvou sigil srazech něco předváděla - snad z úspěchem a podruhé donutila i mě a tak jsem dva tance odtrsal ní. No síla.
"Jde o to, že kdyby o něco šlo, bylo by dobré vědět, o co vlastně jde."

neznámý voják, na kbelíku z protipožární stěny muničního skladu v Žilině, LP 1981
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů