Revernd Moon a jeho církev

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od ilgir »

Jsou křesťané a křesťané... a jiní při všech těch modlitbách spílají hříšníkům a lidem s odlišnou cestou či vírou, nemají je rádi, nenávidí je... Je to rozpoluplné.
Nějaké konkrétní zkušenosti? :wink:
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Sosacek »

Me spis prave pripada ze tim jak lituji ty co nemaji tu jedinou spravou viru, tak sami pachaji smrtelny hrych protoze jsou pysni. Ne?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Lemmy »

ilgir píše:
Jsou křesťané a křesťané... a jiní při všech těch modlitbách spílají hříšníkům a lidem s odlišnou cestou či vírou, nemají je rádi, nenávidí je... Je to rozpoluplné.
Nějaké konkrétní zkušenosti? :wink:
Konkrétní zkušenosti ani ne.
Ale když se podívám například na to, jak například současný papež brojí proti homosexuálům, nemůže být o žádném "miluj blížního svého" řeč. Jeden z takovýchto případů.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ilgir píše:Nějaké konkrétní zkušenosti? :wink:
Tak Jacka Chicka jsme tu už jmenovali stotisíckrát a řekl byh, že tam, odkud pochází, zdaleka není tak okrajovým fenoménem, jak bychom si přáli (tři čtvrtě miliardy prodaných a rozházených komixů plných arogance, lži, pýchy a nenávisti). Tobě, jako katolíkovi doporučuji zejména tenhle traktát... Faskal jím byl v dystopiích úplně konsternován.
Sosacek píše:Me spis prave pripada ze tim jak lituji ty co nemaji tu jedinou spravou viru, tak sami pachaji smrtelny hrych protoze jsou pysni. Ne?
Tak tím, že litují, podle mě úplně ne... ale spíš tím, že o své víře nepochybují a berou ji automaticky za tu jedinou správnou... zejména v dnešním světě. Nechci nikomu jeho víru brát (pokud to nezahrnuje nějaké násilné šíření), jen si myslím, že pochybnosti jsou vždycky zdravé a to i v tomhle ohledu (ale chápu, že těm, kteří stojí v čele věřících, se asi spíš hodí, aby ti nepochybovali...).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od ilgir »

Tak Jacka Chicka jsme tu už jmenovali stotisíckrát a řekl byh, že tam, odkud pochází, zdaleka není tak okrajovým fenoménem, jak bychom si přáli (tři čtvrtě miliardy prodaných a rozházených komixů plných arogance, lži, pýchy a nenávisti).
Hm... já jsem se těšil, že mi Lemmy nebo někdo doporučí nějaké nenávistné katolíky v Praze, že bych se na ně zašel podívat. Třeba nějakého šíleného kněze, co každou neděli sesílá z kazatelny peklo na nevěřící. A vy zase přijdete s tímhle zaoceánským maníkem. :roll:
doporučuji zejména tenhle traktát...
$::lol: $::lol: $::lol:
ale spíš tím, že o své víře nepochybují a berou ji automaticky za tu jedinou správnou... zejména v dnešním světě.
Na tohle docela dobře odpovídá svatý Pavel, mimochodem jeden z nejnebezpečnějších ideologů v dějinách (zdravím Arga). Říká něco ve smyslu, že "se nemáme chlubit vlastními schopnostmi, ale vírou v Ježíše Krista". Ne, tohle fakt není pýcha. Jinak samozřejmě pochybnosti má každý, jinak by nebyl normální.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:

Sakra, ty máš ale paměť...
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ilgir píše:Jinak samozřejmě pochybnosti má každý, jinak by nebyl normální.
Obávám se, že spoustu lidí přeceňuješ :-?
Ilgir píše:Hm... já jsem se těšil, že mi Lemmy nebo někdo doporučí nějaké nenávistné katolíky v Praze, že bych se na ně zašel podívat.
Myslím, že katolíci si v tomhle musejí dávat velký pozor a už to mezi nimi člověk nenajde, alespoň ne takhle veřejně a ve velkých městech. Možná na nějaké moravské vesnici... spíš ani tam ne. Řekl bych, že to je teď doména spíš těch některých protestantů (i u nás... chodil jsem na řečtinu na ETF a Přecechtělová nám vyprávěla, jak kdysi rozcupovala nějaký mizerný překlad Nového zákona od charismatiků a ti se prý pak modlili, aby umřela...).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Argonantus »

Bratr poslanec Severa je můj oblíbenec; ten občas zaperlí na Chickovská témata. Sledujte ho pozorně.

JInak v Čechách, kde je nevíra normální stav věcí, asi není pro pana Chicka vhodný terén. Ať to zkusí třeba ve východním Polsku.
V tom USA je to stejné; řekl bych, že v Texasu je za hrdinu a v New Yorku za idiota.

Jinak charismatiky osobně nejaké znám. A to byste se dozvěděli věci...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od ilgir »

Eleshar: Ta pohádka s charismatiky na fakultě je pěkná. Byli to katolíci nebo protestanti? A oni jako překládali celou Bibli?

Jasně, že ve velkých městech si křesťani svou nenávist k lidstvu veřejně ventilovat nemohou. To by jim neprošlo. Ale kdybyste viděli, co všechno provádějí potajmu v lesích nebo v podzemních svatyních... Dětské oběti nejsou výjimkou. :wink:
Ať to zkusí třeba ve východním Polsku.
Počkej, z toho pamfletu jsem pochopil, že jeproti Vatikánu. To by v Polsku moc neuspěl. Vlastně v žádné evropské zemi, možná kromě Anglie a opravdu dálného východu.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Naoki »

Majo píše:Hovoris, ze Moon je clovek. Ako ta moze spasit clovek?? To je ako by topiaci, chcel zachranit topiaceho.
Hele, tohle raději neřeš. Průnik našich názorů není dostatečně velké, aby ti to mohlo uspokojit...
Argonantus píše:No vidíš; podle Luthera ne. Samozřejmost se týká v tomto případě jenom tvé církve; plno lidí si o tom myslí něco jiného.
Další důkaz o rozdílnosti v samotném křesťanství jako takovém :)
ilgir píše:Počkej, z toho pamfletu jsem pochopil, že jeproti Vatikánu. To by v Polsku moc neuspěl. Vlastně v žádné evropské zemi, možná kromě Anglie a opravdu dálného východu.
Možná i nějaká ta Skandinávie, ale to jenom protože si vyjmenoval ty evropské země...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ilgir píše:Eleshar: Ta pohádka s charismatiky na fakultě je pěkná. Byli to katolíci nebo protestanti? A oni jako překládali celou Bibli?
Éééé, to netuším... já znám charismatiky jen protestantské (a v našem státě s nimi prý nejsou úplně prima zkušenosti... prý nějaké tunelování a tak... bohužel v době klausiády, takže všechno naprosto legální), tak jsem soudil, že šlo o ně (ale nevím, Přecechtělová učí řečtinu na ETF i KTF). Šlo o to, že jejich sdružení přišlo s nějakým novým překladem Nového zákona a ona jako řečtinářka jim to zkritisovala jako nesmysl a neumělost. Jinak samozřejmě to mám všechno od ní...
ilgir píše:Jasně, že ve velkých městech si křesťani svou nenávist k lidstvu veřejně ventilovat nemohou. To by jim neprošlo. Ale kdybyste viděli, co všechno provádějí potajmu v lesích nebo v podzemních svatyních... Dětské oběti nejsou výjimkou. :wink:
Možná by stačilo zajít prostě do nějaké menší protestantské denominace... teda ne že bych chtěl furt jebat do protestantů, ale mám prostě jen zkušenost, že jak nejsou jednotní, ale naopak děsně roztříštění, vyskytují se tam extrémy na jednu (homosexuální biskupka) i druhou (Jack Chick) stranu. Každopádně je pravda, že u nás to asi nebude nikterak závažné.
ilgir píše:Počkej, z toho pamfletu jsem pochopil, že jeproti Vatikánu. To by v Polsku moc neuspěl. Vlastně v žádné evropské zemi, možná kromě Anglie a opravdu dálného východu.
Taky si myslím, že Polsko je z obliga, vzhledem k tomu, že odtamtud přece pocházel ten nedávný černý papež, který se pokoušel o unii katolicismu a komunismu $lol$ $lol$ $lol$ Jinak fakticky si myslím, že tohle by neuspělo už nikde v Evropě.
Majo píše:Hovoris, ze Moon je clovek. Ako ta moze spasit clovek?? To je ako by topiaci, chcel zachranit topiaceho.
Naoki píše:Hele, tohle raději neřeš. Průnik našich názorů není dostatečně velké, aby ti to mohlo uspokojit...
Tuhle otázku jsme tu už myslím řešili ale nijak uspokojivě. Já to považuju za celkem legitimní...
Jde mi o tohle:

1) Ježíš se narodil panně Marii z Ducha svatého
2) Z tohoto důvodu bych usuzoval, že JK mohl být jen obtížně "člověk", ostatní i bible o něm tuším hovoří jako o synu Božím
3) Jeho obětí pak měl být smyt dědičný hřích z lidí, kteří se nechali pokřtít (zjednodušeně řečeno), pročež je to spasitel/mesiáš
4) V poznámce pod čarou se píše, že přijde znovu a všem, kteří ho nepřijali, to pěkně nandá

Kdo je tedy Moon? Prohlašuje se za mesiáše, to jest pokud tomu dobře rozumím, tak za druhou inkarnaci Ježíše Krista. Ergo soudím, že by měl být zrozen nějakým podobným způsobem, ale to vem čert... každopádně by tak měl být synem Božím.
Dále by mě zajímalo, proč by se jím měl někdo zaobírat... vždyť přeci stačí (zhruba) přijmout křest, věřit v Boha a podle toho se chovat, aby byl člověk spasen (což je už zajištěno tou obětí JK 2000 let nazpět), takže proč do toho cpát ještě nějaké manželství atd.?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Pieta »

Je to doporučený security update.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Naoki »

Eleshare nemám tě rád. Já už vidím jak tady zase někoho naštvu a spustí se flame...
1) Ježíš se narodil panně Marii z Ducha svatého
Věříme, že Ježíš měl otce (záměrně píšu s malým "o").

Pak (a teď to teprve začne) věříme, že k ukřižování došlo, protože lidi v Ježíšovsě době selhali a nebyli schopni v něm věřit. Vítězství kříže je v tom, že skrze něho lze dosáhnout individuální duchovní spásy. Jenže vzhledem k tomu že pádem Bůh nepřišel "pouze" o individua, ale i o první rodinu, musí Pán druhého příchodu zajistit, aby lidi byli spaseni v rámci rodiny jako celku.
Jestli něčemu nechápeš tak se nediv. Chceš po mě abych shrnul do pár vět celou knížku a několik desítek proslovů...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Lemmy »

Naoki píše: Pak (a teď to teprve začne) ...věříme, že k ukřižování došlo, protože lidi v Ježíšovsě době selhali a nebyli schopni v něm věřit...
Nechci rýpat, ale nedá mi to položit filozofickou otázku... nečekám odpověd, jen to jen tak k zamyšlení: Bylo to skutečně selhání?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Revernd Moon a jeho církev

Příspěvek od Argonantus »

Věříme, že Ježíš měl otce
... už jsem slyšel i daleko neuvěřitelnější věci...
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů