Trocha fyziky

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Pak jsou tuším ještě nějak barevné gluony - částice pro barevnou sílu/silnou jadernou interakci. No ta barevná síla zí lépe. Už jen proto, že to zní jako bílá síla (tohle jsem řekl, tedy mimo jiné, při svém referátu na fysice a kantor mi začal vyhrožovat).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pokud je kantor černoch, tak se leccos vysvětluje...
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Jinak, je tu nekdo kdo si fakt mysli, ze "celek je jen soucet casti"? Muzu dokazat ze to tak neni, pokud mate zajem.
Já o to rozhodně zájem mám, už jen proto, že s něčím takovým často argumentuju (a zatím jsem vymyslel nejlepší příklad jen s kostičkami LEGA)
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

A vis, ze zrovna Tobe se mi to vysvetlovat moc nechce? 8)

EDIT: ale dej mi chvili.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jerson: Máš smůlu. Výsledky psychologických zkoumání za posledních 100 let mluví o opaku. Promiň. Celek je víc než pouhý součet částí, minimálně v psychologii, ale to bohatě stačí na vyvrácení obecné hypotézy, že to tak není ;)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Výsledky psychologických zkoumání za posledních 100 let mluví o opaku.
A to jako který?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Jinak, je tu nekdo kdo si fakt mysli, ze "celek je jen soucet casti"? Muzu dokazat ze to tak neni, pokud mate zajem.
Jerson píše:Já o to rozhodně zájem mám, už jen proto, že s něčím takovým často argumentuju (a zatím jsem vymyslel nejlepší příklad jen s kostičkami LEGA)
IMHO:
Tvrzení: Celek je jen součet částí.
Protipříklad: Vezměte člověka, rozřízněte ho na dvě části. Bude součet chování, myšlení atd. jednotlivých částí odpovídat chování a myšlení předchozího celku?
Tvrzení jest vyvráceno. QED.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Invictus: Tak veškerá zjištění gestaltistů o vnímání, pro začátek.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Jo Takhle! to myslíte. No tak to nic, to je fakt nepopiratelný.
(nemám moc zájem diskutovat o té "jiné variantě", tak to necháme být, ju?)
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pieta opacnym smerem se to dokazuje hur, ale dekuju 8)

EDIT: ja jsem mel kazdopadne na mysli matematicko-logicke vysvetleni.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Jako že 2 není 1+1? 8)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Samozřejmě že ne. 1+1 = 11. 2 je číslice navazující teprve v desátém řádu, tedy 1111111111+1=2
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

no, 1 + 1 muze taky byt 1' (1 s carou), ale nerad bych zabredaval do algebry, to je totiz jedna z veci, ktere do ktere se zabredava velice ... nehezky.

zvlast pokud ta algebra prestane byt linearni. uz v normalni algebre plati, ze
A * B dava jiny vysledek nez B * A. a v momente kdyz uetcete jeste dal, tak i A + B bude neco jineho nez B + A. nekomutujici systemy jsou takovy svinstvo.

... ale sem se to pomerne dobre hodi, co? :) jakej je vas nazor na matematiku, kde A * B neni B * A? 8)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Sosacek píše:... ale sem se to pomerne dobre hodi, co? :) jakej je vas nazor na matematiku, kde A * B neni B * A? 8)
http://primajournal.host.sk/all/petice/komutativita.php
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

nechteji zakazat i linearitu?

(uci se vubec na strednich skolach co je to linearita?)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti