Atentát na Heydricha

Archiv nezapomenutelných diskuzí z Rozličného pokecu, tedy těch nesouvisejících z RPG.
Zamčeno

Měl být atentát proveden?

Anketa končí za 17. 5. 2007, 09:28

Ano, za každou cenu
10
83%
Ne, za ty oběti to nestálo
2
17%
 
Celkem hlasů: 12

Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jerson:
(když už tedy mírně offtopicujeme):

To je svatá pravda - Chruchill to vysvětluje, jak a proč k tomu došlo.
Je to jedna z mnoha kapitol, se kterými se dějiny radši moc nechlubí - přesto jsou docela důležité.

Jiný takový mysteriózní případ je vylodění Kanaďanů v Dieppe, o kterém mám jen různé mlhavé náznaky.

Asi před rokem mne ohromil film, ve kterém britové vyslali agentku (ztvárněna Tarou Fitzgeraldovou) s tajnými informacemi pro francouzský odboj, ve kterém je žádají o součinnost při invazi v Calais.
Britové věděli dopředu, že Němci Taru chytnou, a budou ji mučit, následkem čehož odhalí, že invaze... bude v Calais.

Historka je to tak zajímavá, že bych skoro přísahal, že přesně tohle se stalo i v reálu. Jenom to nikdo nikdy nepřiznal a nepřizná.

Válka je fakt hnusná věc, a Heydrich je vlastně podobný případ. Moravcovi to rozhodnutí nezávidím.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Hm, válka je dobrá jen na monitoru počítače, když máš virtuální bojovníky, to bez debat. Pak je ještě dobrá pro rozvoj techniky a medicíny a špatná pro všechno ostatní.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Taky zvysuje HDP.
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

no, nevím... nějak mne nenapadá vhodný příklad.
Spíš mne napadají případy zemí, které válka načisto zruinovala.
Plusová mohal být výprava k Milánu, kde si Češi úžasně nakradli a přivezli to domů... ale nejsem si ani jist, jestli by to ekonom uznal jako zvýšení HDP...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Sosacek píše:Taky zvysuje HDP.
Tak nevím jestli by ti afgánci, iráčané, gruzíni, nebo poláci dali za pravdu.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

HDP může válka zvýšit zemi, která se jí přímo neúčastní (třeba Švýcarsko) nebo která do ní hodí jen poměrně malou část své síly (USA za 2.WW). Samozřejmou podmínkou je, že se válka vyhne území daného státu.

Poválečné zvýšení HDP v Německu nebylo dáno válkou, ale Marshallovým plánem, a taky faktem, že od stavu mezi válkami je skoro jakákoli změna k lepšímu.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Pilně hledám v různých wikipediích, najít nemůžu -

IMHO nevidím žádný rozumný důvod
(kromě čtyřiceti let kváků v Rudém právu), proč by měl HDP USA růst za druhé světové války růst víc, než kdykoli jindy (třeba ve dvacátých nebo padesátých letech).

Snad jen to, že Američani a Židi na všem vždycky vydělají.*

* platí i kdyby to třeba nebyla pravda
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Goran píše:...která do ní hodí jen poměrně malou část své síly (USA za 2.WW)...
Heh, tak to by mě zajímalo, kde měli ten zbytek síly... :think: USA se za WW2 zapojila do boje na plný výkon (slavné je pěstování zeleniny a zemědělských produktů na amerických předzahrádkách) a silně pochybuji, že by ještě někde mohli nasadit "víc síly".

Argo: Od Milána se vrátila hrstka původních účastníků, takže bych neřekl, že té kořisti unesli zrovna moc... $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ecthelion:

no, nechme Miláno - to je asi dost neprůkazný případ; je to něco jako vikingské loupežné výpravy; ale čím dál víc se mi zdá, že válka je v moderní době recept na dost zaručený ekonomický průšvih.
Británie svoji výhru třeba nikdy nerozchodila.

S USA mne napadá třeba Vietnam, kde v jisté části museli upozornit Johnsona, že další zvýšení intenzity bombardování a počtů jednotek už není možné, protože... na to nemají...což bylo pro Johnsona veliké překvapení.

Souhlas s tím, že USA v druhé světové odevzdaly plný výkon; dokonce paradoxně mnohonásobek úplných armád, co měli za začátku...vlastně mne nenapadá moc zemí, co by do té války neodevzdaly úplně všechno. Snad jen ti, co je zabrali tak rychle, že nestačili vystřelit - jako Češi. A i tady mám o nějakém zvýšení HDP jisté pochyby...
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Se nám ten Heydrich trochu ztratil co?

Osobně bych vůbec nebyl proti spojit všechny diskuse o válce do jedné, ale to asi neprojde.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jerson:

Po tvém (vlastně Moravcově) vyvrácení románu Dva proti říši asi hned tak už nic zásadního nepřijde - ale mohu se mýlit.

Heydrich je přesto pro mne z morálního hlediska jádrem debaty; vlastně souvisí i s těmi Sirienovými Mašíny, a to hned dvakrát - zkrátka, drží to celé pohromadě.
Mně to přijde dost dobrý topic.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Argo, Dalcor: ha, ja si myslel ze ta ironie bude jasne patrna.

Ona opravdu zvysuje HDP -- spousta veci se znici a musi se postavit znovu, spousta veci se dela jen proto aby se pak znicila. Akorat HDP je vsechno, jen ne meritko spokojenosti (nebo blahobytu) obyvatelstva, spis naopak.
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

já fakt nejsem ekonom, takže vážně nevím.
HDP je prostě číslo, ekonomický ukazatel, svědčící o výkonu ekonomiky.
Tvrdit, že by to byl "opak spokojenosti" je ještě větší nesmysl, než tvrdit, že to spokojenost zaručuje. Optej se tam, kde mají HDP nízký, jak jsou tím nadšeni - třeba v Kongu.

Položil jsem dotaz na jednom netu stran toho válečného vývoje v USA, protože by mne to samotného zajímalo; jsem zvědav, co to udělá.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

To jsem rikal kde?
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosacek píše:HDP je vsechno, jen ne meritko spokojenosti (nebo blahobytu) obyvatelstva, spis naopak.
Poznámka je proti tomu naopaku.
Jinak na konfrontaci tlachají k tématu, a nechtějí mi nic říct o HDP USA za války, takže tápu nadále ve strašných temnotách.
Je to něco, co se prostě dá změřit, asi jako ten Jersonův Měsíc, čímž je debata zbytečá - jediný problém je najít údaj o tom měření.

A ještě by mne zajímal - stran topicu - názor na ten problém s časovým průběhem atentátu (třeba Ecthelion, Elleshar nebo tak).
Zamčeno

Zpět na „Legendární rozličné diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů